Westworld

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
642
Поени од реакции
94
Првата сезона беше добра. Солидна 8/10.

Втора сезона натака е чиста канта.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.634
Поени од реакции
10.759
Штета што ја вадат серијава од каубојскиот сетинг, вака според трејлеров сезонава ќе биде полна со акција и најверојатно последна. Морав да изгледам 5 клипчиња како рекап на првите 2 сезони па да сфатам што се издешава, сите тајмлајни и други срања. И ми се свиѓа ова со пијано обработки на популарни песни.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.106
Поени од реакции
4.584
Штета што ја вадат серијава од каубојскиот сетинг, вака според трејлеров сезонава ќе биде полна со акција и најверојатно последна. Морав да изгледам 5 клипчиња како рекап на првите 2 сезони па да сфатам што се издешава, сите тајмлајни и други срања. И ми се свиѓа ова со пијано обработки на популарни песни.
Зошто мислиш дека ќе биде последна сезона? Напротив сега се отвараат милион варијанти и заплети за да се продложи уште x сезони... освен ако не си прочитал таква најава некаде не гледам причина да биде последна... мене ми е баш кул и сум хајпнат што се излегува од каубојскиот свет... кастингот е свршување бај д веј.. каква багра е склопена тука врвот на врвовите...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.634
Поени од реакции
10.759
Зошто мислиш дека ќе биде последна сезона? Напротив сега се отвараат милион варијанти и заплети за да се продложи уште x сезони... освен ако не си прочитал таква најава некаде не гледам причина да биде последна... мене ми е баш кул и сум хајпнат што се излегува од каубојскиот свет... кастингот е свршување бај д веј.. каква багра е склопена тука врвот на врвовите...
според трејлеров делува ко да кулминираат стварите, Долорес ќе му се одмазди на Вилијам и ќе се соочи со Мејв. Ќе видиме у осталом, исто така ми се допадна у оваа сезона ќе има нов парк со WW2, и тоа ќе биде забавно.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.522
Поени од реакции
42.419
Добар старт.
Има афтер кредитс сцена, да не ја пропуштите.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.777
Поени од реакции
1.158
The biggest easter egg in the history of easter eggs.. :ROFLMAO:

Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_1.png
 
  • Хаха
Reactions: Syn
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.634
Поени од реакции
10.759
вторава епизода многу добра, све да ти било симулација у симулација. Лудница чоече. Се надевам дека ќе видиме и нешто више од medieval world.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
868
Поени од реакции
2.576
Дали има стимпанк естетика у серијава? Некоја друга таква дали знаете?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.449
Поени од реакции
26.404
Серијава е наjпреценето срање што постои, многу ме нервира што вака имам серии кои ги гледам а не уживам во нив, ваљда треба да прекинам да догледувам серии по секоја цена само оти сум ги почнал.

Никој вистински не умира во серијата, сите се клонови или оживеани, во филм со зомби апокалипса има помалку оживувања, затоа сцените кога некој „умира“ немаат никаков емотивен импакт.

Мејв е убедливо најдосаден лик што може да постои, три сезони се разбудува, се освестува, се самосознава, и така во круг, цела епизода потрошена на симулирање на симулација, сцени кои од старт знаеме дека се лажни и дека се виртуелна реалност, па уште и камеото на оние два кретена со змејот, чисто да ме потсети дека и оваа ХБО серија тргнала по истиот пат да не знае како да си ја заврши приказната.
 
Последно уредено:
На врв Bottom