Windows 10

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ај јас као глуперда да прашам:
Имав лиценциран Windows 8... и сопругата стиснала тоа што се појавуваше и се апдејтирал на 10.
Прашањето ми е дали ова сега ми е нормален лиценциран 10, временски ограничен, или е нешто трето...
Wndows is activated пишува...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ај јас као глуперда да прашам:
Имав лиценциран Windows 8... и сопругата стиснала тоа што се појавуваше и се апдејтирал на 10.
Прашањето ми е дали ова сега ми е нормален лиценциран 10, временски ограничен, или е нешто трето...
Wndows is activated пишува...
Активиран ти е, ќе си тера :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ај јас као глуперда да прашам:
Имав лиценциран Windows 8... и сопругата стиснала тоа што се појавуваше и се апдејтирал на 10.
Прашањето ми е дали ова сега ми е нормален лиценциран 10, временски ограничен, или е нешто трето...
Wndows is activated пишува...
Не само што е активиран туку и утре ако форматираш, моеш да инсталираш директно 10ка и сам ќе се реактивира по уникатниот хардверски код кој ти е во датабазата на микрософт :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не само што е активиран туку и утре ако форматираш, моеш да инсталираш директно 10ка и сам ќе се реактивира по уникатниот хардверски код кој ти е во датабазата на микрософт :)
Значи, ова ми е трајно :)
И ако форматирам само ставам Виндоус 10, не пишам кодови и сл. и сам си тера, така?
Супер...

Ви благодарам на одговорите :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Значи, ова ми е трајно :)
И ако форматирам само ставам Виндоус 10, не пишам кодови и сл. и сам си тера, така?
Супер...

Ви благодарам на одговорите :)
Супер потег направила госпоѓата, 10 е подобар и од 7 и од 8 :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Значи, ова ми е трајно :)
И ако форматирам само ставам Виндоус 10, не пишам кодови и сл. и сам си тера, така?
Супер...

Ви благодарам на одговорите :)
Ако форматираш само стааш виндоус 10 и кога бара клуч стикаш скип. По првото конектирање со интернет ќе се активира сам.
Супер потег направила госпоѓата, 10 е подобар и од 7 и од 8 :D
Да. Само што апгрејд некогаш намалува перформанси споредено со клин инстал али тоа ќе си види сам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Супер потег направила госпоѓата, 10 е подобар и од 7 и од 8 :D
Па искрен да бидам... два дена го чепкам и ми се допаѓа... Супер ми е.
Лесен ми е за работа, малце проблем ми беше да најдам што кај ми е...ама сега не би се враќал назад :)[DOUBLEPOST=1447452448][/DOUBLEPOST]
Ако форматираш само стааш виндоус 10 и кога бара клуч стикаш скип. По првото конектирање со интернет ќе се активира сам.

Да. Само што апгрејд некогаш намалува перформанси споредено со клин инстал али тоа ќе си види сам.
Супер!
Мислам дека перформансите се како што се... два дена е само... а јас освен како машина за пишување и интернет друго и не работам...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.119
Поени од реакции
7.698
Ништо не заебува, не се секирајте.
Мислам дека ова е абдејтот http://smartportal.mk/softver/operativni-sistemi/prvata-golema-windows-10-nadgradba/
Не сум го абдејтувал но ќе пробам некој ден тоа да го напраам па да видам, може тогаш и ќе ми се среди проблемов со HDMI портава што ме зеза.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326


После абдејтот ми се појави фолдерот Windows.old ама сега не знам дали и тоа Program Files(x86) се појави сега или уште отпрво е. Да го бришам тоа Windows.old?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
kako go izbrisa? so clean install nentreba da go ima.
Сега наидов на овој пост во врска со тоа што иако е избришан стариот виндоус, стои BackUp to Windows 7 (иако никогаш не користев седмица на лап топот). Ти рече дека со Clean Install не треба да го има ама еден другар му направи Clean Install и пак го има.[DOUBLEPOST=1447948537][/DOUBLEPOST]
Дечки, не е аБдејт туку АПдејт (над(о)градба)
Хаха, навика а и не е толку битно во муабетов.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Не можи со clean install да има .old фолдер има нарпавено override/update на партицијата не ја форматирал предходно, се користи ако сакаш downgrade да напрајш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom