UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Кој има време нека го гледа :)

 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Јас ипак мислам дека УЕФА мора да пушти во официјална продажба карти кои нема да бидат дел од никаква лотарија. Не ми е логично дека сите билети ќе се на лотарија и дека тоа ќе биде единствениот услов некој да влези на стадион. Малце ми е глупичко. Барав податоци за лани и преклани каде вика дека можело да се купи карти и одпосле, па јас ќе си почекам да видам дали ќе има официјални карти на официјалниот сајт на УЕФА. Посекако на толку апликации нема шанси да ме излвлечат. Поарно лото ќе купам. :D

И да, дали навивачите на двата тима ќе имаат карти како фанклубови од Македонија ? Или и тие мора да чекаат лотарија ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Поголеми шанси има да добијат навивачи на Реал Мадрид а на Манчестер да го испушат, водејќи се по искуство дека кога играа со Лудогорец Реал и Ливерпул, знам дека од Мадрид добија 100 карти (кои си ги платија нормално) а ние го испушивме пошто картите им беа дадени на локалци.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Поголеми шанси има да добијат навивачи на Реал Мадрид а на Манчестер да го испушат, водејќи се по искуство дека кога играа со Лудогорец Реал и Ливерпул, знам дека од Мадрид добија 100 карти (кои си ги платија нормално) а ние го испушивме пошто картите им беа дадени на локалци.
Нормално, си имаат официјален клуб, Пења, и им следуваат карти по пониска цена.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нормално, си имаат официјален клуб, Пења, и им следуваат карти по пониска цена.
Нема врска, имаме и ние официјален бренч па ни рекоа дека за карти не можат да ни излезат во пресрет :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Нема врска, имаме и ние официјален бренч па ни рекоа дека за карти не можат да ни излезат во пресрет :)
Шпанците не одат на гостувања баш во големи бројки, за разлика од Англичаните, така да и од таму толку карти за Пењата во Македонија.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Шпанците не одат на гостувања баш во големи бројки, за разлика од Англичаните, така да и од таму толку карти за Пењата во Македонија.
Така е, тоа беше главната причина ама не сакав да пишам да не бидам нападнат со „абе да, се англичаните најбоље“ :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Нема врска, имаме и ние официјален бренч па ни рекоа дека за карти не можат да ни излезат во пресрет :)
Хмм, би требало да добиете карти ако има пул утакмица во Македонија. За Бугарија може да разберам, ама за кај нас, треба да имаат предност оние што се членови на официјалниот клуб.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Хмм, би требало да добиете карти ако има пул утакмица во Македонија. За Бугарија може да разберам, ама за кај нас, треба да имаат предност оние што се членови на официјалниот клуб.
Нема шанси брат затоа што британците кинат на гостувања, нема „фрлен“ билет, на ниту едно гостување а за гостувања во Европа се чека години наназад. Шпанциве се по мрзливи да се каже и им остануваат карти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хмм, би требало да добиете карти ако има пул утакмица во Македонија. За Бугарија може да разберам, ама за кај нас, треба да имаат предност оние што се членови на официјалниот клуб.
Има лотарија и ако има среќа ќе добиеш карта за гостување. Има навивачи на клубови што имаат сезонски и по 40+ години па пак се одбивани, и да сакаш да одиш на секое гостување, не можеш.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
И сеа што излезе работава?

Што е паметно, да се аплицира еднаш само?

Што ако аплицирам еднаш од мој профил, втор пат ме стават од друга апликација? Разбра некој? Или постои можност 2 пати да ме извлечат и да има 2 карти на мое име, што не би можел да ги дадам на друг?!

Малку нејасно...

А се знае број на апликации колку има направени?! Чисто да се позанимавам со математика за success-rate т.е. шанси да ме извлечат :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
И сеа што излезе работава?

Што е паметно, да се аплицира еднаш само?

Што ако аплицирам еднаш од мој профил, втор пат ме стават од друга апликација? Разбра некој? Или постои можност 2 пати да ме извлечат и да има 2 карти на мое име, што не би можел да ги дадам на друг?!

Малку нејасно...

А се знае број на апликации колку има направени?! Чисто да се позанимавам со математика за success-rate т.е. шанси да ме извлечат :)
Без многу комплицирање, аплицирај си сам за себе и евентуално ако сака некој друг да е на твојата апликација. Најчиста работа. Не е ова џоа грепки гребиме па ќе купиме 10 за поголема шанса за добивка. Еднаш нека те има и крај и чекирај си за карта во друга категорија, тоа ти е легален начин за зголемување на шансата. Една важна информација, се чини повеќе од пола од картите се по 50 еур. Ја видов шемата на порталот за аплицирање, се чини скоро цела јужна, блокови 2-5 се по 50 еур. А пример кога одиме за Македонија, само блокови 3-4 се најскапи, па 2 и 5 се со пониска цена. Сега 2 до 5 се сметаат највисока категорија.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не знам дали е дозволено да се аплицира по повеќе пати. Ама еве и да е, од избраните системот ќе повлече веднаш пари (не те прашува дали сакаш), шо значи дека ќе си платиш два пати. После тоа, да, можеш да ја продадеш картата, ама и тоа е нелегално, така да...пуштив еднаш за тројца. Ако дае, дае.

Муабетот за карти во продажба и за навивачи - нема други карти освен овие на лотарија и спонзори. Имам другари членови и на едниот и на другиот официјален фан клуб (не македонски, него директно таму), со сезонски карти, со се. И на нив единствена опција за карти им е лотаријата. Малце нелогично, ама веројатно се оди од тоа дека сепак е малку повеќе ревијален натпревар од што е натпреварувачки, па затоа се остава простор на сите заинтересирани. За финалињата не е така.

Со среќа нека ни е, од утре ќе стигат мејлови веќе :)
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Кога ќе биде извлекувањето за Супер купот и дали ако ме извлечат одма ми одземаат пари или јас треба да прифатам на страната ?
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.124
Поени од реакции
20.989
Кога ќе биде извлекувањето за Супер купот и дали ако ме извлечат одма ми одземаат пари или јас треба да прифатам на страната за да ми одземат пари?
На 14ти или 15ти јули ќе бидат објавени сите добитници на карти. Ако те извлечат, одма ќе ти одземат пари. Доколку немаш толку пари на картичката, апликацијата ќе ти биде отфрлена.[DOUBLEPOST=1499080902][/DOUBLEPOST]
Стадион што зафаќа онолкава површина смешно е да збира едвај 30000 гледачи. Кога ги даваат во кадар трибините ми изгледа соодносот на местата за седење спрема скалите и влезовите е некаде 2:1. Полош план на стадион мислам нема во Европа а и пошироко.
Телеком Арената собира 30.000, а стадионот на Шалке собира 55.000. :D

stade-gelsenkirchen-veltins-arena.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom