WordPress

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој да ми помогне како да ја убрзам странава ? Имам направено 6-7 страни и никогаш сум немал проблем, прв пат сега.. многу бавно ми ја отвора и speedtest кога права побавно ја дава од другиве, иначе имам хостинг на amerinoc и другите до сега ми биле таму и сум немал проблем..
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Некој да ми помогне како да ја убрзам странава ? Имам направено 6-7 страни и никогаш сум немал проблем, прв пат сега.. многу бавно ми ја отвора и speedtest кога права побавно ја дава од другиве, иначе имам хостинг на amerinoc и другите до сега ми биле таму и сум немал проблем..
Причините за споро вчитување на веб страната може да се повеќе.
На пример: хостингот и видот на веб страните кои се хостирани, ВП темата и плагините кои ги користиш, фајловите кои се составен дел од страната, базата на податоци, итн...

Ако си заинтересиран за оптимизација / побрзо вчитување на веб страната за одреден хонорар - контактирај ме преку приватна порака.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Имам проблем.
Во мултимедијалната библиотека не можам да пребарувам никакви датотеки (слики). Јас ќе го пишам името на сликата, но не ми го дава, ми вика дека не постои. Кога рачно ќе пребарувам страница по страница, јас ја наоѓам фотката.
Што е проблемот? Чаре некое?

ps: додаток не е сигурно, ги деактивирав сите и пак истиот проблем го имав.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Имам проблем.
Во мултимедијалната библиотека не можам да пребарувам никакви датотеки (слики). Јас ќе го пишам името на сликата, но не ми го дава, ми вика дека не постои. Кога рачно ќе пребарувам страница по страница, јас ја наоѓам фотката.
Што е проблемот? Чаре некое?

ps: додаток не е сигурно, ги деактивирав сите и пак истиот проблем го имав.
Прво што ми паѓа на памет:
- проблеми со кеш плагин
- проблеми со плагин кој по потреба ги менува димензиите на сликите
- проблеми со самата ВП инсталација (фали некој фајл, настанал проблем по некој апдејт, итн)
- проблеми со хостингот
- проблеми со пермисиите на фајловите...

Ова се само нафрлени работи, колку да ти даде простор за размислување.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Прво што ми паѓа на памет:
- проблеми со кеш плагин
- проблеми со плагин кој по потреба ги менува димензиите на сликите
- проблеми со самата ВП инсталација (фали некој фајл, настанал проблем по некој апдејт, итн)
- проблеми со хостингот
- проблеми со пермисиите на фајловите...

Ова се само нафрлени работи, колку да ти даде простор за размислување.
Хммм, не ми текна дека можеби е проблем до хостингот бидејќи мигрирав скоро. Фала ти на помошта, ќе ги контактирам од компанијава.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
ставив уште еден домеин на мојот хостинг,инсталирав вордпрес,и се коа сакам да се најавам на /wp-admin ми пишува Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home4/
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
ставив уште еден домеин на мојот хостинг,инсталирав вордпрес,и се коа сакам да се најавам на /wp-admin ми пишува Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home4/
преинсталирај го пак, тука вика дека тоа решение му помогнало
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
ми ги дава следниве грешки на сајтот
Warning: fopen(/home
Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home
Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /hom
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Ако има некој расположен да ми даде оценка за странава
https://elektrostimulator.wordpress.com/

Ја имам правено од 2014 сега не ги продавам овие производи но ме интересира ваше мислење дали е ок средена?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Ако има некој расположен да ми даде оценка за странава
https://elektrostimulator.wordpress.com/

Ја имам правено од 2014 сега не ги продавам овие производи но ме интересира ваше мислење дали е ок средена?
Сајтот е океј за Веб дизајн проект во средно школо. Ништо повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom