Windows 10

Член од
11 април 2012
Мислења
4.535
Поени од реакции
5.120
32х и 64х MSDN верзии.

Ги имав линковите ставено претходно, али со текот на времето како се полни темава, се изгубени, а нормоално дека никој не би барал 111 страни :D
не работат линковиве или кај мене е проблемот?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Го имав активирано виндоусов, на знаете каков начин. WL со Win7, па апгрејт на 10-ка.
Сменив хардвер, CPU, MB и RAM.

Сега ми вика дека виндоусот не е активиран, што и очекував.
Го направив следново од линкот, но ми вика дека ништо не ми е поврзано со тој акаунт(mail).

Идеја некаква, или да идам на Спико.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Некој добар торент за Win 10 ? Или подобро е да симињам од Микрософт страната па после да барам некој активатори? Ако така тогаш некој добар активатор ?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Некој добар торент за Win 10 ? Или подобро е да симињам од Микрософт страната па после да барам некој активатори? Ако така тогаш некој добар активатор ?
Ем сам свој свој мајстор ем све на готово. Гугл момче.
Плус пиратерија е забранета на форумов.
За активација KMS activator или Microsoft toolkit.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.114
Поени од реакции
328
Зошто немам хотспот на 10-кава? Еден мој другар исто има 10ка ама има опција да уклучи хотспот без да инсталира некои екстерни програмчиња. Дали има врска тоа со апдејтите пошто мене апдејтите ми се исклучени уште во март 2016.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Abe ova 10 seknuva od vreme na vreme.
Na se i sesto pisuva up to date,koga mi e na baterija internetot i laptopot se spori kako zelka a koga ke go uklucam da se puni mislis stanaj gejmerski
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.338
Наеднаш виндовсот ми падна и веќе нејќе да го пушти, ми наоѓа pxe-e61 media test failure check cable нешто. Пробав пак да го инсталирам виндосот и ми наоѓа ова сега. Што е проблемот, хард дискот ли е ебан?

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.714
Поени од реакции
27.688
Наеднаш виндовсот ми падна и веќе нејќе да го пушти, ми наоѓа pxe-e61 media test failure check cable нешто. Пробав пак да го инсталирам виндосот и ми наоѓа ова сега. Што е проблемот, хард дискот ли е ебан?

Избриши ги сите партиции и креирај нова.
 
Член од
8 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
1
Зошто немам хотспот на 10-кава? Еден мој другар исто има 10ка ама има опција да уклучи хотспот без да инсталира некои екстерни програмчиња. Дали има врска тоа со апдејтите пошто мене апдејтите ми се исклучени уште во март 2016.
Pozdrav,da bi imao wifi hotspot,dobija se u zadnjoj nadogradnji i obavezno mora da se ima wifi kartica na racunaru,sto je I logicno.[DOUBLEPOST=1488932081][/DOUBLEPOST]
Некој добар торент за Win 10 ? Или подобро е да симињам од Микрософт страната па после да барам некој активатори? Ако така тогаш некој добар активатор ?
Moze legalno da se preuzme instalacija windowsa 10,Microsoft je dao program,pomocu koga se preuzima instalacija,zove se windows media creation tool.Moze da se bira da li ce biti ISO file,ili ubacis u usb flash memoriju i on odmah na njoj napravi instalaciju,pa sa flsh memorije moze da se pokrene instalacija.Ima opcija koja verzija da se preuzme,na kojem jeziku ce biti instalacija,itd...Mozes da nadjes sa neke nalepnice windowsa 7/8/8.1 I taj serijski broj ukucas,dobijes legalan originalni windows...Mora da se povede racuna koja se verzija instalira ako imas nalepnicu,ne moze sa starter ili home da se aktivira pro verzija,itd.....
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.433
Поени од реакции
7.882
Кога точно треба да биде тој голем апдејт и новиот Paint ? Знам најавија некој голем апдејт но не знам дали за сите верзии.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
1.571
Има веќе исо од RS 2 RTM на my digital life

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.489
Поени од реакции
2.840
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom