WordPress

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Г

Грејвдигер

Гостин
Фала.
Гледам и јас вчера 4-5 сати не работеше денеска кликам и се работи без проблем не знам што може да беше проблемот :confused:
Можно е хостингот да зезал нешто. Ништо ново кај бесплатните хостинзи. :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Можно е хостингот да зезал нешто. Ништо ново кај бесплатните хостинзи. :)
Па можно е ама досега не сум имал проблеми,а освен тоа имам уште една страна која работеше без проблем.
 
Член од
24 јуни 2012
Мислења
25
Поени од реакции
9
Како да ставам некоај слика најздоле на сајтот....? На самото дно, над тоа копирајт...Кај некои како што е како реклама ? :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Како да ставам некоај слика најздоле на сајтот....? На самото дно, над тоа копирајт...Кај некои како што е како реклама ? :)
Пробај преку адс,менаџер...или преку некоја од категориите за едитирање само незнам во која точно :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дечки, сакам да ставам мобилна верзија на сајтот (Wordpress), но со под домејн (Пример: m.site.mk), хелп? :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Дечки, сакам да ставам мобилна верзија на сајтот (Wordpress), но со под домејн (Пример: m.site.mk), хелп? :)
Пробај го плагинов. Ако нејќеш многу да се замараш ова би требало да ти заврши работа.

http://wordpress.org/extend/plugins/mobile-website-builder-for-wordpress-by-dudamobile/

Нормално бекап пред да правиш било какви измени
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Пробај го плагинов. Ако нејќеш многу да се замараш ова би требало да ти заврши работа.

http://wordpress.org/extend/plugins/mobile-website-builder-for-wordpress-by-dudamobile/

Нормално бекап пред да правиш било какви измени
Премногу ограничувања со FREE account :/ Натрупано исто со нивна реклама и адови. Исто ко да си на бесплатен хост :eek:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Хмм јас колку што знам и немаат премногу реклами.
Нормално е да има нешто, сепак за мене досега е најквалитетен плагин од ваков тип.
Ако најдеш подобар сподели го.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дечки, сакам да ставам мобилна верзија на сајтот (Wordpress), но со под домејн (Пример: m.site.mk), хелп? :)
Mobify, ништо друго не прифаќам. :) Ако сакас на посебен домен, направи си дизајн оптимизиран за мобилни и стави му RSS и така ќе ти биде ем на посебен домен, ем ќе ти вртат насловите. :)
Мада не ја гледам потребата од тоа, некако ептен олд скул ми е на посебен домен
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
нека направи m.xxx.com ! не е посебен домеин тоа
бтњ така е 100 пати поарно одколку да бара плугини и слично
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Едно прашање дечки, ме интересира за колку време еден човек што прв пат се среќава со wordpress и што нема некое којзнае какво искуство со слични на него може да ги научи најосновните работи. според вашето искуство на оние кои имаат поголемо искуство денес.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
нека направи m.xxx.com ! не е посебен домеин тоа
бтњ така е 100 пати поарно одколку да бара плугини и слично
Добро де, поддомен. :)
Плагин ти е една минута да се инсталира и постави, не е некое мачење. А и кој веќе користи посебна адреса за мобилната верзија, кога сите си имаат оптимизирано сајтовите кога ќе се отвори преку мобилен.

Едно прашање дечки, ме интересира за колку време еден човек што прв пат се среќава со wordpress и што нема некое којзнае какво искуство со слични на него може да ги научи најосновните работи. според вашето искуство на оние кои имаат поголемо искуство денес.
Најосновни ствари, инсталирање, пишување, менување изглед и инсталирање додатоци... не ти треба ниту цела недела. Доволно ти се неколку денови да се запознаеш со околината и да видиш како функционираат работите.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.527
Сакам да почнам да работам со WP ама заглавив уште на старт при инсталацијата/стартувањето на WAMP серверот. Ништо живо не сака да го отвори localhost т.е. она што му е како homepage на серверот. Барав на google, чепкав и во хостс фајлот, пробав и на Хром и Фајрфокс, не бе не сака....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom