Western & Southern Open - Cincinnati 2015

Кој ке го освои Western & Southern Open 2015


  • Вкупно гласачи
    40

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Шампионе, шампионе, оле оле але
Шампионе, шамоионе оле оле але!!!

:cuc:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Ајде бе Халеп, продолжи ја вечерта да уживаме :))
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Novace pak go popusi. Samo da znaete deka ova ne bese vistinskiot Novak, koga toj igra na nivo nikoj ne moze da go dobie. Vistinskiot Novak go imaa kidnapirano vonzemjani, I posle slakanjeto povtorno go vratija nazad. Cisto da znaete, da ne si pomislite deka vistinskiot Novak moze od nekogo da izgubi.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Во два дена, двата најдобри ритерна на светот при сервис гемовите не Роџер, имаат вкупен скор на брејк топки и конвертирани брејк топки 0/0. :cuc::cuc::cuc:
За мене очекуван резултат и не знам како можеа обложувалниците да го стават Новак фаворит. За мене очекуван резултат дури и поразот можеше да биде и уште поубедлив но што е тука е. Со глава тврдам дека последниве година, година и пол Роџер сервира најдобро во неговата кариера. Ни во неговите најдобри денови не сервираше вака.
Новак две недели играше очаен тенис па и заслужено не освои ни еден мастерс. Дури и играњето во двете финалиња му се многу. Како и да е, има време да се одмори за УС. За мене пак ќе биде број 1 фаворит.

Прашање: Ако брзината на бетонот на Синсинати од 1 до 5, е 5ка, колкава е брзината на терените на УС?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Novace pak go popusi. Samo da znaete deka ova ne bese vistinskiot Novak, koga toj igra na nivo nikoj ne moze da go dobie. Vistinskiot Novak go imaa kidnapirano vonzemjani, I posle slakanjeto povtorno go vratija nazad. Cisto da znaete, da ne si pomislite deka vistinskiot Novak moze od nekogo da izgubi.
te nema nikade,ke se pojavish post festum na kraj pa ke mudruvash i toa samo zaradi undercover,tenisot ti e vo vtor plan. Epten sum ti vo psihata be , shto nerv sum ti zakachil mame mu ebam. Sepak , ako malce podrazmislam, vakva opsesija od filozof vo obid kon mene , imponira mme
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Novace pak go popusi. Samo da znaete deka ova ne bese vistinskiot Novak, koga toj igra na nivo nikoj ne moze da go dobie. Vistinskiot Novak go imaa kidnapirano vonzemjani, I posle slakanjeto povtorno go vratija nazad. Cisto da znaete, da ne si pomislite deka vistinskiot Novak moze od nekogo da izgubi.
Како викаш ти.... ех да живееме во идеален свет кога би играле на највисоко ниво сите тенисери, да можат максимумот во исти дуели да го пружат Ноле, Рафа, Роџер па и Мареј, што би гледале тогаш? Всушност, во случај и обајцата да играат на некој си свој максимум, кој гарантира дека Новак ќе е тој што ќе победува?
Се ова е залудно, меѓутоа кога сите од гореспоменатите ќе завршат со играњето тенис, тогаш бројките ќе се конечни и ќе може да правиме споредба, ма да и после тоа ќе има изговори како на Надал му била конкуренцијата слаба или пак на Федерер, само на Новак му е јака, ако веќе сме подлежни на коментарите и мислењата на многумина, обично фанови на Ѓоковиќ.

2011 ја одигра ненормално добро, потоа стагнираше и не беше ништо посебно. Очекувам и во следниов период да намали со играта бидејќи и тој е човек од крв и од месо, како што викаат коментаторите. :) Не дека претерано ми смета тоа што игра добро, нормално дека сакам Надал да е оној што победува, пред се со заслужена подобра, попродуктивна игра, меѓутоа треба да се има и малку контрола со др***ето на Новак, не те земам тебе пример што си ми во цитат, онака општо зборувам.

Во однос на денешниов меч, не гледав многу, Новак не играше добро, колку што видов ни Федерер не изигра нешто претерано спектакуларно меѓутоа статистиката целокупно од цел турнир му е страшна, без претрпен брејк и само во еден гејм се соочил со брејк топки, и тоа три врзани против Лопез.

Сега имаме заслужена пауза од големи тениски случувања во рок од една седмица, а на 31ви почнува US Open па да гледаме атрактивен тенис. :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
It was Federer's first tournament since he lost to Djokovic in the finals at Wimbledon. With the win, he'll be seeded second behind Djokovic at the U.S. Open.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Со победата над Мареј, Федерер обезбеди втора позиција, секако тоа важи да биде и втор носител на US Open.

Еве ја комплетната листа на носители за US Open 2015

usopen2015seeds.jpg
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Со победата над Мареј, Федерер обезбеди втора позиција, секако тоа важи да биде и втор носител на US Open.

Еве ја комплетната листа на носители за US Open 2015

Прегледај го приврзокот 127180
Со победата над Новак.Ако изгубеше Федерер во финале, трет ќе беше.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Нели му е срам да биде агресивно плеснат од 34 годишњак?

Среќа се вклучив точно кога започна вториот сет, и бев сведокот на тоа слатко изживување.

Џоковиќ има среќа што машкиот тенис никогаш не бил подосаден, па си собира по некоја титула, иначе и понатаму ќе лупаше рекет по глава.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Комплексаш си бе Дардан изгуби се.
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Само да ви се пофалам бев на финалето и ми се оствари желбата да го гледам во живо најголемиот на сите времиња.На сите вас искрени фанови за кој и да сте ви посакувам истата желба да ви се оствари еден ден :)
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom