Windows 10

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.750
Ретардирана работа, сам компјутер да ти се пали/гаси али тоа е виндовс 10
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како на мене и на многу други сам не ни се пали и гаси лаптопот/компјутерот и тоа се случува само на едни исти членови? :cautious:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.750
Како на мене и на многу други сам не ни се пали и гаси лаптопот/компјутерот и тоа се случува само на едни исти членови? :cautious:
Сакаш да ти го донесам да го видиш? Ако имаш нешто да ми кажеш цитирај ме, не се криј.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како на мене и на многу други сам не ни се пали и гаси лаптопот/компјутерот и тоа се случува само на едни исти членови? :cautious:
Можда зошто не паничиме дека лошите чичковци од Мајкрософт ќе не гледаат преку камерата и си се инсталираат апдејтите како што доаѓаат.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Исклучено ми е но сам латопот се пали симнува се рестартира, што и да направиш тој ги инсталира.
Oвa кoгa гo пишaв oвде уште пред еднa гoдинa и уште некoлку пaти, сите ми смеејa кaкo измислувaм и тoa не им се случувa.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можда зошто не паничиме дека лошите чичковци од Мајкрософт ќе не гледаат преку камерата и си се инсталираат апдејтите како што доаѓаат.
Изгледа имаат некој друг windows 10 кој ги шпионира и сам се вклучува по полноќ да им краде податоци и да ги снима како спијат.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
...Јас ги направив сите апдејти, но никогаш сам ниту се уклучил/исклучил...
Проверете си во settings, какви Ви се поднесувањата....А и не е лошо Eset Smart Security да си инсталирате...по нетов има лиценци кои функционираат супер...
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
И мојот ПЦ сам се пали и гаси, го исклучив тоа автоматски да ми се пали, џабе
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
И мојот ПЦ сам се пали и гаси, го исклучив тоа автоматски да ми се пали, џабе
Најди некое програмче (Advanced System Care pro) "прочисти го".... инсталирај си Eset, Bitdefender Total Security,Kaspersky, итн....и нема сам да Ти се уклучува...(има сајтови,торенти...за вакви програми)[DOUBLEPOST=1526067055][/DOUBLEPOST]Со advanced systemcare pro постои можност да ги исклучиш апдејтите т.е.да си го апдејтираш кога сакаш..како и други процеси кои Ти работат во позадина "непотребно"...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Најди некое програмче (Advanced System Care pro) "прочисти го".... инсталирај си Eset, Bitdefender Total Security,Kaspersky, итн....и нема сам да Ти се уклучува...(има сајтови,торенти...за вакви програми)[DOUBLEPOST=1526067055][/DOUBLEPOST]Со advanced systemcare pro постои можност да ги исклучиш апдејтите т.е.да си го апдејтираш кога сакаш..како и други процеси кои Ти работат во позадина "непотребно"...
Или пак со Fragment/Defragment ако зеза хард драјвот.Можда тоа праи проблеми,а ?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Или пак со Fragment/Defragment ако зеза хард драјвот.Можда тоа праи проблеми,а ?
Тоа се користи "за да ги среди фајловите, да не се "расфрлани по хард дискот"т.е. да го забрза работењето на Рс-то или лаптопот...(ако работи споро се препорачува дефрагментација)
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Тоа се користи "за да ги среди фајловите, да не се "расфрлани по хард дискот"т.е. да го забрза работењето на Рс-то или лаптопот...(ако работи споро се препорачува дефрагментација)
Чекај ме збуни сега...
Има и Disk Fragment,и Disk De-Fragment?
компјутерите сами ви се палат затоа што не се во вистински шатдаун ради fast startup
Не,ја изгасив тоа се и исклучив fast startup.Мене лаптопот открив дека од pop - up за Windows Update Reminder самиот ми се пуштил.Да не станев да проверев можда и самиот ќе се апдејтираше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom