WordPress

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Kir4e, 24 октомври 2009.

 1. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Сака некој да му го продадам за 1500 денари?
   
 2. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.546
  Допаѓања:
  796
  Не ми треба. :)
   
  На kelaj му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  На кој линк или меил?
   
 4. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.546
  Допаѓања:
  796
  Би требало да има подршка (support) пиши им на нив.
   
 5. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Барав пред да прашам тука. Нема.
   
 6. Грејвдигер

  Грејвдигер Гостин

  Како бе нема :D Иди во Support од главното мени и скроз долу имаш за да стапиш во контакт со Happiness Engineers (сапорт тимот).
  Еве ти и директен линк https://en.support.wordpress.com/contact/
   
  На kelaj и artweb им се допаѓа ова.
 7. Bridger

  Bridger fb.com/fitclaw

  Член од:
  21 март 2014
  Мислења:
  319
  Допаѓања:
  122
  Имам проблем кога во functions.php во Custom темата ставам лоадирање на скрипта, не ја чита. Темата е Bootstrap, и решението го барав во Hard-Coded односно поставување дирекции во index фајлот до скриптите, стиловите.. :( .
  Линк од страната:fitclaw.com

  Во што може да е проблемот? До темата или некоја моја грешка?
   
 8. Последниот Мохиканец

  Последниот Мохиканец Командат -ај лав ју

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  61
  Дечки како да ги тргнам таговите-видливи ми се//?/?
   
 9. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  100
  Од каде да ги тргнеш?
  Од:
  - sidebar
  - post, или
  - search engine

  ???
   
 10. Последниот Мохиканец

  Последниот Мохиканец Командат -ај лав ју

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  61
  side bar
  post
   
 11. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  100
  За во sidebar:
  - оди во widgets
  - избриши го виџетот со име Tags

  За во пост:
  - види дали во WP темата имаш опција за отстранување на таговите (от-штиклирај ги), или
  - во секој пост, најгоре има options (види дали имаш можност да ги исклучиш таговите)
   
  На Последниот Мохиканец му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  100
  Black Friday попуст на едни од најдобрите ВордПрес теми (изработка, поддршка, итн...).
  Цената е само $19 / тема.

  Избор од преку 120 WP теми:
  - блог / онлајн магазин теми
  - бизнис теми
  - теми за онлајн продавници...

  Добра можност за тие кои размислуваат за редизајн на постоечката веб страна, или за нова WordPress страна.

  Попустот важи уште 10-11 часа.

  Link: https://goo.gl/zTUEVZ
   
  На Terroir и robertmkd им се допаѓа ова.
 13. robertmkd

  robertmkd

  Член од:
  2 октомври 2015
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  28
  19 first year then?
   
 14. Terroir

  Terroir

  Член од:
  16 октомври 2017
  Мислења:
  402
  Допаѓања:
  432
  Еднократно 19$ е плаќањето, има интересни теми и дефинитивно вреди понудава
   
 15. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  100
  Како што кажа и членот погоре, понудата е еднократна.

  После првата година, немаш никакви обврски кон нив (и понатаму можеш да ја користиш купената тема / теми на неограничен број на веб страни).
  Ако сакаш да ја продолжиш приоритетната поддршка од креаторите на ВордПрес темите (инаку, има и стандардна поддршка), се плаќа одредена годишна членарина (во зависност од темата која се користи).
  Но, ова последното не е неопходно, стандардната поддршка и онака е доволна.
   

Сподели преку: