UEFA Europa League

Ф

Флеш

Гостин
Дајте фокус на коментари за играта на Вардар,ајде доста препокувања,стајте игнор ....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Навивачи на Шкендија се смеат на Вардар а заборавија дека лани изгубија од полуклуб ко Гент 0-4. Еееееј човече Гент ги силуваше а се смеат за пораз од Зенит и тоа во групи од Европа лига која ќе ја сонуваат уште долго време.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Навивачи на Шкендија се смеат на Вардар а заборавија дека лани изгубија од полуклуб ко Гент 0-4. Еееееј човече Гент ги силуваше а се смеат за пораз од Зенит и тоа во групи од Европа лига која ќе ја сонуваат уште долго време.
Во право се претходниве двајца, срамота е на прво коло односно на отварање да зјае стадионот онака. Е сега до кого е, дали до цената на картите, дали до народот, тоа е сосема друго прашање, али едно е јасно, нула од посетеност имаше денес во однос на тоа што стварно треба да биде. Цел живот чекаме на вакво нешто и баш кога ќе дојде моментот ние засеруваме.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Во право се претходниве двајца, срамота е на прво коло односно на отварање да зјае стадионот онака. Е сега до кого е, дали до цената на картите, дали до народот, тоа е сосема друго прашање, али едно е јасно, нула од посетеност имаше денес во однос на тоа што стварно треба да биде. Цел живот чекаме на вакво нешто и баш кога ќе дојде моментот ние засеруваме.
За посетеноста и јас серев до немајкаде и воопшто не се расправам за тоа. Муабетот беше за смеењето за поразот. Тоа ти е исто ко Русевски да му се смее на Надал зошто изгубил од Федерер на Аустралиа Опен или некој мочко што не ни изборил норма за СП во атлетика да му се смее на Болт затоа што изгубил на 100 метри. Нема никаква логика.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во право се претходниве двајца, срамота е на прво коло односно на отварање да зјае стадионот онака. Е сега до кого е, дали до цената на картите, дали до народот, тоа е сосема друго прашање, али едно е јасно, нула од посетеност имаше денес во однос на тоа што стварно треба да биде. Цел живот чекаме на вакво нешто и баш кога ќе дојде моментот ние засеруваме.
Не смее Стек онаа цена на карти да биде оправдување за тоа што зјае стадионот. Тоа е максимумот на Вардар а истиот може да се наполни само ако Вардар (дај боже) пројде групи и донесе квалитетн противник во двомеч. Да беа пример со Милан во група, пун ќе беше стадионот, вака, тапа. Не е малку 15 илјади навивачи, со оглед на тоа што на рандом натпревар на Вардар во домашна лига немани 1000. На рандом натпревар на Вардар нема ни 200-300 Комити (еве нека ме поправат оние кои секогаш одат на трибина, без разлика на противник).
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Резултатски беше очекувано, Зенит кога сакаше даваше голови.
Но што беше работата со публиката, ете европски натпревар во групна фаза или пак толку има вистински вардарци.
Срамота е да не се наполни стадион на деби меч во групна фаза, сепак се играше против силен клуб како Зенит.
Проблемот е очигледен и се вика пари. Централните делови на јужна и севрна каде што карта е 3000ден за 3 утакмици или 1.200ден по утакмица беа скоро празни, а додека крајните делови кои се поефтини беа скоро полни. Едноставно немаат можност луѓето да одвојат наеднаш 3000ден за блок карта + пари за превоз или превоз+јадење ако се надвор од Скопје и тоа е тоа. Можеби на почеток изгледаа океј цените, но реалноста покажува нешто сосема друго.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не смее Стек онаа цена на карти да биде оправдување за тоа што зјае стадионот. Тоа е максимумот на Вардар а истиот може да се наполни само ако Вардар (дај боже) пројде групи и донесе квалитетн противник во двомеч. Да беа пример со Милан во група, пун ќе беше стадионот, вака, тапа. Не е малку 15 илјади навивачи, со оглед на тоа што на рандом натпревар на Вардар во домашна лига немани 1000. На рандом натпревар на Вардар нема ни 200-300 Комити (еве нека ме поправат оние кои секогаш одат на трибина, без разлика на противник).
Централните делови кои чинеа по 1200 беа празни, тие на ќошевите пуни. Изгледа ќе е до цената.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Не смее Стек онаа цена на карти да биде оправдување за тоа што зјае стадионот. Тоа е максимумот на Вардар а истиот може да се наполни само ако Вардар (дај боже) пројде групи и донесе квалитетн противник во двомеч. Да беа пример со Милан во група, пун ќе беше стадионот, вака, тапа. Не е малку 15 илјади навивачи, со оглед на тоа што на рандом натпревар на Вардар во домашна лига немани 1000. На рандом натпревар на Вардар нема ни 200-300 Комити (еве нека ме поправат оние кои секогаш одат на трибина, без разлика на противник).
Се додека не си го исфралат тоа од глава кретените дека не се оди за противникот туку за Вардар ќе имаме ваква посетеност. Јас бев со двајца другари на кои фудбалот не им е енигма ама едниот од нив ме тераше да си идеме на полувреме затоа што се било решено. Па тука имаше држ-недај, "Што мислеше ти, дека ќе ги згазиме?", Не ме заебавај, седи до крај" и сл. муабети и едвај некако го наканив да остане да догледаме. Значи и во моето опкружување јас се борам со фаци кои попрво би гледале на телевизија некојси меч у пичкесиматерине отколку на стадион да го гледаат Вардар. Стварно кретенски народ живее по Скопјево и во состојба се да пропуштат еден ваков спектакл, како што е меч од групна фаза, на сметка на некој нивни педерски каприц. Значи кур да пушат сите што не дошле затоа што картите им биле скапи. Да не требаше гага да бидат со платен превоз од дома до стадион и назад?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Централните делови кои чинеа по 1200 беа празни, тие на ќошевите пуни. Изгледа ќе е до цената.
Брат, 50 евра за три натпревари во ЛЕ е апсолутно прифатлива цена. Не може да биде 200 денари, не може да влагаат луѓе гага на 20 мин од почнат наптревар.[DOUBLEPOST=1505434190][/DOUBLEPOST]
Се додека не си го исфралат тоа од глава кретените дека не се оди за противникот туку за Вардар ќе имаме ваква посетеност. Јас бев со двајца другари на кои фудбалот не им е енигма ама едниот од нив ме тераше да си идеме на полувреме затоа што се било решено. Па тука имаше држ-недај, "Што мислеше ти, дека ќе ги згазиме?", Не ме заебавај, седи до крај" и сл. муабети и едвај некако го наканив да остане да догледаме. Значи и во моето опкружување јас се борам со фаци кои попрво би гледале на телевизија некојси меч у пичкесиматерине отколку на стадион да го гледаат Вардар. Стварно кретенски народ живее по Скопјево и во состојба се да пропуштат еден ваков спектакл, како што е меч од групна фаза, на сметка на некој нивни педерски каприц. Значи кур да пушат сите што не дошле затоа што картите им биле скапи. Да не требаше гага да бидат со платен превоз од дома до стадион и назад?
Во право си и се слагам со се' што имаш напишано ама реалноста е таа, дека поатрактивен противник ќе донесе повеќе публика, факт. Вардар нема капацитет да наполни 40к публика од навивачи и поддржувачи, барем јас така мислам а можеби и грешам, не велам не.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Брат, 50 евра за три натпревари во ЛЕ е апсолутно прифатлива цена. Не може да биде 200 денари, не може да влагаат луѓе гага на 20 мин од почнат наптревар.
Рачунај татко со син или два сина да иде на текма пола плата и више треба да ја даде, а и ние ко омладинци глеаме што појше кеш да ушпараме па затоа од планирото на блок 3 земавме од 2200 на блок 2.:D Да знаевме дека комити овака ќе се организираат и не земавме толку рано карти сеа сигурно би биле на запад.:D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Не може 50 евра да биде скапо за централни седишта за три натпревари од групна фаза на ЛЕ. Патем, имаше и доста слободни места на Западна, а да не зборам дека Источна беше скроз празна, освен Русите кои беа горе лево (ако гледаш од терен).
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Ама фан базата на Вардар е составена од посиромашна класа. Цената е ефтина за светски рамки, ама за наши услови е научна фантастика. Спомнав на форумов дека тоа е очекуваната бројка на публика уште кога излегоа цените на картите. @kano со тебе мислам дека се убедував тогаш, само доказ дека од странство не може дс се согледа вистинската слика во државава.
Мене ништо не ми смени бројот на гледачи кога она што е најважно - поддршката, беше чиста десетка. Џабе публика ако врска немаат за што се дојдени. Тие што имаат пари ќе ги дадат само за противник против кој ќе направат добро селфи, а зенит не е таков.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Рачунај татко со син или два сина да иде на текма пола плата и више треба да ја даде, а и ние ко омладинци глеаме што појше кеш да ушпараме па затоа од планирото на блок 3 земавме од 2200 на блок 2.:D Да знаевме дека комити овака ќе се организираат и не земавме толку рано карти сеа сигурно би биле на запад.:D
Па не мора да ги земеш најскапите, без разлика што јас ја спомнав таа опција. Земи ја најевтината и плус опција татко плус два сина (три карти од едно семејство) е еден во колку, 20 случаеви, 30, 50? Да беа сите евтини карти купени а овие „скапиве“ места да зјаеа ќе те разберев. Вака, стојам на ставот дека тој е капацитетот на љубители на фудбал, верни фанови на Вардар и Комити.[DOUBLEPOST=1505434781][/DOUBLEPOST]
Ама фан базата на Вардар е составена од посиромашна класа. Цената е ефтина за светски рамки, ама за наши услови е научна фантастика. Спомнав на форумов дека тоа е очекуваната бројка на публика уште кога излегоа цените на картите. @kano со тебе мислам дека се убедував тогаш, само доказ дека од странство не може дс се согледа вистинската слика во државава.
Мене ништо не ми смени бројот на гледачи кога она што е најважно - поддршката, беше чиста десетка. Џабе публика ако врска немаат за што се дојдени. Тие што имаат пари ќе ги дадат само за противник против кој ќе направат добро селфи, а зенит не е таков.
Брат, јас верувам дека во моментов може да ти текне на 20 луѓе од Комити ко ништо што 50 евра јебат на коцка, кладиона, дување и пиење ако не за викенд, за три викенди :)[DOUBLEPOST=1505434809][/DOUBLEPOST]Онака, што би се рекло ко од пушка да ги наброиш :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Па не мора да ги земеш најскапите, без разлика што јас ја спомнав таа опција. Земи ја најевтината и плус опција татко плус два сина (три карти од едно семејство) е еден во колку, 20 случаеви, 30, 50? Да беа сите евтини карти купени а овие „скапиве“ места да зјаеа ќе те разберев. Вака, стојам на ставот дека тој е капацитетот на љубители на фудбал, верни фанови на Вардар и Комити.[DOUBLEPOST=1505434781][/DOUBLEPOST]

Брат, јас верувам дека во моментов може да ти текне на 20 луѓе од Комити ко ништо што 50 евра јебат на коцка, кладиона, дување и пиење ако не за викенд, за три викенди :)
Картите за Комити беа продадени СИТЕ.
Краевите на јужна беа полни, ама тоа не беше случај за централниот дел каде карта е 1500 поединечно или 3000 блок.
Си влијае цената, не секој може да издвои таква сума. На ксрта од сто денари против бате и апоел стадионот крцаше. На овие цени толку е...
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Па не мора да ги земеш најскапите, без разлика што јас ја спомнав таа опција. Земи ја најевтината и плус опција татко плус два сина (три карти од едно семејство) е еден во колку, 20 случаеви, 30, 50? Да беа сите евтини карти купени а овие „скапиве“ места да зјаеа ќе те разберев. Вака, стојам на ставот дека тој е капацитетот на љубители на фудбал, верни фанови на Вардар и Комити.
Пишав и ја у фан клуб дека е толку бројот без оглед на цена и противник би дошле на стадион, али веруј кога ќе вудиш на стадион сите избуткани у ќошевите, а централните трибини што се најбољи за гледање се празни ќе видиш колку му е на народот битно да уштеди 500- 1000 денари. Ја верувам со нијанса пониски цени ќе имаше најмалце 20к.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.666
Со 200 евра просечна македонска плата, тие 50 евра и не изгледаат така ефтино... Недела ипол можеш да поминеш со тие пари, затоа полека кога ебете мајки и шајки зошто сјаел полупразен стадионот. Има луѓе кои навистина сакале да го гледаат Вардар во живо, посебно во вакви историски моменти за клубот и земјава, али знаејќи ја живеачкава овдека тешко кој би се одлучил да фрли толку пари за овие натпревари.

Па овие албанциве колку ми се смешни кога ќе речат само тие го полнеле Градски (кога игра Шкендија), а пола од тие што се на стадион се дојдени од Чаир (Шверцерат Шкуп), Сарај, Гостивар, Албанија, Косово и околните села во западна Македонија... Ѓоамити сите на стадион биле од Тетово дојдени :')
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
1200 денари за групна фаза на ЛЕ е многу, барем за нашиве простори. Пред 3 години во Софија бев на утакмица од нокаут фаза во ЛЕ (1/16-финале) и цената беше 15 или 20 лева, што би му дошло негде измеѓу 7 и 10 евра. Мислам дека нашиве можеа да стават пониски цени на карти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom