Work and travel USA

Член од
5 октомври 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво
Сакам да прашам кога почнува со аплицирање за следната година и која агенција е најдобра?
Аплицирањето е веќе почнато во сите агенции, моментално има 100-150$ попуст во некои. Која е најдобра не знам ама ме предупредија за Коузон и Викинг дека не се многу услужливи, а за Викинг слушнав дека едно ''ветуваат'' друго добиваш.
 
Член од
23 август 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
sto ako ti kazam deka istovo go ima sekade niz svetot? Isto vakvo mozes da najdes vo Skopje. Si bil li nekad na plostad vo leto da vidis sto pravat? Si bil li pokraj kejot kaj edna kafana? Si bil vo Sutka? Si bil nakaj Amerikanskata ambasada/Univerzitetot Majka Tereza?
Neznam zasto site imate nesto loso za Amerika koga istoto go ima i kaj nas i sekade niz svetot. I da, pokraj seto toa Amerika pak ima podobar zivoten standard od nas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom