Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

 1. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.258
  Допаѓања:
  1.627
  [​IMG]

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.689
  Допаѓања:
  8.171
  баш вчера ми даде ултиматум да го апдејтирам, и тоа со исклучени апдејти и све, 2 саати се апдејтираше и после пола саат му требаше да се стабилизира.
   
  На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.882
  Допаѓања:
  29.688
  Не се исклучени. ;) Имам стар лаптоп кој е само за дома за малите е се исклучени апдејтите и досега нема ништо.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 4. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  216
  И јас ги имам исклучено и никогаш ми нема побарано да направам апдејт.
   
 5. Bobi FCB

  Bobi FCB

  Член од:
  27 ноември 2008
  Мислења:
  5.366
  Допаѓања:
  3.667
  Од пред две недели почна да ме зеза компјутерот. Претпоставувам дека е од Виндовсот зашто почна да зеза после апдејтирањето кое ми го побара, плус го скенирав со Nod32 антивирус како и со Виндовс дефендерот но не јавува никакви вируси.
  Кочи повремено без разлика дали отварам некој пребарувач или влагам у сетингс или отварам нешто трето. Исто, нити можам да симнам нешто од тоа што е безплатно од Микрософт сторот ниту можам да направам апдејт на некоја игра симната од Микрософт сторот за која ми бара апдејт.
  Чаре, да се преинсталира, или ?
   
 6. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.631
  Допаѓања:
  14.178
  Ги имав исклучено преку чекорот неколку страни назад, и завчера побара да се апдејтира.
   
 7. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.421
  Допаѓања:
  1.097
  Дечки, може мала помош.
  Ако има некој(а) Windows 10 x32 (односно х86) битен да ми даде линкче во порака за да го симнам, ќе бидам благодарен многу.
  Фала однапред.
   
 8. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.193
  Допаѓања:
  1.528
  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

  Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
   
  На Беркут и Јефто им се допаѓа ова.
 9. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.618
  Допаѓања:
  1.843
  Ај почна да грми ке го угасам пц ионака треба да излезам за сат време ке прилегнам малце , не бе џес пошо стискам старт каже апдејт енд рестарт и апдејт енд шат даун , е да ти ебам бил гејтс керката сега ако ми снема струја у сред апдејт или громче ако удри ти ли ке ми купиш делчиња , ок ајде срека брз пц се фестаргираше идам пак старт, исто што кур сакаш сега ајде пак , заврши ок и да гасам пак апдејт вика , добро бе ке направам апдејт после, вечер што си запнало сега кога грми дете ти ебам не ми се мешај у животот , и трет пат пак мора апдејт некој , добро ајде
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.429
  lol istoto mi se desi sea i ja pcuev i kolnev
   
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.689
  Допаѓања:
  8.171
  од штекер најпаметно, бил гетс ништо не ти може ако немаш струја
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Boxing

  Boxing

  Член од:
  12 март 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Ако може помош од тие повеќе што се разбираат имам Windows 10 сакам да инсталирам Ubuntu 18.04 кога се инсталира убунтуто при крај на инсталацијата пријавува ерор дека нема ГРУБ бот лоадер (на почетокот на инсталацијата пишува дека груб ќе се инсталира при крај на процесот).. некој ако има сличен проблем и ако го решил нека сподели.
   
 13. Kaiser

  Kaiser Hidden Fortress

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  3.152
  Допаѓања:
  2.355
  Инсталирав Linux на посебен хард и немам никакви проблеми. Највеќе проблеми може да имаш ако се двата ОС-а на ист хард и иста партиција, помалку веројатни проблеми на ист хард а различни партиции а најмалку проблеми односно никакви кога е се на посебен хард. Не дека не може и на првите начини но ако имаш проблем а не си искусен со линукс инсталации ќе си имаш мака.
   
 14. Boxing

  Boxing

  Член од:
  12 март 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  пробав секако и на различни партиции, и автоматски имасе опција да си завземе линуксот место па да си направи партиција никако не сакаше. Имам инсталирано и порано ама ова прв пат ми се случува.
   
 15. *ivana

  *ivana

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  1
  Здраво, да прашам имам еден проблем веќе 2 дена, вака при кликнување на некој прозорец не се отвара одма дури после некоја минута ке се отворе, покрај ова одвреме на време све блокира и после некоја минута се одблокира па до што може да е? Инаку е добра и јака конфугурација и е на Windows 10.
   

Сподели преку: