Windows 10

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.714
Поени од реакции
27.688
А дали ако го направам апдејтот на Windows 8.1 што ми го дава секој ден е безбеден за фајловите во C дискот? Би можел да ги изгубам или ќе ми останат?
Би требало да биде океј меѓутоа секогаш постои мала шанса нешто да тргне наопаку.
 
Т

Триптико

Гостин
Вака го купив лаптопот само со еден локален диск C, со лиценциран Windows 8 и еве веќе 3 години не можам да приклучам ниеден надворешен хард диск на него, како и мобилен телефон. Секогаш покажува дека драјверите не се инсталирани, се сум пробал и залудно. Не можам веќе со глупостиве... Инаку HP pavilion 14 ми е лаптопот, и сакав да го средам цел лаптоп да го апдејтувам бар на 8.1 windows-от и затоа сакам да направам нов локален диск но сега не знам што да правам...
Пишува дека не би требало да се избрише ништо од C ако се апдејтува на 8.1.
Уште некој совет?
Клучот го имаш? Слободно форматирај и на инсталација ќе си го активираш новиот. Ќе биде лиценциран (не дека има некоја разлика лиценциран или не :) ) Туку, некој во ПМ да прати активатор за 10ка. На диск ми е хаос, појма немам каде сум го ставил :(
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Зошто не можам лаптопот да го поврзам со телевизорот преки ви фи, а има таква опција лаптопот???
Еве видете на сликата



А кога пробувам да го поврзам телевизорот со лаптопот преку јутјуб видеа тогаш можам без проблем, преку оваа опција



Инаку на лаптопто имам 10ка виндоус, а телевизорот е LG 42 LMS ?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.050
Поени од реакции
15.023
Дечки, имав win 7 и на него можев да си го поврзам било кој андроид уред (таблет/различни телефони).
откако инсталирав win 10 (pro) ми го чита само таблетот, а телефоните само ги полни.
Чаре?
 
Т

Триптико

Гостин
Дечки, имав win 7 и на него можев да си го поврзам било кој андроид уред (таблет/различни телефони).
откако инсталирав win 10 (pro) ми го чита само таблетот, а телефоните само ги полни.
Чаре?
Инсталирај драјвери за телефоните и онаа апликација за апдејт и сл. За секој тел посебно.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Луѓе, ај ве молам за помош.. Имам HP Envy лап топ, не ми текнува во моментов што модел беше, имам инсталирано Windows 10 Home на него. Ми јави ерор "Unmoutable boot volume", прави самото некоеси automatic repair али тука заглавува, се појавува само црн екран.. Пробав да му направам recovery или repair преку бутабилно усб и цд, али нејќе да се бутира воопшто, заглавува на HP loading screen-от. Чаре? Можно е нешто да рикнало?
Мене истото ми се деси ко почна да упдејтира од 7win кон 8 или 8.1 истото ми се деси, и решение си го преинсталирав(односно незнаев друго:))
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
539
Поени од реакции
77
Ај некој ако сакат нека ми кажи како да го средам проблемов, на нов лаптоп инсталирав Windows 10 си бутират нормално , но после рестарт ми дават Winload.exe expired и не бутират. Во биос го вратив датумот и пак ми дава грешка.
 
Член од
17 јануари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
4
Здраво дечки, пак јас со еден, ако може да се нарече, ситен проблем. PC-во откако го инсталирав anniversary update-от (да напоменам дека направив clean install), некако доста поспоро се бутира. Додека се појави screen-от на биосот му требаат негде околу 12-13 секунди. Порано целосното бутирање до десктоп на Windows не беше повеќе од 10-15 секунди, сега е 29, скоро 30 секунди. Има SSD. Како за споредба, постарото РС кое има windows 7, што има само SATA II порти и исто така SSD, се бутира за 17-18 секунди. Инсталирани се сите најнови драјвери за матичната и графичката. До што би можело да биде проблемот?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Некој што користи Windows 10 да ми предложи стабилна верзија, торент линк од истата или слично. Благодарам :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Здраво дечки, пак јас со еден, ако може да се нарече, ситен проблем. PC-во откако го инсталирав anniversary update-от (да напоменам дека направив clean install), некако доста поспоро се бутира. Додека се појави screen-от на биосот му требаат негде околу 12-13 секунди. Порано целосното бутирање до десктоп на Windows не беше повеќе од 10-15 секунди, сега е 29, скоро 30 секунди. Има SSD. Како за споредба, постарото РС кое има windows 7, што има само SATA II порти и исто така SSD, се бутира за 17-18 секунди. Инсталирани се сите најнови драјвери за матичната и графичката. До што би можело да биде проблемот?
Vkluci go Fast Startup.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Некој што користи Windows 10 да ми предложи стабилна верзија, торент линк од истата или слично. Благодарам :)
зошто ти е торент еве ти линк за оригинално симнување на Windows 10 од мајкрософт која сакаш верзија....

иди во дескрипција на видеото објаснато е верзиите ...
Мајкрософт има направено бесплатно да можи да си го превземите од нивниот сервер со екстра брзина......
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Некој што користи Windows 10 да ми предложи стабилна верзија, торент линк од истата или слично. Благодарам :)
32х и 64х MSDN верзии.

Ги имав линковите ставено претходно, али со текот на времето како се полни темава, се изгубени, а нормоално дека никој не би барал 111 страни :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom