Work and travel USA

Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Здраво другари јас сум бруцош сакам да аплицирам за уса и имам положено 4/4 дали положените предмети се клучен фактор или ипак може пак да не добијам виза поради некоја друга причина?
Фала ви :D
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Повеќето што ги имаат сите предмети положено од прва година ги пуштаат, ама сепак не е клучен фактор, има и такви кои ги одбивале...
 
Член од
23 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
4
Дали ако не ја пуштат другарка ми, и ако во амбасада кажам да не ми ја одобрат визата бидејќи пред тоа неа не ја пуштиле, дали после од агенција би ми ги вратиле парите?
Бидејќи тој од агенцијата ми кажа дека ако така се каже во амбасада, наместо Denied за визата пишуваат дека е уствари откажана од страна на пријавувачот и со тоа не се враќаат парите од агенција.
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Дали ако не ја пуштат другарка ми, и ако во амбасада кажам да не ми ја одобрат визата бидејќи пред тоа неа не ја пуштиле, дали после од агенција би ми ги вратиле парите?
Бидејќи тој од агенцијата ми кажа дека ако така се каже во амбасада, наместо Denied за визата пишуваат дека е уствари откажана од страна на пријавувачот и со тоа не се враќаат парите од агенција.
Парите посекско не ти се враќаат, без разлика дали ти си ја откажала визата или те одбиле. Трошоците се тие. Првата рата од агенција+ SEVIS+ виза се неповратни трошоци.
 
Член од
26 април 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Искуство од Mission Point, Mackinac Island? Има некој што бил или планира да иде годинава? :)
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Дали има некој студент од на медицински ојдено на ова work & travel? Во смисла дали се престигнува со испитите и се останато? :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Има некоја информација кога ќе биди интервјуто за ВИЗА?? Во Коузон ми рекоја дека ако платам сега за отприлика 4 недели ќе ми биди интервјуто?? Вистина??
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Дали има некој студент од на медицински ојдено на ова work & travel? Во смисла дали се престигнува со испитите и се останато? :ROFLMAO::ROFLMAO:
Две години по ред студенти од стоматологија на Кирил и Методи имав цимери , плус јас сум на университетот Гоце Делчев ( задолжителни завршни испити ). Значи може да се оди, но зависи од тебе.
Има некоја информација кога ќе биди интервјуто за ВИЗА?? Во Коузон ми рекоја дека ако платам сега за отприлика 4 недели ќе ми биди интервјуто?? Вистина??
Некаде после 20ти Март почнуваат и најчесто прво одат они кои имаат Self-Placed аплицирано. Исчисти ги давачките спрема агенцијата зошто може да те кочат поради тоа, инаку за интервју во април ти е најсигурно дека ќе те викнат
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
A за апсолвенти што е најпаметно?
Да се остави некој испит или? :|
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
A за апсолвенти што е најпаметно?
Да се остави некој испит или? :|
Нема некое правило. Пред две години, аплицираа колеги-апсолвенти со сите положени, тројцата добија еден беше одбиен.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Некој што работел како barback (помошник шанкер), на колку бакшиш да се надевам...На процент од вкупниот бакшиш или колку ке се сожали шанкерот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom