UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
@dragonsky

друго, можеше да е first come - first served. Пример јас ако требаше ќе спијам пред местото кај што ќе се продаваат билетите. Претпоставувам не и ти, така? :) Јебига, бидна веќе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
@dragonsky

друго, можеше да е first come - first served. Пример јас ако требаше ќе спијам пред местото кај што ќе се продаваат билетите. Претпоставувам не и ти, така? :) Јебига, бидна веќе.
Секако дека да, а секако дека и 90% од форумов дека ќе правеше така. И тоа не само спортскиов форум богами ќе чекаа ред и луѓе што не пратат фудбал колку нас за да бидат дел од возбудата

За Стинг се продадоа картиве за пола ден, а што остана за Реал и Јунајтед што објективно се десет пати попознати и ова е повеќе "once in a lifetime" евент е отколку концертот на Стинг.

И така не би било фер. :D
Можеш да се буниш али не си во право, јбг, немаме среќа тоа е, требаше да го очекуваш ова уште во моментот кога стисна submit, се после тоа останува на чиста среќа. Ако добиеш се радуваш, ако не си викаш "Тоа е, знаев дека немам среќа" win-win...или lose-lose зависи што ќе ти се погоди :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1499706184][/DOUBLEPOST]Или еве ти друга логика. Да имаа предност тие што биле на повеќе натпревари на нашата репрезентација. Така ќе се види кој навистина сака да оди на стадион и така ќе се наградат фановите на репрезентацијата. Претпоставувам јас многу повеќе пати сум бил од тебе така?

Гледаш зашто не е фер да се оди со претпостаки на фејк вс реални фанови?

Глупо ми е и мене што НАЈВЕРОЈАТНО ќе има некои што гајле им е за утакмицава а други ќе си седат дома...ама па малце е и глупо да претпоставуваме дека само поради тоа што некој не уплаќа ливчиња, не купува дресови, не прати други лиги, не игра ФМ/ФИФА и не знае кој е тренер на Ливерпул дека не си го прати Јунајтед/Реал и не значи дека не пораснал со мајсториите на Двајт Јорк и Дејвид Бекам на пример :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Ма се да им ебам бе


:pusigo: :pusigo: :pusigo: :pusigo: :pusigo: :pusigo:


Ќе зеам сеа ќе влезам во темата за пцовките на Џонтра и ќе ги поздравам по меил.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Најфер беше моменталниот принцип на поделба на карти како сакате гледајте. Ако одиме така по заслуги кој бил фан на реал, кој на манчестер, па кој гледал повеќе утакмици на македонија на стадион тоа нема крај, секогаш некој ќе рече е оти ова не е мерило и готово.

Јас на пример сум бил на 3 утакмици на македонија на стадион, а на 10 други надвор од македонија на утакмици на реал.

Чиста среќа шо не им дадоа на нашиве да прават лотарија, гарант ќе беше наместено , 80% од картите ќе завршеа кај мал број на луѓе и една карта на недела пред утакмица ќе чинеше колку тие "ексклузивните" станови во скопје од 5000 евра што ги издаваат за утакмицата.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Нема како да им се напраи ќејфот на сите. Ако е прв дојден - прв услужен, нема да биде фер за тие што не се од скопје, плус ќе има тепачки. Ако е лотарија, ќе добие некој неписмењак што никад не гледал фудбал. Али сепак лотаријата е најрандом и кој има среќа ќе добие, кој не, нема :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.951
ми стигна порака за неуспешна трансакција од банка, ваљда ме избрале,ама не очекував денес fuckk
Ех, камо среќа да имаше повеќе вакви пациенти ко тебе, ама штета што еден од ретките си, можеби и единствен.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Џабе зборев дека не ме пука еуфорија и покрај тоа што Реал ќе игра во Скопје, али сеа откако ме одбија апла се разочарав.
Ништо, тоа е, сефте во Мадрид ќе мора да се праи..:)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ako ste pametni uste sea ke najdite karti.

A da ne, fan zoni ova ona, isto ko na utakmica da ste, setajte nemoj doma da sedite.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Malce ima sto gi preprodavaat.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ко првпат да ја читаш темава? Ко првпат да читаш дека има лични податоци на картата? Гледаш ли фудбал ти? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom