UEFA Europa League

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Скапите карти се најголема причина, не може делот кај што беше 600 да крца, а останатото празно.
Плус македонче менталитет. Кога се надзира од авион пораз никој нејќе да оди на стадион, само победи ги интересира. Типичен пример Металург, кога солидни во ЛШ арената беше фул, а од кога пропаднаа никој заинтересиран.
Вчера другари на сред утакмица ми пишувале џабе фрлени пари за да гледаш пораз, нека ти ги вратат парите и такви глупости. Жив пример дека спортот во мкд се сака само кога има резултати.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Браво за навијачиве на Келн, треба малку цврста рука за овие размазани енглези и мигранти од Тринидад и Тобаго што стадионот го гледаат ко идење на театар. Од столче ги станувале бе.:pos:(y):LOL:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.679
Не смее Стек онаа цена на карти да биде оправдување за тоа што зјае стадионот. Тоа е максимумот на Вардар а истиот може да се наполни само ако Вардар (дај боже) пројде групи и донесе квалитетн противник во двомеч. Да беа пример со Милан во група, пун ќе беше стадионот, вака, тапа. Не е малку 15 илјади навивачи, со оглед на тоа што на рандом натпревар на Вардар во домашна лига немани 1000. На рандом натпревар на Вардар нема ни 200-300 Комити (еве нека ме поправат оние кои секогаш одат на трибина, без разлика на противник).
Ај не заебавај сега и ти брат. 3000 денари за Розенборг, Зенит и Сосиедат се многу па како сакаш врти ја работата. Јас земам 200 евра плата брат, 3000 се 1/4 од мојот месечен буџет, додади ги сите месечни трошкови на сево ова и види дали се исплати. Убаво пишал Коњаникот, не сме ние Германија па 20/30/50-100 евра да се пичкин дим, сепак цените треба да бидат прилагодени според нашите буџети.

И не се слагам со тие што ги пцујат оние на кои им биле скапи картите, има многу луѓе што го сакаат и навиваат за Вардар но сепак не можат да си дозволат 900 денари за еден меч. Јас навивам за Вардар уште од дете, татко ми ме носел на секакви мечеви, со ЦСКА бев, со Спарта бев и со уште многу други, ама сега скапа ми беше картата и ме фати баш у месец на трошоци (регистрација на кола, рата за факс итн итн) и не можев да си дозволам да опалам бон за да го гледам Вардар со Зенит.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај не заебавај сега и ти брат. 3000 денари за Розенборг, Зенит и Сосиедат се многу па како сакаш врти ја работата. Јас земам 200 евра плата брат, 3000 се 1/4 од мојот месечен буџет, додади ги сите месечни трошкови на сево ова и види дали се исплати. Убаво пишал Коњаникот, не сме ние Германија па 20/30/50-100 евра да се пичкин дим, сепак цените треба да бидат прилагодени според нашите буџети.

И не се слагам со тие што ги пцујат оние на кои им биле скапи картите, има многу луѓе што го сакаат и навиваат за Вардар но сепак не можат да си дозволат 900 денари за еден меч. Јас навивам за Вардар уште од дете, татко ми ме носел на секакви мечеви, со ЦСКА бев, со Спарта бев и со уште многу други, ама сега скапа ми беше картата и ме фати баш у месец на трошоци (регистрација на кола, рата за факс итн итн) и не можев да си дозволам да опалам бон за да го гледам Вардар со Зенит.
Стеф, Пеџа збори за оние што се лупаат у гради за Вардар, трошат пари на клаџи и кафани, на веќе трет одмор годината се во август и после немам пари, скапа е картата. Приоритети се викаат тоа, ако ти е Вардар толку важен, ќе одделиш од буџетот или барем не се пали како трактор по удолница. Иста песна е и со сезонските за ракомет, замрзната е цената веќе две години, сите знаат колку чини картата и пак имаш коментари под објава на фб abe skapo :(((, кликаш профил, гледаш Закинтос на кавер кај братот, албум Банско 2017 и што не.

Да не ме сфатите погрешно ова не важи за некој што навистина нема, не сум ретардирана.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
@Ilumious потполно се слагам. Или платил некој карта за Цеца (или слично) од 700-800 денари и сега кука скапи биле картите. Не, јас не се мешам никому каде ќе ги потроши парите, но ако ти имаш други приоритети во животот не можеш да кукаш дека биле скапи картите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ilumious потполно се слагам. Или платил некој карта за Цеца (или слично) од 700-800 денари и сега кука скапи биле картите. Не, јас не се мешам никому каде ќе ги потроши парите, но ако ти имаш други приоритети во животот не можеш да кукаш дека биле скапи картите.
За Стинг кукаше така една што ја знам а пред тоа на Цеца беше и ја гледам сегде кај што е она крелено Саша Ковачевиќ главна е. Си викам и поарно што ти е скапо :) се согласувам и јас, секој со своите финансии ама не можеш се да имаш и секаде да одиш поготово во Македонија. Мора да се има приоритети.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ај не заебавај сега и ти брат. 3000 денари за Розенборг, Зенит и Сосиедат се многу па како сакаш врти ја работата. Јас земам 200 евра плата брат, 3000 се 1/4 од мојот месечен буџет, додади ги сите месечни трошкови на сево ова и види дали се исплати. Убаво пишал Коњаникот, не сме ние Германија па 20/30/50-100 евра да се пичкин дим, сепак цените треба да бидат прилагодени според нашите буџети.

И не се слагам со тие што ги пцујат оние на кои им биле скапи картите, има многу луѓе што го сакаат и навиваат за Вардар но сепак не можат да си дозволат 900 денари за еден меч. Јас навивам за Вардар уште од дете, татко ми ме носел на секакви мечеви, со ЦСКА бев, со Спарта бев и со уште многу други, ама сега скапа ми беше картата и ме фати баш у месец на трошоци (регистрација на кола, рата за факс итн итн) и не можев да си дозволам да опалам бон за да го гледам Вардар со Зенит.
Стек, ти пишав на чат што мислам, да не испадне дека не ти одговарам, не сакам јавно сеа да навлагам у детаљи за тоа што го мислам.
zz bro ;)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.244
Стек, ти пишав на чат што мислам, да не испадне дека не ти одговарам, не сакам јавно сеа да навлагам у детаљи за тоа што го мислам.
zz bro ;)
супер инфо, баш ме интересираше шо му одговори. сеа јави му се да го прашаш дали прочитал.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
супер инфо, баш ме интересираше шо му одговори. сеа јави му се да го прашаш дали прочитал.
Шо да му пише бе ... дека е коцкариште :ROFLMAO:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Стеф, Пеџа збори за оние што се лупаат у гради за Вардар, трошат пари на клаџи и кафани, на веќе трет одмор годината се во август и после немам пари, скапа е картата. Приоритети се викаат тоа, ако ти е Вардар толку важен, ќе одделиш од буџетот или барем не се пали како трактор по удолница. Иста песна е и со сезонските за ракомет, замрзната е цената веќе две години, сите знаат колку чини картата и пак имаш коментари под објава на фб abe skapo :(((, кликаш профил, гледаш Закинтос на кавер кај братот, албум Банско 2017 и што не.

Да не ме сфатите погрешно ова не важи за некој што навистина нема, не сум ретардирана.
Никогаш не превземаме одговорност туку секогаш ја префрламе на други.
Неаме пари
Полиција педери џабе не' тепаат
Неаме логистика
Управа педери
Топло е
Скапи карти
Ладно е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom