Westworld

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
900
Поени од реакции
459
Првата сезона беше добра. Солидна 8/10.

Втора сезона натака е чиста канта.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Штета што ја вадат серијава од каубојскиот сетинг, вака според трејлеров сезонава ќе биде полна со акција и најверојатно последна. Морав да изгледам 5 клипчиња како рекап на првите 2 сезони па да сфатам што се издешава, сите тајмлајни и други срања. И ми се свиѓа ова со пијано обработки на популарни песни.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Штета што ја вадат серијава од каубојскиот сетинг, вака според трејлеров сезонава ќе биде полна со акција и најверојатно последна. Морав да изгледам 5 клипчиња како рекап на првите 2 сезони па да сфатам што се издешава, сите тајмлајни и други срања. И ми се свиѓа ова со пијано обработки на популарни песни.
Зошто мислиш дека ќе биде последна сезона? Напротив сега се отвараат милион варијанти и заплети за да се продложи уште x сезони... освен ако не си прочитал таква најава некаде не гледам причина да биде последна... мене ми е баш кул и сум хајпнат што се излегува од каубојскиот свет... кастингот е свршување бај д веј.. каква багра е склопена тука врвот на врвовите...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Зошто мислиш дека ќе биде последна сезона? Напротив сега се отвараат милион варијанти и заплети за да се продложи уште x сезони... освен ако не си прочитал таква најава некаде не гледам причина да биде последна... мене ми е баш кул и сум хајпнат што се излегува од каубојскиот свет... кастингот е свршување бај д веј.. каква багра е склопена тука врвот на врвовите...
според трејлеров делува ко да кулминираат стварите, Долорес ќе му се одмазди на Вилијам и ќе се соочи со Мејв. Ќе видиме у осталом, исто така ми се допадна у оваа сезона ќе има нов парк со WW2, и тоа ќе биде забавно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Добар старт.
Има афтер кредитс сцена, да не ја пропуштите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
вторава епизода многу добра, све да ти било симулација у симулација. Лудница чоече. Се надевам дека ќе видиме и нешто више од medieval world.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Дали има стимпанк естетика у серијава? Некоја друга таква дали знаете?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Серијава е наjпреценето срање што постои, многу ме нервира што вака имам серии кои ги гледам а не уживам во нив, ваљда треба да прекинам да догледувам серии по секоја цена само оти сум ги почнал.

Никој вистински не умира во серијата, сите се клонови или оживеани, во филм со зомби апокалипса има помалку оживувања, затоа сцените кога некој „умира“ немаат никаков емотивен импакт.

Мејв е убедливо најдосаден лик што може да постои, три сезони се разбудува, се освестува, се самосознава, и така во круг, цела епизода потрошена на симулирање на симулација, сцени кои од старт знаеме дека се лажни и дека се виртуелна реалност, па уште и камеото на оние два кретена со змејот, чисто да ме потсети дека и оваа ХБО серија тргнала по истиот пат да не знае како да си ја заврши приказната.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom