Windows 7

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
dali nekoj znae do koj mesec ke raboti RC verzijata i do koga ke uma windows update za nea?
http://www.microsoft.com/uk/windows/windows-7/download.aspx

Remember expiration dates: Please plan ahead for when the RC expires. You’ll get two weeks’ notice, and then beginning on March 1, 2010, your PC will start shutting down every two hours. The RC will expire on June 1, 2010. To avoid interruption, you’ll need to rebuild your test PC to replace the OS with a valid version of Windows, and reinstall all your programs and data before the software expires.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
koristam dual boot xp i 7rc,najdov na net kako da se naprai upgrade od 7RC vo7RTM http://www.howtogeek.com/howto/3075/how-to-upgrade-the-windows-7-rc-to-rtm/
dali nekoj znae dali moze da se pojavi problem od ovakov upgrade konkretno me plasi da ne naprai nekoj problem na XPto po sto imam dual boot.
nekoj sovet ?
imam 500giga podatoci na 7cata i moram vakov upgrade da praam nemam kaj da gi staam u eksteren.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Инсталирав Седмица.. се си работи ок. Ја инсталирав CoD4 и од страната има 2 црни линии (не е целосно исполнет екранот) пробав да ја зголемам резолуцијата, но пак е исто. А на кантер не може да се игра во OpenGl туку само во Software. Чаре??
 
Е

експерт

Гостин
koristam dual boot xp i 7rc,najdov na net kako da se naprai upgrade od 7RC vo7RTM http://www.howtogeek.com/howto/3075/how-to-upgrade-the-windows-7-rc-to-rtm/
dali nekoj znae dali moze da se pojavi problem od ovakov upgrade konkretno me plasi da ne naprai nekoj problem na XPto po sto imam dual boot.
nekoj sovet ?
imam 500giga podatoci na 7cata i moram vakov upgrade da praam nemam kaj da gi staam u eksteren.
Податоците нема да се избришат ако инсталираш на ново. Сите ќе одат во една папка oldWindows, јас надградив од Виста до 7 и имав доста проблеми
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Податоците нема да се избришат ако инсталираш на ново. Сите ќе одат во една папка oldWindows, јас надградив од Виста до 7 и имав доста проблеми
znaci da praam format bez gajle deka ke se izbrisat podatocive?
se raboti za 7rc vo 7rtm a ne za vista vo 7rtm.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
:tapp: ama sum glup ponekad

znaci pri instalacijata da izberam opcija da ne gi brise starite podatoci i da ne prai format na diskot i taka podatocite ke bidat zacuvani?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
dali nekoj znae do koj mesec ke raboti RC verzijata i do koga ke uma windows update za nea?
Мислам дека беше до 15 март.После тоа ке почне да ти паѓа системот на секои 2 часа ,како подсетување дека треба да купиш лиценциран Windows.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Инсталирав Седмица.. се си работи ок. Ја инсталирав CoD4 и од страната има 2 црни линии (не е целосно исполнет екранот) пробав да ја зголемам резолуцијата, но пак е исто. А на кантер не може да се игра во OpenGl туку само во Software. Чаре??
Немаш инсталирано драјвери за графичката.

1) Уклучи Windows Update и почекај неколку минути да ти најде драјвери за графичката

или

2) Симни си драјвери за графичката и инсталирај ги тие.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.313
Поени од реакции
15.547
Дали update-ot или самиот win може некако да најде драјвери сам???
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.313
Поени од реакции
15.547
Фала.... и едно офтопик прашање... дали е подобро на лаптоп кога сум дома да ми биде на полнач(иако ми е полна батеријата) и да работам така и со тоа ќе се зачува животниот век на батеријата или е лошо, или нема везе???
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Фала.... и едно офтопик прашање... дали е подобро на лаптоп кога сум дома да ми биде на полнач(иако ми е полна батеријата) и да работам така и со тоа ќе се зачува животниот век на батеријата или е лошо, или нема везе???
Значи кога си дома пукај го на струја, што повеќе ја празниш и ја полниш батеријата тоа повеќе се упропастува како и на мобилниот. Кога е на струја лаптопот ако е полна батеријата нема врска со ништо таа не црпи ресурси тој од неа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.313
Поени од реакции
15.547
Значи кога си дома пукај го на струја, што повеќе ја празниш и ја полниш батеријата тоа повеќе се упропастува како и на мобилниот. Кога е на струја лаптопот ако е полна батеријата нема врска со ништо таа не црпи ресурси тој од неа.
Фала многу :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Како да подесам да не ми покажува хиероглифи за македонскиот јазик...т.е. некои програми ги има и на македонски и менито и други работа се цели со хиероглифи. Го знаев да го подесам во Xp, но сега инсталирав Windows 7 и неможам да го најдам..
Некој да помогне :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom