Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
kakov pocetok bravo!!!
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
(од) каде гледате втора сезона?
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Пред некој месец почнав да ја гледам серијава.
Ме потсеќа на Spartacus (се разбира без експлицитните сцени).
Малце борбите ми се meh... што знам, дали дека навикната на онаа хардкор музика и крвишта насекаде од Spartacus... ама сепак одлична серија.

Флоки :love:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
До трета епизода сум, таман ќе ја изгледам до почетокот на ГОТ.
Сега за сега доста интересна е, викинзи, тепање, колење....
Актерската екипа малце тапа али нема везе. Ќе ја догледам сезонава па ке пишам на подолго. И не ве читам да не се испојлеришам.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Пред некој месец почнав да ја гледам серијава.
Ме потсеќа на Spartacus (се разбира без експлицитните сцени).
Малце борбите ми се meh... што знам, дали дека навикната на онаа хардкор музика и крвишта насекаде од Spartacus... ама сепак одлична серија.

Флоки :love:
Ova e vrvovi u sporedba so spartacus....
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Од самиот почеток го гледам серијалов. Не ми требаше повеќе од 2-3 епизоди да се задлабочам и да се заразам до коска... Како одминуват епизодите се поинтересно е и се шири приказната.. Како почна новата сезона, перверзии... има потенцијал да оди до 7-8 сезони како од шала а рејтингот и гледаноста очекувам само да оди у нагорна линија... Во топ 3 серии со Breaking Bad i Game of Thrones. И мене ми е Флоки лик број 1 , колку е само бед ес , поготово у битка со two axes , со препознатливиот подгрбавен став , прав Трол од Warcraft
ForestTrollLordArt.JPG
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
И јас ја симињам моментално прва сезона. Се надевам ќе ги исполни очекувањата.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Одлично се одвива вторава сезона, баш како што очекував, динамична многу и дејствието се шири на начин да те држи во исчекување.
Партали.
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Не е можна вторава сезона. :vozbud:
Знаев дека прво требаше да почекам да излезат сите епизоди па да правам маратон, ќе ме убие нетрпението. :(
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Blood Eagle не е за сечиј стомак, како само издржа Јарл Борг без да вреска секоја чест, си заслужи да му оди душата у Валхала .Инаку не ме изненадува дека ваков ритуал се користел од Нордите, со тоа што прочитав дека додавале и сол на раните за да биде уште по интересно :) .. Венчавката на Флоки и Хелга :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom