Wimbledon 2019

Кој ќе биде годинешниот победник?

  • Новак

    Гласови: 24 54,5%
  • Роџер

    Гласови: 9 20,5%
  • Рафа

    Гласови: 7 15,9%
  • Некој друг

    Гласови: 4 9,1%

  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
@Stefan-kobe
Дали нема вредност да се уплати на Фед за 2.25? Во најмала рака 50-50 е мечов. Не знам како е можно толку голем фаворит да го поставиле Рафа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
@Stefan-kobe
Дали нема вредност да се уплати на Фед за 2.25? Во најмала рака 50-50 е мечов. Не знам како е можно толку голем фаворит да го поставиле Рафа.
Ne znam sto da ti odgovoram so ogled na toa deka Federer go imam gledano 2 i pol seta na turnirov. Prviot protiv Haris i del od vtoriot i denes prv i posleden so Kei. Ne e na 100 posto Roger, odnosno e ama oscilira i ne drzi ist ritam celo vreme. Od druga strana za mene Nadal go ima najdobroto izdanie na Wimbledon vo svojata kariera. Ako se prasuvam jas, ne ko fan na Rafa nego objektivno, bi uplatil na Rafa, ali ova e mec sto ke bide verojatno odlucuvan od nijansi taka da poarno kupi si pivo i glej si na raat. :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
@Stefan-kobe
Дали нема вредност да се уплати на Фед за 2.25? Во најмала рака 50-50 е мечов. Не знам како е можно толку голем фаворит да го поставиле Рафа.
Колку голем? Околу 60-40 им имаат дадено според квотите.
Никогаш до крај на кариерата, против Ноле или Рафа на 3 сета, Роџер нема да биде поставен за фаворит. Не на трева, на вода ако сакаат нека играат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
@Stefan-kobe
Дали нема вредност да се уплати на Фед за 2.25? Во најмала рака 50-50 е мечов. Не знам како е можно толку голем фаворит да го поставиле Рафа.
Да.
Особено ако навиваш за Федерер вреди.

Source: Лани беа слични квотиве на Рафа-Новак во 1/2 финале и го играв Рафа да тепа. Пар години од животот поебав се на се со утакмицата особено кога ме падна.

Ама ако си фан на Федерер и секако ќе се нервираш....и ако си коцкар и мислиш дека Федерер стварно ќе тепа....да, вреди...ако си коцкар нели.

Ама ако сакаш лесен ќар да напраиш и не си ни фан на Федерер....ех, не вреди за нервозата
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Колку голем? Околу 60-40 им имаат дадено според квотите.
Никогаш до крај на кариерата, против Ноле или Рафа на 3 сета, Роџер нема да биде поставен за фаворит. Не на трева, на вода ако сакаат нека играат.
Очекував нешто 1.8 со 1.9 на пример. Ова е поголем фаворит од реалното.
Се сложувам дека Федерер има мн осцилации. Кога ќе фати ритам од неколку гемови е незапирлив, али тоа трае кратко.
Сепак, мислам 1.65 е малце исфорсирано.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Очекував нешто 1.8 со 1.9 на пример. Ова е поголем фаворит од реалното.
Се сложувам дека Федерер има мн осцилации. Кога ќе фати ритам од неколку гемови е незапирлив, али тоа трае кратко.
Сепак, мислам 1.65 е малце исфорсирано.
Абе 1.75 е Спортлајф, 1.72 Бет365. Нигде не можам да најдам 1.65, или над 2.30 за Роџер.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Posto gleam se vrtat kockarski muabeti od mene Halep i Vilijams se mislam da gi igram na 100e.Sea znam nekoj ke rece u zeni nemaj doverba:D .Ali stvarno ne gleam kako ovie dve ne bi izlegle

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Halep na turbo pogon

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom