Wimbledon 2019

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Aleksandar91, 1 јули 2019.

?

Кој ќе биде годинешниот победник?

Анкетата е затворена 8 јули 2019.
 1. Новак

  24 гласови
  54,5%
 2. Роџер

  9 гласови
  20,5%
 3. Рафа

  7 гласови
  15,9%
 4. Некој друг

  4 гласови
  9,1%
 1. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  12.628
  Допаѓања:
  13.188
  A toa ic ne ni ja mislam.So onakov servis na Serena nema da pripari do brejk


  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   
 2. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.201
  Допаѓања:
  68.866
  [​IMG]
   
  На SK-92, zee German, L00d10 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. NomoregameS

  NomoregameS

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  5.244
  Допаѓања:
  5.261
  Federer zicer,lagana pobeda denes,pusi stek.:pusigo:
   
  На Tutor и KikoMontana им се допаѓа ова.
 4. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.403
  Допаѓања:
  983
  5 seta ke se igraat denes
   
 5. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.771
  Допаѓања:
  3.064
  Баутиста Агут полуфиналист.

  :masa:
   
 6. Shevagol7

  Shevagol7

  Член од:
  18 јули 2012
  Мислења:
  365
  Допаѓања:
  96
  Kako golem fan na Roger , nikogas kako deneska ne sum bil tolku pesimist
   
 7. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.809
  Допаѓања:
  5.233
  Ноле мајсторе, ритернов на крај беше од друг свет :cuc:

  Иако во некои ситуации прави лоши одлуки за удар, мислам дека ќе ги тепа било Надал или Федерер во финалето.
   
 8. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.781
  Допаѓања:
  3.860
  Јебем ти пас матер Џоле.. 3-0 сетови уште прва на тикет :гомце:
   
 9. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.905
  Допаѓања:
  15.371
  RG е или WB?

  Што ве со поените? Пимплачи.
   
 10. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.616
  Допаѓања:
  23.541
  Pa dobro na mec na novak tipicno bilo ova koga e u prasanje ovoj slem, a sea baska igra protiv agut, koj isto e pimplac i voopsto ne e agresiven vo razmenite. Lani rafa i novak isto imaa dolgi razmeni u polufinaleto.
   
  На Avenger99 и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 11. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.905
  Допаѓања:
  15.371
  Двајцата се тапа сега за сега.

  Едит, лол одма демант.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.201
  Допаѓања:
  68.866
  Ако Федерер ја добие оваа онда Новак 3-0/3-1 лагано у финале ќе си земе
   
 13. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.809
  Допаѓања:
  5.233
  И јас пишав дека ќе тепа Новак и навивам за него, ама денес како игра Федерер е страшно, како 10 години помлад трча, сепак е цар на трева, без потценување.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.201
  Допаѓања:
  68.866
  Нц, не верувам дека Новак би изгубил два сета од Роџер, треба ептен лош ден да има што не верувам дека ќе му се случи.

  Рафа не ги користи своите шанси и после се губи...

  Новак не верувам дека така лесно ќе ги пропушти шансите што ќе му ги даде Роџер.
   
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.142
  Допаѓања:
  161.105
  zdr
   
  На ob1, INFERNO`, Наќо Скопски и уште 11 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: