UEFA Europa League

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Стеф, Пеџа збори за оние што се лупаат у гради за Вардар, трошат пари на клаџи и кафани, на веќе трет одмор годината се во август и после немам пари, скапа е картата. Приоритети се викаат тоа, ако ти е Вардар толку важен, ќе одделиш од буџетот или барем не се пали како трактор по удолница. Иста песна е и со сезонските за ракомет, замрзната е цената веќе две години, сите знаат колку чини картата и пак имаш коментари под објава на фб abe skapo :(((, кликаш профил, гледаш Закинтос на кавер кај братот, албум Банско 2017 и што не.

Да не ме сфатите погрешно ова не важи за некој што навистина нема, не сум ретардирана.
Да не се лажеме, од оваа категорија што ја имаш спомнато, никој не се жали за цената, него едноставно кур ги боли за спорт/Вардар и не идат.

Секако, после следуваат експертизи од нив и лупање у гради при евентуален успех, ама реално не се интересираат.

Има многу кои се инересираат и стварно им се иде, ама треба да одвојат 1/10 од вукојебинската плата за карта за 1 меч, што е многу. Значи цената не е висока, цените па и не може помали да ги направат. Проблем е платата/стандардот во ФИРОМ, за таа категорија на луѓе, за нив картата е скапа ради мизерната плата. За категоријата за која не е проблем цената (воглавно луѓе што живеат и работат во Скопје), пак ќе кажам, кур ги боли. Затоа и не беше исполнет цел стадион.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ако имаш пари секој викенд 1000 у кафана да фрлаш или на искачање, не е многу ако го сакаш клубот да фрлиш и за тоа 1000 како што се лупаат во гради некои, ке скратиш еден викенд алкохолизирање у кафана и тоа е тоа.

Мене кога ке ми текне дека платив 1000 динари (500 денари) карта во Сурдулица другарите ме заебаваа дека на европкса утакмица немам платено толку карта :), али јбг таква беше ситуаицјата и воопшто не ми беше криво.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Тие што фрлаат по 1000, 2000 секој втор ден по кафани и дискотеки не ги интересира спорт. Тие живеат за да бидат видени, за да зборат како ја ебеле келнерката позади шанк, на таквите најважно им е што мислат другите за нив. Што мајка барат такви луѓе на стадион, немаат никаква корист од Вардар. Тие едино се појавуват на стадион ако играат Реал - Манчестер и идат едино за да стават слика на инстаграм за да се знае дека биле.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тие што фрлаат по 1000, 2000 секој втор ден по кафани и дискотеки не ги интересира спорт. Тие живеат за да бидат видени, за да зборат како ја ебеле келнерката позади шанк, на таквите најважно им е што мислат другите за нив. Што мајка барат такви луѓе на стадион, немаат никаква корист од Вардар. Тие едино се појавуват на стадион ако играат Реал - Манчестер и идат едино за да стават слика на инстаграм за да се знае дека биле.
Никад немаш потрошено 1000ка у кафана?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Тие што фрлаат по 1000, 2000 секој втор ден по кафани и дискотеки не ги интересира спорт. Тие живеат за да бидат видени, за да зборат како ја ебеле келнерката позади шанк, на таквите најважно им е што мислат другите за нив. Што мајка барат такви луѓе на стадион, немаат никаква корист од Вардар. Тие едино се појавуват на стадион ако играат Реал - Манчестер и идат едино за да стават слика на инстаграм за да се знае дека биле.
Невидена логика, браво.
Иначе сите ја гледате цената на блок билетите од 3000 денари, не заборавајте дека имаше карти и за 2200 и 1400 денари. 1400 поделено на 3 пати не е воопшто скапо, со оглед на тоа дека трите натпревари се играат во три различни натпревари.
Секој човек со 20+ години може да си приушти да собере 1400 денари така да цената на картите е само изговор за пола од луѓето на коишто не ни им се идеше на натпреваров. Сите се посраа кога Вардар го тепаше Фенербахче, ама затоа кога дојдоа квалификациите и видоа дека нема да има атрактивни противници сите магично заборавија.
А да, мора да се спомнат и тие што почнаа да си одат накај 60та минута. Свака част, доживотно би им забранил пристап до било каква спортска институција. Безкичмењаци ебате, пу да ви ебам тоа народот, порано си идат. Демек не сме задоволни од играта и резултатот, да ви се намочам на тоа сељаците.
Браво за Комити, одлична бројка, одлично навивање. Цел натпревар се пееше песна, поготово на крај, 10-15 минути после натпреварот останаа да пеат. Срамота за дел од играчите што ко посрани одма отидоа во соблекувална а не останаа барем 5 минути да ги одпоздрават.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Невидена логика, браво.
Иначе сите ја гледате цената на блок билетите од 3000 денари, не заборавајте дека имаше карти и за 2200 и 1400 денари. 1400 поделено на 3 пати не е воопшто скапо, со оглед на тоа дека трите натпревари се играат во три различни натпревари.
Секој човек со 20+ години може да си приушти да собере 1400 денари така да цената на картите е само изговор за пола од луѓето на коишто не ни им се идеше на натпреваров. Сите се посраа кога Вардар го тепаше Фенербахче, ама затоа кога дојдоа квалификациите и видоа дека нема да има атрактивни противници сите магично заборавија.
А да, мора да се спомнат и тие што почнаа да си одат накај 60та минута. Свака част, доживотно би им забранил пристап до било каква спортска институција. Безкичмењаци ебате, пу да ви ебам тоа народот, порано си идат. Демек не сме задоволни од играта и резултатот, да ви се намочам на тоа сељаците.
Браво за Комити, одлична бројка, одлично навивање. Цел натпревар се пееше песна, поготово на крај, 10-15 минути после натпреварот останаа да пеат. Срамота за дел од играчите што ко посрани одма отидоа во соблекувална а не останаа барем 5 минути да ги одпоздрават.
Да, ама има луѓе што не знаат дали ќе бидат слободни за 2 месеца. Јас на пример да знам дека ќе ми дадат слободен ден одма ќе земев блок карти.
А за тие што си отидоа уште на полувреме немам зборови. Иако поголемиот број останаа до крај сепак срамота на прва утакмица во ЛЕ ти да си заминеш уште на полувреме. Не знам што очекуваа, да водиме 3-0 на полувреме и мирно да си ги грицкат семките.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Да, ама има луѓе што не знаат дали ќе бидат слободни за 2 месеца. Јас на пример да знам дека ќе ми дадат слободен ден одма ќе земев блок карти.
А за тие што си отидоа уште на полувреме немам зборови. Иако поголемиот број останаа до крај сепак срамота на прва утакмица во ЛЕ ти да си заминеш уште на полувреме. Не знам што очекуваа, да водиме 3-0 на полувреме и мирно да си ги грицкат семките.
Без разлика, на блоковите кај што картата за трите натпревари беше 1400 денари, за натпреварот со Зенит беше 600 денари, а ова беа блокови на јужна и северна што беа доста добри места. Со оглед на другите противници очекувам следните две карти да бидат нешто поефтини или еднакви со цената на Зенит, поскапи не верувам да бидат.
Така да цената на билетите е само изговор.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.617
Како бе нема атрактивни противници, со следниот шампион на Шпанија ќе играте. :LOL: Шала на страна али како игра Сосиедад, ништо чудно да се замешат во големата четворка сезонава. Ќе видиме како ќе се покажат против Реал викендов, али и тоа како имаат квалитет да се надигруват со големите екипи. Заедно со Милан и Арсенал фаворити за освојување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom