Western & Southern Open - Cincinnati 2015

Кој ке го освои Western & Southern Open 2015


  • Вкупно гласачи
    40

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Џоковиќ слаб меч иначе нема шанси федерер да победи, само да сервираше подобро ноле ама затае сервисот кога највеќе му требаше иначе ќе беше лаганица за најдобриот Џоле:jeeee::jeeee::jeeee:
НОЛЕ МИ ТЕ ВОЛИМО НОЛЕ МИ ТЕ ВОЛИМО:ајнапиво:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Toa e тоа, пред се мора да кажам очекувано. :) Во ниеден момент ни од првиот сет не изгледаше Ноле дека има шанса да добие тука. Мака ми е малце пошто ова му е 5то загубено финале, но бар исходот се знаеше оддамна па се помирив со време. :D Секоја чест за Роџер, какво движење, какво играње на 34 години...и тоа крај таква кариера и толку саатови игра во нозете. Честитки, сосема заслужено.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
425
Поени од реакции
996
За секој случај, да не има што ќе речат дека Џокович играл со пола сили или бил преморен и повреден(а знам дека има такви :rolleyes:), да си знаете: и Роџер играше далеку од својот максимум. Среќна 7-мица легендо!
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
151
7 во Синсинати, 87 во кариера секоја чест маестро
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
kaj e undercover da cujame strucna analiza
pa kazav ushte preeska, deka Fed mi e favorit gledajki kolku ocaen beshe Novak na ovie dva tura , Fed nit e Gulbis nit Dolgopolov. Mene duri i me iznenadi kolku otpor pruzi Novak vo prviot set ama za povekje nemashe sila. Preeska pishav , ama nikoj ne replicirashe oti vekje imashe takvo scenario od drug teniser , vi teknuva neli :) , pa ne me nacekavte na noz , ama da beshe Fed na negovo mesto , tvrdam deka ke go napraveshe istoto shto go napravi i na zavrshniot vo London , ,, ne sum dovolno spremen i zdrav da mu se sprotistavam na Fed , se povlekuvam od finaleto , izvinete , se gledame za sedum dena na US Open. Za mene , isto kako i Vidi Fotos , ocekuvana pobeda na Fed . Sepak , Djovak ne e mashina , go stigna zamorot , tuku ajde ovaa nedela da se konsolidira i da trgne kon nov slem vo vitrinite. Sinsi ke cheka dogodina , vakov Novak nemashe shansi protiv odmoren Fed . Fed perfektno si go poznava teloto , ne sluchajno se povleche od Montreal znaejki ke mu odzeme mnogu sila za Sinsi , turnir koj epten mu lezi. Perfekten tejming , sekoja chest
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Во ниеден момент не се посомневав дека Роџер ќе победи. Лаганица од меч за гледање. Да му се множат. Ноле, здравје, во некоја друга прилика.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
За секој случај, да не има што ќе речат дека Џокович играл со пола сили или бил преморен и повреден(а знам дека има такви :rolleyes:), да си знаете: и Роџер играше далеку од својот максимум. Среќна 7-мица легендо!
ne be druze , Novak e vo top forma, bolkite vo racete, zamorot i stomakot se folirancija
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ѕверерер :cuc:

Не сум глори хантер па не навивам за Федерер ама да бидеме реални GOAT е..на 34 години да играш вака.. :cuc:

Си ја мести играта како му одговара. Ги тера другите да играат така како што тој им диктира. Играчиште.

Џоковиќ за мене е далеку од нивото на Федерер и Надал ама секако си става свој отпечаток во тениската историја. Мене лично Федерер ми игра далеку подобар тенис од Ноле, не ми е нешто посебно играта на Џоковиќ мене ама и покрај поразов денес мора да се признае дека има неверојатна сезона Новак.

Вака на 2 недели пред УС Опен не очекувам Новак да го освои турнирот. Ќе биде јак турнир секако мислам дека може и Мареј да се замеша во борбата за титула а зошто да не и Нишикори или некој друг како лани можеби ?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Сите за Роџер! хаха.
Како и да е Ноле не беше за титула, се извлече двапати и тоа покрај слаби психо играјаче, Гофан и Долго, играше под неговиот максимум така да очекуван беше поразот кога тогаш, ја мислев дека конечно ке загуби кога играше со Долгополов но и тој разочара по втор пат.
Честитки за Роџер, нека му се множат ако успее уште некоја титула до пензија!

П.С. Ех да беше Надал сега каков што го знаеме какви шамари ќе јадеа Роџер и Ноле. (навивачки) :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Во последните 5 сета меѓу Роџер и Енди (вклучувајќи ги и трите на Вимби), Мареј имаше неверојатна една брејк топка. Најдобриот (или еве нека биде вториот најдобар) ритерн на светот во толку многу гемови успеа да се избори за само една брејк топка, која патем Роџер ја спаси со сервис винер (на Вимби). Неверојатно тешко Мареј му го чита сервисот на Федерер. Особено има проблем на втор сервис каде Роџер пронаоѓа неверојатен агол со кик, што му претставува проблем на Мареј бидејќи влегува добри 2 метра во терен. Лично мислам дека ако игра меч против Роџер на УС, дека не треба да влегува во терен при негов втор сервис. Мечот го решаваа ситници и токму тој слаб ритерн на Енди (заедно со бекхендот) го решија мечот. Нормално да не го заборавам и заморот кој го спомна и Роџер, кој го наведе како една од причините поради која вечерва победил, пошто Енди одигра дупло повеќе од Роџер овде, плус и играше на мастерсот во Монтрела. Роџер си беше стандард феноменален, се кај него функционираше беспрекорно освен процентот на уфрлен прв сервис.

За финалето мислам дека благ фаворит е Роџер. Прво заради подлогата која него му одговара многу а на Новак најмалку. Особено може Новак да доживее катастрофа ако е пасивен и чека грешка на Роџер, што мислам дека нема да се случи, сепак Новак и Бекер треба да бидат слепи ова да не го воочат.
И Ноле денеска ниедна брејк топка.Старово гази :D
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Два пати се вадеше на среќа! Редно беше да го среди некој! Браво за Федекс :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom