Windows 10

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Некој пробал ли Tunein да го инсталира преку Store ? Јас пробав ама не знам зошто не ми се пушта ниедно радио. Нормално е се но кога ќе уклучам било кое радио само стои оној делот како плеер и не ни се уклучува радиото Кликам плеј ама ништо.

Имал некој ваков проблем ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Интересен проблем што ми се случува веќе повеќе од месец дена.

Секогаш кога го подигам лаптоп-ов од standby wifi ми ги јавува конекциите и ми вика дека на мојата нема интернет и ја показва како да немозе да се конектира на неа, а чим клинкам на неа ми дава само дисконект опција. После направен дисконект и пак конетк си функционира најнормално

И втор проблем што ми се јавува е повремено си ги менува Ѕ и З буквите како него му одговара, направи рестарт си се вракаат нормално
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Дали знае некој како да го исклучам пасвордот на виндоусот, да не ми бара при подигање на систем или после лог оф? значи се утепав од барање не успеав или јас сум до толку инвалид :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Купив нов лаптоп од Телеком, HP.
Имам проблем при инсталација на windows 10.Прво во кутијата имав само windows recovery disk, 1 и 2, и симнав пиратска верзија на windows 10, ги наместив опциите во bios опциите и од коа го стаам cd-to со windows 10, појаве се тоа press any key to start installing... и се појаве логото на windows 10 на само 1-2 секунди и го снема.Екранот стане црн, а после портокалов со бели вертикални линии и толку.Нејќе да почне никако да се инсталира.Пробав и преку цд и преку усб, не бива.Што му е?
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Купив нов лаптоп од Телеком, HP.
Имам проблем при инсталација на windows 10.Прво во кутијата имав само windows recovery disk, 1 и 2, и симнав пиратска верзија на windows 10, ги наместив опциите во bios опциите и од коа го стаам cd-to со windows 10, појаве се тоа press any key to start installing... и се појаве логото на windows 10 на само 1-2 секунди и го снема.Екранот стане црн, а после портокалов со бели вертикални линии и толку.Нејќе да почне никако да се инсталира.Пробав и преку цд и преку усб, не бива.Што му е?
Обидете се со некоја друга верзија на 10-ка и видете дали ќе Ви покажува исто.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Дечки, вака... Имав исклучено апдејти уште ко преминав на 10ка. И вчера приметив неможев да инсталирам ништо од WindowsStore. Ми пишваше некоја грешка. Така да го направив ова:
http://www.teknokia.com/2014/06/how-to-solve-error-code-0x80070422-from.html
И после то гледам ми се појави нешто за апдејт на Windows-от. Ќе го исклучував лаптопот и ми побара да инсталира апдејти. Инсталирав и пак ги исклучив апјдетите ама пак си проверува дали има. Не можи сега да се исклучат. Што да направам за да се исклучи пак? И ко ќе влезам за да проверам апдејти, горе со црвени букви ми пишува: Some settings are manageb by your organization.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, вака... Имав исклучено апдејти уште ко преминав на 10ка. И вчера приметив неможев да инсталирам ништо од WindowsStore. Ми пишваше некоја грешка. Така да го направив ова:
http://www.teknokia.com/2014/06/how-to-solve-error-code-0x80070422-from.html
И после то гледам ми се појави нешто за апдејт на Windows-от. Ќе го исклучував лаптопот и ми побара да инсталира апдејти. Инсталирав и пак ги исклучив апјдетите ама пак си проверува дали има. Не можи сега да се исклучат. Што да направам за да се исклучи пак? И ко ќе влезам за да проверам апдејти, горе со црвени букви ми пишува: Some settings are manageb by your organization.
А зошто па да не ви се инсталираат апдејти, што паничите толку? И дома и на работа на компјутерите се инсталираат, фирма за телекомуникации е, ниту се десило некад квар, ниту ќе се деси? Само во Македонија се паничи за ова апдејтиве :tapp:
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
А зошто па да не ви се инсталираат апдејти, што паничите толку? И дома и на работа на компјутерите се инсталираат, фирма за телекомуникации е, ниту се десило некад квар, ниту ќе се деси? Само во Македонија се паничи за ова апдејтиве :tapp:
шпионираат преку тоа апдејтовите
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А зошто па да не ви се инсталираат апдејти, што паничите толку? И дома и на работа на компјутерите се инсталираат, фирма за телекомуникации е, ниту се десило некад квар, ниту ќе се деси? Само во Македонија се паничи за ова апдејтиве :tapp:
Гњават многу. Треба да чекам од ко ќе го исклучам полсат за да се инсталираат. Плус си мислам да не почни да кочи лаптопо/телефонот пошто со новите апдејти се инсталираат понови верзии и мислам дека хардверот нема да ги поддржува. Така на мобилниот апдејтирав апликации и почна да ме зафркават на што добив одговор од некој член тука дека тоа е поради што мобилниот ми застарувал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гњават многу. Треба да чекам од ко ќе го исклучам полсат за да се инсталираат. Плус си мислам да не почни да кочи лаптопо/телефонот пошто со новите апдејти се инсталираат понови верзии и мислам дека хардверот нема да ги поддржува. Така на мобилниот апдејтирав апликации и почна да ме зафркават на што добив одговор од некој член тука дека тоа е поради што мобилниот ми застарувал.
ова не се апликации, ова е оперативен систем. Не паничете за џабе, пуштете ги апдејтите. И зошто да чекаш, си има време кога да ги инсталира апдејтите, може и кога не работиш да ги инсталира а и не гледам проблем да ти постои ПЦ уклучен, исклучи го само мониторот, кога ќе се вратиш ќе заврши. Мене може 3 години не ми е угасен ПЦ дома...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom