Vikings

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
H

HoT IcE

Гостин
Прејака серија еј, моментално сум 6та епизода, и навистина добро се развива серијава. Можеби ликовите не се толку комплексни како во GoT, ама серијава доста потсетува на неа, особено како беше прикажан Ragnarok; доста е интересна, се дава приказ за историјата и животот на Викинзите.
А и добро е како режисерите се поигруваат со нас со Роло, еден период го мразиш, друг период го сакаш. Баш ме интересира како ќе се развива серијава, засега добива 8/10 серијава.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Прејака серија еј, моментално сум 6та епизода, и навистина добро се развива серијава. Можеби ликовите не се толку комплексни како во GoT, ама серијава доста потсетува на неа, особено како беше прикажан Ragnarok; доста е интересна, се дава приказ за историјата и животот на Викинзите.
А и добро е како режисерите се поигруваат со нас со Роло, еден период го мразиш, друг период го сакаш. Баш ме интересира како ќе се развива серијава, засега добива 8/10 серијава.
А што е тоа GoT ? :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Некој линк или страна да ги пратите тука или во пп, да ги спуштам наеднаш сите епизоди излезени подобар квалитет да се, да се се ептен апла.
Фала
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.510
Поени од реакции
33.674
Некој линк или страна да ги пратите тука или во пп, да ги спуштам наеднаш сите епизоди излезени подобар квалитет да се, да се се ептен апла.
Фала

Tи пратив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
H

HoT IcE

Гостин
Едвај чекам да почне вторава сезона, првава беша топ. За серија со таков буџет, и продукција е вистински квалитет. Секој што ме прашал за препорака на ваква серија прва мисла ми е Vikings.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Едвај чекам да почне вторава сезона, првава беша топ. За серија со таков буџет, и продукција е вистински квалитет. Секој што ме прашал за препорака на ваква серија прва мисла ми е Vikings.

Да и јас исто, прв пат кога ја најдов на нет си мислев дека е нешто од HBO :) се изненадив кога видов дека уствари не е некоја високобуџетна а квалитетот е одличен.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ви благодарам од се срце за линковите, ја спуштив цела прва сезона во посаглам квалитет и не ми е ич криво, цела сезона во две вечери ја изгледав. Пријатно сум изненаден, го задржува вниманието цело време и со нетрпение чекав да заврши една па да пуштам друга епизода, сега нестрпливо ја чекам и втората сезона. Навистина ми се допадна оваа серија, актерите се ок, ликовите се фасцинантни, импресивни пејсажи, одлична фотографија, деталите се прекрасни, бујна и богат целокупен изглед на серијата, исто како да сум гледал филм а не серија. Интензивна и сурова, сплет на настани, религија, антички светови, богови, Нордиска митологија баш листам на амазон да купам некоја книга да прочитам да го збогатам мојот фонд, отвора нови прашања и подпрашања. Исто така ја оценив и на imdb, се надевам дека и втората сезона ке е одлична. ;)
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Вечерва премиера на втора сезона :vozbud:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ајде бе шо сторија се изначекавме пуштајте таму, давајте линкој за спуштање одвај издржав:D
Многу нејасно заврши првава сезона, неразјаснети ситуации и сплетки, договори, предавство, неверство аи само ли каков сплет ке има вторава сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom