Western & Southern Open - Cincinnati 2015

Кој ке го освои Western & Southern Open 2015


  • Вкупно гласачи
    40
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
http://forum.kajgana.com/threads/Фан-клуб-Новак-Ѓоковиќ.11563/page-97#post-7368629
NMA РАЗЛNKA :D

Ваљда ќе го добие ова, за утре ќе видиме.
sushtinata na muabetot pobegna.Jas gi spomnav Indian I zavrshniot zatoa shto prethodno Shtef generalizirashe deka vo mechevite vo dva seta voglavnom pobeduva Fed shto voopshto ne e taka.Inaku,muabetot brz,spor beton ili brza podloga,bavna podloga,ako se gleda crno belo ima mnogu nelogichnosti ,primer na Wimby shto e najbrza podloga Novak pobeduva,a na najbrziot beton Sinsi Fed dominira a Novak slabo se snaogja.Arno ama pak na zatvoreni betonski tereni kade pak uslovite im odgovaraat na ljubitelite na brzi podlogi Novak dominira,skoro I da nema poraz shto se kosi so negovite slabi izdanija na Sinsi.Jas sepak mislam deka osven brzinata na podlogite sepak golemo vlijanie ima I klimata,vlaznosta,terenot kolku odgovara za proklizuvanje I site tie faktori pravat celina koja shto na sekoj teniser mu gi pravat da nekade belezi dobri rezultati vo kontinuitet a nekoj turnir da mu bide ,,prokolnat,,.Eve be ,Wavrinka,na AO pravi ekstra rezultati,a na drugite betoni tenko prede.Novak na zavrshniot masters dominira a na Sinsi e vo bunilo.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Многу убав комплет има Федерер. :love:[DOUBLEPOST=1440279058][/DOUBLEPOST]Федерер легендо како го исплеска бравоооо!!! :aplauz:
 
Последно уредено:
G

garthok

Гостин
Прашање до Андерковер, у случај да почне да тоне Ноле, ќе го убие ли моментумот на Федерер со медицински тајм аут?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Во последните 5 сета меѓу Роџер и Енди (вклучувајќи ги и трите на Вимби), Мареј имаше неверојатна една брејк топка. Најдобриот (или еве нека биде вториот најдобар) ритерн на светот во толку многу гемови успеа да се избори за само една брејк топка, која патем Роџер ја спаси со сервис винер (на Вимби). Неверојатно тешко Мареј му го чита сервисот на Федерер. Особено има проблем на втор сервис каде Роџер пронаоѓа неверојатен агол со кик, што му претставува проблем на Мареј бидејќи влегува добри 2 метра во терен. Лично мислам дека ако игра меч против Роџер на УС, дека не треба да влегува во терен при негов втор сервис. Мечот го решаваа ситници и токму тој слаб ритерн на Енди (заедно со бекхендот) го решија мечот. Нормално да не го заборавам и заморот кој го спомна и Роџер, кој го наведе како една од причините поради која вечерва победил, пошто Енди одигра дупло повеќе од Роџер овде, плус и играше на мастерсот во Монтрела. Роџер си беше стандард феноменален, се кај него функционираше беспрекорно освен процентот на уфрлен прв сервис.

За финалето мислам дека благ фаворит е Роџер. Прво заради подлогата која него му одговара многу а на Новак најмалку. Особено може Новак да доживее катастрофа ако е пасивен и чека грешка на Роџер, што мислам дека нема да се случи, сепак Новак и Бекер треба да бидат слепи ова да не го воочат.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Прашање до Андерковер, у случај да почне да тоне Ноле, ќе го убие ли моментумот на Федерер со медицински тајм аут?
na Novak ova mu e prv medicinski tajm aut posle finaleto na USO 2012 protiv Marej.Ne znam shto ti e poentata.Na vakva besprekorna sezona ti mu najde zamerka oti vcera pobaral medicinski , go fuck yourself.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
na Novak ova mu e prv medicinski tajm aut posle finaleto na USO 2012 protiv Marej.Ne znam shto ti e poentata.Na vakva besprekorna sezona ti mu najde zamerka oti vcera pobaral medicinski , go fuck yourself.
Не е точно, бараше и лани, и оваа година, само не можам да се сетам каде, али 1000000% е сигурно.
Инаку околу подлогите, јас намерно ги спомнав само брзите бетони каде што се игра во два добиени сета. Апсолутно Федерер доминира на тие подлоги, Новак е крал на спорите бетони и тоа е тоа. Во право си дека и климатските услови играат голема улога во играта на тенисерот, еве конкретно за Синси Новак изјави дека има доста ветер и во комбинација со брзата подлога ствара доста тешки услови за ритернирање и дефанзива.

За Вимби ти кажав мислам зошто добива Новак, три добиени сета во моментов се преголем залак за Федерер, ипак нема 20 години па да трча 5 саати без престан.

Искрено, според играта Федерер денес би морал да победи, Новак е очаен веќе две недели по ред, е арно ама и таков си победува... Доколку застане сервисот на Федерер според мене ќе си добие Новак на стариот добар начин, а ако сервира добро Федерер ќе има огромни шанси за победа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Не е точно, бараше и лани, и оваа година, само не можам да се сетам каде, али 1000000% е сигурно.
Инаку околу подлогите, јас намерно ги спомнав само брзите бетони каде што се игра во два добиени сета. Апсолутно Федерер доминира на тие подлоги, Новак е крал на спорите бетони и тоа е тоа. Во право си дека и климатските услови играат голема улога во играта на тенисерот, еве конкретно за Синси Новак изјави дека има доста ветер и во комбинација со брзата подлога ствара доста тешки услови за ритернирање и дефанзива.

За Вимби ти кажав мислам зошто добива Новак, три добиени сета во моментов се преголем залак за Федерер, ипак нема 20 години па да трча 5 саати без престан.

Искрено, според играта Федерер денес би морал да победи, Новак е очаен веќе две недели по ред, е арно ама и таков си победува... Доколку застане сервисот на Федерер според мене ќе си добие Новак на стариот добар начин, а ако сервира добро Федерер ќе има огромни шанси за победа.
I za mene favorit e Fed od dosega videnoto.Novak dve nedeli igra so polovina moznosti ama ne oti ima losh game plan,tuku mi deluva deka tolku moze vo momentot,totalno e von forma.Vcera vo tretiot set pokaza znaci na budenje,toa mi dava nadez da ocekuvame seriozen mech vecerva,vo sprotivno Fed ke pobedi.Behendot na Novak I servisot na Fed ke se kluchni.Za medicinskiot,godinava nema pobarano,imashe samo masaza na ramoto,ama ne e toa poentata,likot pogore insinuirashe deka pobaral fake medical,a od nebo se gledashe deka Novak ima problemi I e out of order.Pa ako Novak ima potreba da bara fake medical,koe shto e legitimno pravo I mnogu teniseri go koristat,na ovie dva turniri trebashe do sega na sekoj mech da bara.Prv pat bara I toa debelo opravdano I odma ima likovi da trolaat.[DOUBLEPOST=1440326951][/DOUBLEPOST]zamislete samo vecer Djovak da se pojavi vo trenerki na terenot I da kaze ,,izvinete decki ama ne se chustvuvam dovolno spremen I zdrav da mu se sprotistavam na Fed I se povlekuvam od finaleto,mnogu mi e zal,, .A posle 7 dena ladno ladno si se pojavi na US Open kako nishto da ne bilo. Stvarno pederski ke bide
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Не ми е јасно како може Ноле со ваква очајна игра да има коефициент 1.8 а Федерер со ваква супериорна игра да има коефициент 2.
Просто неверојатно.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Не ми е јасно како може Ноле со ваква очајна игра да има коефициент 1.8 а Федерер со ваква супериорна игра да има коефициент 2.
Просто неверојатно.
Па уште поарно дури ако планираш да ја играш 2ка. :P
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
3 дупли грешки во еден гејм,а прв сет ниедна.Тенисерот број 1 губи како некој аматер.Федерер не се ни испоти.:tvg:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom