Windows 10

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.675
Поени од реакции
163.010
Не кажа што сакаш да направиш.
Кој е моделот на телевизорот?
Ако е нешто фуего муего, исчезвај.
И мене ме збунија постовите зошто последно што имав потреба да поврзувам, на LG пуштив свадба од лаптоп и си цепаше, гајле немаше.

За се друго за кое што нема апликација ТВ, тука е HDMI
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.525
Поени од реакции
7.514
Не можи. Во право е хоре. Затоа прашувам тука. Неќи ни cast од јутјуб да ми поврзи.
Прво гледај да ти бидат закачени на иста мрежа, после оди овозможи DLNA Media Server, ќе го додадеш уредот на кој сакаш да стримаш и би требало да ти работи.
Ако е за видео можеш и преку VLC Player да завршиш работа, али првото пробај го како опција.[DOUBLEPOST=1563230669][/DOUBLEPOST]
4 гб рам имам, можно е, иначе ја не играм толку и претерано стар ми е лаптопов да се замарам со тоа.:D
Поарно од телефон гејмај, повеќе рам таму имаш :) 4гб рам веќе не е доволно за ништо без да ти го крени притисокот, само хромот ќе ти го изеде ако отвораш повеќе прозорци одеднаш, мин 8гб, пожелно 16гб, јас не играм воопшто и со години немам играно, ама за друго што работам морав да ставам 256гб ссд и 16гб рам, е сега веќе животот е поубав :) барем со ова немам нервози.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.504
Поени од реакции
2.809
Дали има некој искуство со инсталирање на пиратска верзија на Windows 10?
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
401
Поени од реакции
694
ХДМИ е дар од Бога. Откако га повржа компјутер сас телевизор и купи бежичан маус, не се ни сеќам кд сам заѓан пут пуштија кабловску да гледам или фудбал на СпортКлуб.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.672
Поени од реакции
1.739
Дали има некој искуство со инсталирање на пиратска верзија на Windows 10?
море нели ви е срам, у денешно на време на овие 500 евра плата вие уште со пиратерија се маткате. оди купи си оригинал да видиш што е разлика.

:D :D :D :D :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.504
Поени од реакции
2.809
море нели ви е срам, у денешно на време на овие 500 евра плата вие уште со пиратерија се маткате. оди купи си оригинал да видиш што е разлика.

:D :D :D :D :D
имам јас мој оргинал, за други е.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.504
Поени од реакции
2.809
На ebay. Само што во глобала бараат активација преку телефон, 5мин работа.
Јас Офис Про Плус си зедов за 4$.
многу ми мириса на алиекспрес муабет, ама ќе пробам од радозналост, за 2-3 долари ги има.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.144
Поени од реакции
3.976
многу ми мириса на алиекспрес муабет, ама ќе пробам од радозналост, за 2-3 долари ги има.
Еве ти кажав. Јас испробав.
Офис е дупло поскап од Виндоус, околу 400$ е, за 4$ си се активира без проблем само преку телефон.
После формат на втора активација веќе серверот ме препозна и само кодот го пишав и си се активира без телефон.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.480
Поени од реакции
4.694
Дали има некој искуство со инсталирање на пиратска верзија на Windows 10?
Нема пиратски Windows, пиратска е активацијата. Кај мене за 0$ (читај нула долари) е активацијата и тоа трајна, еднаш активираш за навек , Гил Бејтс ни 30 денари не заслужува да му платам. Пиши приватна порака ќе ти кажам.
 
На врв Bottom