Windows 10

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
баш вчера ми даде ултиматум да го апдејтирам, и тоа со исклучени апдејти и све, 2 саати се апдејтираше и после пола саат му требаше да се стабилизира.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не се исклучени. ;) Имам стар лаптоп кој е само за дома за малите е се исклучени апдејтите и досега нема ништо.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
И јас ги имам исклучено и никогаш ми нема побарано да направам апдејт.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Од пред две недели почна да ме зеза компјутерот. Претпоставувам дека е од Виндовсот зашто почна да зеза после апдејтирањето кое ми го побара, плус го скенирав со Nod32 антивирус како и со Виндовс дефендерот но не јавува никакви вируси.
Кочи повремено без разлика дали отварам некој пребарувач или влагам у сетингс или отварам нешто трето. Исто, нити можам да симнам нешто од тоа што е безплатно од Микрософт сторот ниту можам да направам апдејт на некоја игра симната од Микрософт сторот за која ми бара апдејт.
Чаре, да се преинсталира, или ?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Ги имав исклучено преку чекорот неколку страни назад, и завчера побара да се апдејтира.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дечки, може мала помош.
Ако има некој(а) Windows 10 x32 (односно х86) битен да ми даде линкче во порака за да го симнам, ќе бидам благодарен многу.
Фала однапред.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Ај почна да грми ке го угасам пц ионака треба да излезам за сат време ке прилегнам малце , не бе џес пошо стискам старт каже апдејт енд рестарт и апдејт енд шат даун , е да ти ебам бил гејтс керката сега ако ми снема струја у сред апдејт или громче ако удри ти ли ке ми купиш делчиња , ок ајде срека брз пц се фестаргираше идам пак старт, исто што кур сакаш сега ајде пак , заврши ок и да гасам пак апдејт вика , добро бе ке направам апдејт после, вечер што си запнало сега кога грми дете ти ебам не ми се мешај у животот , и трет пат пак мора апдејт некој , добро ајде
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ај почна да грми ке го угасам пц ионака треба да излезам за сат време ке прилегнам малце , не бе џес пошо стискам старт каже апдејт енд рестарт и апдејт енд шат даун , е да ти ебам бил гејтс керката сега ако ми снема струја у сред апдејт или громче ако удри ти ли ке ми купиш делчиња , ок ајде срека брз пц се фестаргираше идам пак старт, исто што кур сакаш сега ајде пак , заврши ок и да гасам пак апдејт вика , добро бе ке направам апдејт после, вечер што си запнало сега кога грми дете ти ебам не ми се мешај у животот , и трет пат пак мора апдејт некој , добро ајде
lol istoto mi se desi sea i ja pcuev i kolnev
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
од штекер најпаметно, бил гетс ништо не ти може ако немаш струја
 
Член од
12 март 2018
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ако може помош од тие повеќе што се разбираат имам Windows 10 сакам да инсталирам Ubuntu 18.04 кога се инсталира убунтуто при крај на инсталацијата пријавува ерор дека нема ГРУБ бот лоадер (на почетокот на инсталацијата пишува дека груб ќе се инсталира при крај на процесот).. некој ако има сличен проблем и ако го решил нека сподели.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ако може помош од тие повеќе што се разбираат имам Windows 10 сакам да инсталирам Ubuntu 18.04 кога се инсталира убунтуто при крај на инсталацијата пријавува ерор дека нема ГРУБ бот лоадер (на почетокот на инсталацијата пишува дека груб ќе се инсталира при крај на процесот).. некој ако има сличен проблем и ако го решил нека сподели.
Инсталирав Linux на посебен хард и немам никакви проблеми. Највеќе проблеми може да имаш ако се двата ОС-а на ист хард и иста партиција, помалку веројатни проблеми на ист хард а различни партиции а најмалку проблеми односно никакви кога е се на посебен хард. Не дека не може и на првите начини но ако имаш проблем а не си искусен со линукс инсталации ќе си имаш мака.
 
Член од
12 март 2018
Мислења
21
Поени од реакции
0
Инсталирав Linux на посебен хард и немам никакви проблеми. Највеќе проблеми може да имаш ако се двата ОС-а на ист хард и иста партиција, помалку веројатни проблеми на ист хард а различни партиции а најмалку проблеми односно никакви кога е се на посебен хард. Не дека не може и на првите начини но ако имаш проблем а не си искусен со линукс инсталации ќе си имаш мака.
пробав секако и на различни партиции, и автоматски имасе опција да си завземе линуксот место па да си направи партиција никако не сакаше. Имам инсталирано и порано ама ова прв пат ми се случува.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
32
Поени од реакции
2
Здраво, да прашам имам еден проблем веќе 2 дена, вака при кликнување на некој прозорец не се отвара одма дури после некоја минута ке се отворе, покрај ова одвреме на време све блокира и после некоја минута се одблокира па до што може да е? Инаку е добра и јака конфугурација и е на Windows 10.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom