Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.605
  Допаѓања:
  4.141
  Ова ќе го пробам само да ми помине одморот, нема да сум дома а лап топ на одмор најверојатно немам намера да земам па таму да се замарам со ова. Плус треба да го средам еден куп работи ми се и на декстоп што сум симнувал и не сум ги префрлал на сигурно место.
   
 2. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.339
  Допаѓања:
  1.713
  The best windows ever!!![​IMG]

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  795
  Допаѓања:
  285
  Не се јавува кај сите проблемот.
  Кај мене на компјутер не ни ми стигна Update, не ни пак планирам да апдејтираам, се дур од Microsoft не средат. Незначи тоа дека чим кај многу се нема десено, дека неможе кај било кој да не се деси.
  Проблемот е што ситуацијава е неизвесна, па затоа јас препорачувам да не апдејтирајте. Почекајте дур да средат од Microsoft, или ако до толку сакате, тогаш направете бекап, и прајте Update.
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  Нема ти што не сакаш, виндовсот сам се апдејтира, нема никаква контрола корисникот врз системот
   
 5. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.339
  Допаѓања:
  1.713
  И кај 2% да се јавува сепак е сериозен проблем. Не секој чува бекап. Незнам како ваков пропуст си допуштаат мајкрософт.

  Иначе убаво што препорачуваш да не се апдејтира веднаш, али за жал мајкрософт не мисли така :)

  Ми се чини уште 5 години ќе поминат за да ја апгрејтнам седмицава.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 6. JB00F

  JB00F DDoS

  Член од:
  21 јануари 2014
  Мислења:
  2.685
  Допаѓања:
  1.615
 7. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  224
  Кај мене стопирани се апдејтите. Немам апдејтирано уште од 2016 г.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  не знам, ете кај некои што немаме среќа не функционира тоа, зависи можда до верзијата на виндовсот, порано се знаеше имаше обичен па сервис пак 1,2,3, сеа калакурница им е направено.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  795
  Допаѓања:
  285
  Бајаги си назад ти.
  Ех,колку многу работи се променија.
  Најрано пушти ги пак,мавни му еден апдејт,па стопирај го.
   
 10. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  решение за овој горчлив проблем е да не се активира виндовсот, сигурно на членот погоре не му е активиран затоа не му дава апдејти и не може да го ажурира саатот и не може да смени позадина, баш пред малце проверив кога инсталирав нов на ссд диск btw ludnica e ssd-to
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  224
  Активиран ми е. И сето тоа можам да го правам ама едноставно исклучив апдејти. Изгуглајте. ;)
  бтв... а што се има сменато толку, пример?
   
 12. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  795
  Допаѓања:
  285
  Доста работи.
  Да почнам да набројувам ке отепам цел ден. Има и доста Bug fixes.
  Едноставно прогуглај за апдејтите и ќе видиш.
   
 13. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  224
  Нешто најбитно, де.
   
 14. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.630
  Допаѓања:
  24.138
  Кај мене во јуни некаде престана да се апдејтува, сега на секое ми дава порака за неуспешен апдејт, јас рачно симнав еден апдејт од авгут што беше и го инсталирав, ама овој сервисот за апдејти не го разбира тоа и упорно уште пробува да инсталира апдејт кој веќе е во системот.
   
 15. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  Дарк моуд ќе имало у наредниот апдејт, wow иновација на столетието и тоа им текна откако видоа дека ејпл го има имплементирано истото на мекот нивни:pos:
   

Сподели преку: