Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

1. GreenRoot

GreenRoot ^Зелен^

Член од:
    20 јули 2011
    Мислења:
    2.261
    Допаѓања:
    1.627

Sent from my LG-H830 using Tapatalk

На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    7.701
    Допаѓања:
    8.177
    баш вчера ми даде ултиматум да го апдејтирам, и тоа со исклучени апдејти и све, 2 саати се апдејтираше и после пола саат му требаше да се стабилизира.

На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Forza Milan!!!

Forza Milan!!!

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    19.895
    Допаѓања:
    29.711
    Не се исклучени. ;) Имам стар лаптоп кој е само за дома за малите е се исклучени апдејтите и досега нема ништо.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

4. DarkValley

DarkValley

Член од:
    11 јули 2014
    Мислења:
    769
    Допаѓања:
    216
    И јас ги имам исклучено и никогаш ми нема побарано да направам апдејт.

5. Bobi FCB

Bobi FCB

Член од:
    27 ноември 2008
    Мислења:
    5.366
    Допаѓања:
    3.667
    Од пред две недели почна да ме зеза компјутерот. Претпоставувам дека е од Виндовсот зашто почна да зеза после апдејтирањето кое ми го побара, плус го скенирав со Nod32 антивирус како и со Виндовс дефендерот но не јавува никакви вируси.
    Кочи повремено без разлика дали отварам некој пребарувач или влагам у сетингс или отварам нешто трето. Исто, нити можам да симнам нешто од тоа што е безплатно од Микрософт сторот ниту можам да направам апдејт на некоја игра симната од Микрософт сторот за која ми бара апдејт.
    Чаре, да се преинсталира, или ?

6. Беркут

Беркут независен експерт

Член од:
    12 април 2010
    Мислења:
    9.631
    Допаѓања:
    14.178
    Ги имав исклучено преку чекорот неколку страни назад, и завчера побара да се апдејтира.

7. Јефто

Јефто @JeftoMKD | Јефто™

Член од:
    30 октомври 2011
    Мислења:
    2.421
    Допаѓања:
    1.097
    Дечки, може мала помош.
    Ако има некој(а) Windows 10 x32 (односно х86) битен да ми даде линкче во порака за да го симнам, ќе бидам благодарен многу.
    Фала однапред.

8. haCk0r

haCk0r Customization Windows OS

Член од:
    8 јануари 2009
    Мислења:
    4.193
    Допаѓања:
    1.528
    https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

На Беркут и Јефто им се допаѓа ова.
  9. Viksa.LAL

Viksa.LAL

Член од:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    1.619
    Допаѓања:
    1.843
    Ај почна да грми ке го угасам пц ионака треба да излезам за сат време ке прилегнам малце , не бе џес пошо стискам старт каже апдејт енд рестарт и апдејт енд шат даун , е да ти ебам бил гејтс керката сега ако ми снема струја у сред апдејт или громче ако удри ти ли ке ми купиш делчиња , ок ајде срека брз пц се фестаргираше идам пак старт, исто што кур сакаш сега ајде пак , заврши ок и да гасам пак апдејт вика , добро бе ке направам апдејт после, вечер што си запнало сега кога грми дете ти ебам не ми се мешај у животот , и трет пат пак мора апдејт некој , добро ајде

На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.757
    Допаѓања:
    14.440
    lol istoto mi se desi sea i ja pcuev i kolnev

11. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    7.701
    Допаѓања:
    8.177
    од штекер најпаметно, бил гетс ништо не ти може ако немаш струја

На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Boxing

Boxing

Член од:
    12 март 2018
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    0
    Ако може помош од тие повеќе што се разбираат имам Windows 10 сакам да инсталирам Ubuntu 18.04 кога се инсталира убунтуто при крај на инсталацијата пријавува ерор дека нема ГРУБ бот лоадер (на почетокот на инсталацијата пишува дека груб ќе се инсталира при крај на процесот).. некој ако има сличен проблем и ако го решил нека сподели.

13. Kaiser

Kaiser Hidden Fortress

Член од:
    6 мај 2011
    Мислења:
    3.152
    Допаѓања:
    2.355
    Инсталирав Linux на посебен хард и немам никакви проблеми. Највеќе проблеми може да имаш ако се двата ОС-а на ист хард и иста партиција, помалку веројатни проблеми на ист хард а различни партиции а најмалку проблеми односно никакви кога е се на посебен хард. Не дека не може и на првите начини но ако имаш проблем а не си искусен со линукс инсталации ќе си имаш мака.

14. Boxing

Boxing

Член од:
    12 март 2018
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    0
    пробав секако и на различни партиции, и автоматски имасе опција да си завземе линуксот место па да си направи партиција никако не сакаше. Имам инсталирано и порано ама ова прв пат ми се случува.

15. *ivana

*ivana

Член од:
    25 октомври 2011
    Мислења:
    28
    Допаѓања:
    1
    Здраво, да прашам имам еден проблем веќе 2 дена, вака при кликнување на некој прозорец не се отвара одма дури после некоја минута ке се отворе, покрај ова одвреме на време све блокира и после некоја минута се одблокира па до што може да е? Инаку е добра и јака конфугурација и е на Windows 10.

Сподели преку: