Windows Phone Apps/Games

Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Јас сум под US регион, без проблеми ја инсталирав.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Еве офицјална апликација од NLB MКлик од Тутунска Банка

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/nlb-mklik/8ed92120-2285-49fb-b673-f07e00856a86
Само внимавајте кога ќе го потпишувате договорот во некоја од експозитурите. Јас потпишав барање за активација на апликацијата НЛБ Мклик а на меил и смс ми испратија активациски кодови за НЛБ М токен апликацијата. Грешка направиле при активирање на барањето кај нив. Сега треба да одам и да поднесувам ново барање.
И не сум баш сигурен (не го пишува тоа никаде во инфото од апликацијата но стои во барањето), услугата се наплаќа на годишно ниво. За Андроид верзијата сум потполно сигурен пошто пепел ги прават во коментарите на PlayStore. :) Link че :)[DOUBLEPOST=1427239692][/DOUBLEPOST]Ај од мене пар омилени апликацци. :)

Клик на сликата за линк до апликацијата

1. File Manager - Try и Buy опции
Разликата во Try е таа што имате опција да додадете само една мрежна локација ftp, cloud и сл.2. AccuWeather – Weather for Life
Одлична апликација за временска прогноза со совршен интерфејс и анимации.
Има опција да прикажува рандом слики од избраната локација.3. Fhotoroom - Одлична алтернатива на Instagram. Можат да се најдат многу интересни работи. :)4. Talk to someone - Муабет со рандом луѓе. Нешто слично на Omegle со што овде има опција за праќање на слики и аудио записи. (Не сум сигурен дали Omegle активирале досега ваква опција, ако грешам не ви се мешам. :) )Интересни работи се дешаваат тука иначе. :)5. TV Series - Buy и Try опција. Не знам што нудат во Try опцијата али јас си ја најдов цела. ;)
Дефинитвно најзакон апликација за тв серии од светски ранг. Има опција за додавање на преводи (за македонски ако имате среќа а за српски/хрватски/босански без проблем):


За сега доста ако ми улета уште нешто ќе ставам. Поздрав. :)

 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.135
Поени од реакции
23.225
Има некоја алтернатива за тастатурата? Пошто срање е стандардната.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Има некоја алтернатива за тастатурата? Пошто срање е стандардната.
Зашто бе Red John, :) шо и фали, мене баш ми легна на прсти. Што конкретно ти боде очи кај неа?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.135
Поени од реакции
23.225
Зашто бе Red John, :) шо и фали, мене баш ми легна на прсти. Што конкретно ти боде очи кај неа?
Па то шо не е swiftkey :D Требаат повеќе потези за да да напрајш нешто шо вообичаено се правеше со само еден на swiftkey.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Па то шо не е swiftkey :D Требаат повеќе потези за да да напрајш нешто шо вообичаено се правеше со само еден на swiftkey.
Па реално го имаш swipe кое што работи одлично и плус ги имаш сите најнеопходни функции за нормална работа.

Еве ти нешто интетесно
http://blog.gsmarena.com/windows-phone-8-1-keyboard-now-holds-guinness-record-for-fastest-typing/
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Сигурно повеќето ја имате апликацијава но вреди да се сподели. MyAppFree. Секој ден има по една игра или апликација која што на одреден период станува free со што добивате известување за тоа. Вреди да се има дефинитивно.

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/myappfree/286ba4a5-33c3-489a-a5a1-8675503aadca
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Дали Комерцијална банка има aпликација (E-banking) за Windows phone??
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Aplikacijata za sportski rezultati ja ima li za windows?
Hrvatskata verzija se vikase rezultati a angliskata neznam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom