Windows Phone Apps/Games

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Бидејќи многу од вас мислат дека на Windows Phone му фалат апликации еве една тема каде што ќе ги споделуваме најдобрите. (клик на иконата за директен линк кон апликацијата)

1. Офлајн навигацијаNokia drive достапна за над 90 држави (вклучувајќи ја Македонија) за офлајн навигација.Една од најдобрите навигации вооопшто достана за сите FREE.

Ако не ви се допаѓа таа пробајте следно
2. Twitter на WP е одличнен.Пред некој ден доби апдејти целосен, така да сега се досптани и филтрите за камерата.
Не ви се допаѓа официјалниот twitter, препорачано следно
3. Не треба објаснување за апликацијава, но и тоа како вреди да биде тука на листа
Си работи феноменално, си ја врши работата баш како што требаДруги алтернативи


--- надополнето: 17 јуни 2013 во 14:05 ---
Неможам да внесам мислење со повеќе од 20 слики :), нека пише некој да ставам дел 2
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
4. Camera 360 интересна апликација за фотографирајнеЕдитирање на фотографија, додавајне ефекти, филтри.... се на се апликација која треба да ја имате.препорачани слични на оваа
5. Mp3Tube на кој не му треба ваква апликација?Едностано, пребаруваш на YouTube си бираш и се конвертира во .Mp3 за офлајн слушање.Други?
6. Meme GeneratorЛесна апликација каде што можете сами да си дизајнирате meme брзо и едноставноНормално и be calmАјде уште еднаш за дел 3 :pos:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.054
Поени од реакции
20.875
Користам Вин 7.8 и овие ми се омилени:

DE-EN Dictionary - Langenscheidt Professional

Германско-Англиски речник, многу професионален и до пред малце со нереална цена од 50 ЕУР, ама сега ја ставиле без пари. (y)

DB Navigator

Официјална апликација од Германски Железнички за испланирајне на рути со воз и со јавен превоз како автобуси. Одлична апликација, ти кажува и дали каснат возовите и точно кај да се прекачуваш за да стигнеш до посаканата дестинација.

Encyclopaedia Britannica

Одличен и реномиран лексикон за Вин-телефоните.

Metrotube

Најдобра Јутуб-апликација за Вин-телефони со многу опции и можности.

NAVIGON Europe

Одлична апликација за навигација, за жал доста скапа.

Oxford Advanced Dictionary

Англиски-Англиски речник.

Stau Mobil

Апликацијава во живо кажува на кој патиште низ Германија има гужви.

Tie Mentor

Кој не знае да врзе машна со оваа апликација лесно ќе научи.

Voice Recorder

Снимач за разговори и други работи. Лесно се качуваат после на интернет или стореџ.

Agrar Wetter

Поред мене најдобра апликација за временска прогноза од компанијата Бајер.

Taptitude

70 мини-игри во една апликација. Доста добри игри има овде, една од најпопуларните апликации за вин-телефони.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Извинете за офтопик, ама има негде ваква иста тема за андроид? ако нема, ЏОИ PLS :place:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
7. TVShow доколку сте љубител на некоја серијаЌе ви стигнува нотификација кога е епизодата, новости трачеви и слично.други преопорачани
8. Ringtones Pro секој телефон ова треба да го има :)Си пребаруваш од базата си има милиони си спушташ и тоа е тоа.слични на оваа
За почеток е доволно, секој ден ќе споделувам апликации и игри кој вредат да бидат на листава. Секако би бил убаво да споделите и вие што користите.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 16:26 ---
Извинете за офтопик, ама има негде ваква иста тема за андроид? ако нема, ЏОИ PLS :place:

Темава ја отворив за да им кажеме на останатите дека не е така како што мислат за windows phone. Иначе има за андроид мислам.

Igorcemk Одлични апликации, фала што ја збогати и со слики баш ни изгледа темава супер.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Баш сум во мислам што телефон да земам. Размислував за андроид ама ако дојдам при пари може и со некој што работи на прозорци 8 да се подновам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.808
Поени од реакции
2.899
Џои , а дали апликации на ВиндФон 8 повеќето се бесплатни како кај андроиди или повеќето се платени како кај iOS ???


Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Џои , а дали апликации на ВиндФон 8 повеќето се бесплатни како кај андроиди или повеќето се платени како кај iOS ???
Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2

Претежно е исто секаде, ако играта се плаќа кај Ајфон/Андроид ќе се наплаќа и кај WP. Тоа зборувам за познати и официјални апликации.

Убаво на WP е тоа што 99% од апликациите кој се со купување можеш да ги пробаш. Си имаш триал верзија од некој ден и ќе си знаеш ако си задоволен ќе си ја купиш. Тоа е феноменално кај маркетот.

Иначе претежно се фрее апликацииве, е сега некој стварно поквалитетни се наплаќаат.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Temple runОд вчера достапна и за телефоните со 512 мб рам.

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Идемо наредна игра, на кој му се трошат 800 мб секако :)

Download:

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Идемо народе официјално и денеска windows phone маркетот ја помина бројакта од 160 000 апликации, славиме со следната официјална од Tumblr

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075


Виберчо со нов ајдепт, за смајлина и "стикери"

 

Kajgana Shop

На врв Bottom