butterfly2905
Поени од реакции
13

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Социолошки поим на уставот, структура на устав,Имаше 4-5 случаи, за имунитет на пратениците, за слобода на движење, а другите случаи не ми текнуваат, превентивна и репресивна контрола на уставноста и законитоста или апстрактна и конткретна контрола на уставноста и законитоста - не ми текнува баш , надлежност на народен правобранител и останитене ми текнуваат, дококолку ми текне уште некое ќе ти пишам
  butterfly2905
  butterfly2905
  Фала ти многу. :D
  Lawyer92
  Lawyer92
  you're welcome :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom