Work and travel USA

Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Што мислите Наром травел или Зип травел како агенција е подобра во поглед на понудите за работа што ги давале во претходните години?
Коузон од старт ги отфрлам затоа што бев оваа година преку нив и воопшто не сум задоволна, како и зашто долга приказна.
Значи ме интересира кој од вас бил или знае некој што бил и ако мозе да сподели искуство како и помош во поглед на избор на агенција.
Фала...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
На Олимписки базен имаше многу исполепени флаери од овие агенции. Бараа пливачи за спасувачи(lifeguards). Отидоа многумина на година дена и што знам, изгледаа задоволни, иако признаваа дека како дома нема никаде :).

Само информирај се убаво пред да се нафатиш, да не е ова некоја замка - трговија со бело робје, иако е испробано, никогаш не се знае :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
Јас бев преку Наром 2 години по ред, и задоволен сум. За Коузон мене уште првата година коа идев ме предупредија така да имам престава шо ти се дешавало... Значи од аспек на организација за идење у амбасада, летови и слични ствари Наром се супер, а за работата како ќе имаш среќа нормално... Јас ова лето бев еден месец во Мејн па не ми се допадна работата, се убив од барање и на крај завршив во Колорадо, али све сам си најдов, тука немаше врска агенцијата.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
На Олимписки базен имаше многу исполепени флаери од овие агенции. Бараа пливачи за спасувачи(lifeguards). Отидоа многумина на година дена и што знам, изгледаа задоволни, иако признаваа дека како дома нема никаде :).

Само информирај се убаво пред да се нафатиш, да не е ова некоја замка - трговија со бело робје, иако е испробано, никогаш не се знае :)
Првата помисла кога ке го погледнеш флаерот ... пфф ... затоа и многу се зафкрнуваат и не се пријавуваат , бтв како може преку реномирана агенција на пример , аурора , коузон , мајоми , и многу други што секоја година испраќаат по најмалку 100 лица во уса и 500 на брод воопшто да се занимаваат со такви работи , нема резон .. е сеа ако одиш преку некоја агенција од завчера што работи тоа е сасим друга прича ...
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Јас бев оваа година преку Коузон и не сум задоволна во поглед на сместувањето и богами и за работата што ја имав...Потоа си најдов сама работа, па да речеме дека беше ок..
Кога ќе видиш и не е толку битна агенцијата туку како тоа ти сам ќе си се снајдеш таму, оставен си сам на себе, никој не ти помага.
Оваа година планирам пак да одам ама преку Зип травел па ќе видиме како ќе биде.
Мене ме интересираа искуства на некои што веќе биле
позз
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
Бидејки веке еднаш си била, што можеш да ми препорачаш за работа, во смисол највеке пари се заработуваат и кој град е најдобар за идење. Иначе сме тројца другари и оваа година мислиме да идеме првапат па и некој совет за да знаеме во што се впуштаме.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Еве каде можете да се пријавите без посредство на агенција:

http://www.macedonia.oh.us/PostJob.htm
хахаха, иначе, летос сам прошао баш туда, Macedonia, Ohio. Питао сам да ли је нешто у вези Македонаца, рекли су ми да је име библијска референца. Поздрав.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Уфф за препорачување...највише пари има при работа со луѓе, значи таму каде што има типс, келнер, шанкер, басер односо собираш после келнерот па после делите процентуално бакшиш...
Е сеа исто зависи во какво место си, односно каков тип на луѓе одат и колку бакшиш оставаат, во секој случај подобро е отколку на фиксна саатница.
Ја би одела оваа година на помало и помирно место отколку во гужва, како што бев лани.Да има пари, ама и многу се троши затоа што се е поскапо.
Има доста понуди по агенцииве, ваше е само да уплатите хехе
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
Колорадо е закон :) повеќе плаќаат од источниов брег, полесни се работите, луѓето се поискулирани, и така натака...
Голем плус е шо може да си правите road-trip, па да го видите the Great Canyone на пат накај Las Vegas, после по route 66 право до California, па каде сакате вие: Los Angeles, Malibu, Santa Monica, San Fracisco, San Diego... Има многу опции...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
препорака за некоја агенција ? немора вака јавно ..:smir:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Зип травел или Наром-никако Коузон од мое лично искуство, но сепак нели не мора да значи.Годинава одам преку Зип, се надевам на подобро..позз
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
а др-ве агенции како на пр. викингтравел??
иначе за коузон и зип имам лоши ствари слушнато.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
77
Поени од реакции
2
А какви се шансите да речеме еве јас што завршив факс? А можам да добијам гарантно писмо од таму. Дали има некоја ваква можност или тоа е веке сведено на мининум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom