Windows 10

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
10.571
Погреши читања.
511 степени ќе ти направеа дупка во бирото.
Драјвер реинсталирај или најди некој постабилен.
Пробав со повеќе програми па затоа. Инаку најновиот драјвер е, да ставам постара верзија или?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Пробав со повеќе програми па затоа. Инаку најновиот драјвер е, да ставам постара верзија или?
Прво уствари симни друг програм за читање, hwmonitor пример (ако она на скриншотот е AIDA).
Може самиот програм не чита добро.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
10.571
Прво уствари симни друг програм за читање, hwmonitor пример (ако она на скриншотот е AIDA).
Може самиот програм не чита добро.
Пробав и со тој исто дава, исто и со Speccy. Не ќе да е до програмот.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Пробав и со тој исто дава, исто и со Speccy. Не ќе да е до програмот.
Не знам, гуглај го проблемот, пробај со друг драјвер, може е дефектен некој читач на гпуто, многу работи може да се.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Уште не можам да откријам зошто не ми работи HDMI кога ќе го поврзам со телевизор лаптопот. Некој ми рекоа дека можно е Windows 10 при некој абдејти да инсталирал погрешни драјвери, исто приметив и дека и покрај поврзувањето во Nvidia control panel нема други опции во менито освен оние 3D settings.

Aко некој знае или имал ваков проблем нека пише.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.050
Поени од реакции
14.936
Уште не можам да откријам зошто не ми работи HDMI кога ќе го поврзам со телевизор лаптопот. Некој ми рекоа дека можно е Windows 10 при некој абдејти да инсталирал погрешни драјвери, исто приметив и дека и покрај поврзувањето во Nvidia control panel нема други опции во менито освен оние 3D settings.

Aко некој знае или имал ваков проблем нека пише.
Мене ми се случуваше на XP при прво вклучување да стои замрзната сликата, и негде прочитав дека тоа се решава со дугмето рестарт ама тоа на кутијата, и секогаш беше Ок. Ама првичната слика ја добивав, а после тоа останувае замрзната
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Како да го решам проблемот со ви-фи-то? Ставив 10ка после формат на компјутерот и или воопшто не вклучува ви-фи или ми вика лимитед аксес. Пробав со реинсталација на драјвери и чуда, некако пак не сака. Иначе се работи за Dell Inspiron 15r n5110.[DOUBLEPOST=1445899226][/DOUBLEPOST]Како да го решам проблемот со ви-фи-то? Ставив 10ка после формат на компјутерот и или воопшто не вклучува ви-фи или ми вика лимитед аксес. Пробав со реинсталација на драјвери и чуда, некако пак не сака. Иначе се работи за Dell Inspiron 15r n5110.
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Како да го решам проблемот со ви-фи-то? Ставив 10ка после формат на компјутерот и или воопшто не вклучува ви-фи или ми вика лимитед аксес. Пробав со реинсталација на драјвери и чуда, некако пак не сака. Иначе се работи за Dell Inspiron 15r n5110.[DOUBLEPOST=1445899226][/DOUBLEPOST]Како да го решам проблемот со ви-фи-то? Ставив 10ка после формат на компјутерот и или воопшто не вклучува ви-фи или ми вика лимитед аксес. Пробав со реинсталација на драјвери и чуда, некако пак не сака. Иначе се работи за Dell Inspiron 15r n5110.
Ако на мобилен имаш интернет а лимитед ти јавува само на пц ова кај мене го има правено ако сум сменил пасс на вифито. Пробај комплетно да ја избришеш вифи мрежата од компјутерот и од ново конектирај се со пасс со све.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ако на мобилен имаш интернет а лимитед ти јавува само на пц ова кај мене го има правено ако сум сменил пасс на вифито. Пробај комплетно да ја избришеш вифи мрежата од компјутерот и од ново конектирај се со пасс со све.
Пробано, не е до тоа...
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Имам проблем со звукот од вчера,све си е во ред инсталирано е све (бар ја така мислам) драјвери курци палци, барав по нет ама не ми помогна ништо па викам ај да прашам тука пред да го носам на сервис а можда и звучната ми е рикната.

Еве сликиве ако помагаат нешто..

DSC_0001.JPG DSC_0002.JPG
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Имам проблем со звукот од вчера,све си е во ред инсталирано е све (бар ја така мислам) драјвери курци палци, барав по нет ама не ми помогна ништо па викам ај да прашам тука пред да го носам на сервис а можда и звучната ми е рикната.

Еве сликиве ако помагаат нешто..
Гледај на втората слика Digital audio ти е уклучено (зеленото штиклирано, четвртото по ред) а не треба, треба првото да е штиклирано. Десен клик за да штиклираш/одштиклираш.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Гледај на втората слика Digital audio ти е уклучено (зеленото штиклирано, четвртото по ред) а не треба, треба првото да е штиклирано. Десен клик за да штиклираш/одштиклираш.
Не гледам опција за штиклирање.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Не гледам опција за штиклирање.
Па не гледаш, ама и не читаш што пишувам. Десен клик момче па ќе видиш.
Еве слика:
Untitled.jpg


Кај мене се само 2, кај тебе има повеќе.
Кај тебе ќе го направиш следното:
На првото ќе кликнеш Set as Default Device
На четвртото Disable.
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Не гледам опција за штиклирање.
se
Па не гледаш, ама и не читаш што пишувам. Десен клик момче па ќе видиш.
Еве слика:


Кај мене се само 2, кај тебе има повеќе.
Кај тебе ќе го направиш следното:
На првото ќе кликнеш Set as Default Device
На четвртото Disable.
Не ли гледаш дека првото му е селектирано и, Set Default му е избледено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom