WordPress

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Kir4e, 24 октомври 2009.

 1. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  221
  Дечки имам еден проблем. Веќе 3/4 дена вебот не се отвара или премного е спор. Бидејќи не сум до толку стручен, ги прашав одговорните за хостингот и меѓу другото, го пишаа ова:


  „да се направи подобра оптимизација на сајтот и бројот на процеси и запишување во база да се намали, со што хостиниогт би се обрзал односно посоодветно би ги користеле перформансите на хостингот“.


  Ако има некој што може да ми помогне, ќе Ви бидам благодарен. Ќе платиме и ако треба.. Ако некој знае што треба точно нека ме контактира ќе му ја пратам целата порака за ако може да ми помогне.
   
 2. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  12
  Ќе ти пратам приватна порака во врска со проблемот на твојата веб страна.
   
 3. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  29
  Пред една година активирав сајт на wordpress и по кратко користење го деактивирав. Денес добив sms дека од сметка ми биле одземени 35$. Како тоа и зошто?
   
 4. interlove

  interlove

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  785
  Допаѓања:
  601
  Си остаил опција auto-renew.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  12
  Веројатно не си ја исклучил опцијата за автоматско обновување / закуп на услугата или сервисот (на пр. домен, хостинг, ВП тема, плагин, итн...).
   
 6. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  29
  Како да го исклучам тоа?
  --- Споено дупло мислење, 12 септември 2017 ---
  Постои ли начин да ми ги вратат парите?
   
  Последно уредено: 12 септември 2017
 7. interlove

  interlove

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  785
  Допаѓања:
  601
  Провери на панелот од администрација таму мора да го имаш. Инаку за која компанија се работи?


  Ако си имал auto-renew нема начин да ти се вратат парите.
   
  На kelaj му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SinisteR.

  SinisteR. осми патник

  Член од:
  10 јуни 2011
  Мислења:
  2.520
  Допаѓања:
  5.750
  Или извади си извод од банка, види на кој е уплатено, пиши им меил да те тргнат од auto-renew. Ова ако мислиш дека не можиш да откриеш рачно.
  А за парите, да, многу веројатно дека нема да ти ги вратат
   
 9. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  29
  Јас во текот на наредните 12 месеци нема да ги користам нивните услуги.
  --- Споено дупло мислење, 12 септември 2017 ---
  Како мислиш за која компанија?
   
  Последно уредено: 12 септември 2017
 10. interlove

  interlove

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  785
  Допаѓања:
  601
  Koja kompanija ti naplatila 35$.
   
 11. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.431
  Допаѓања:
  741
  Пиши им нешто во смисла дека не си планирал да ја користиш улугата, но по грешка не си ја откажал истата таа услугата. И замоли ги да те рефундираат.
   
  На kelaj му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.386
  Допаѓања:
  2.809
  Мислам дека можеш да ја терминираш трансакцијата ако не заминала веќе. Ако си имал auto renewal може само ако се смилуваат да ти ги рефундираат парите, инаку не се обврзани тоа да го сторат.

  Ваљда би изглегле во пресрет, на другарка така пред неколку месеци од еден сервис после trial-от и чарџнаа неколку стотина долари, ама и ги рефундираа, зошто да не и од Automattic.
   
  На kelaj му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  29
  Wordpress.
   
 14. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.386
  Допаѓања:
  2.809
  Лепи, не се улетувај одма. Не е муабетот за WordPress како софтвер, туку сервисот што го нудат преку wordpress.com на кој има неколку различни пакети со вклучен домен и дополнителни можности кои варираат од пакет до пакет.
   
  На kelaj и artweb им се допаѓа ова.
 15. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.431
  Допаѓања:
  741
  Ништо не е апсолутно бесплатно.
   

Сподели преку: