UEFA Europa League

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.939
Култниот Гасперини у фармерки, со млеко фризура, дојде виде освои. Сеа у Италија оправдано ќе се кара со противнички тренери и судии, со право ќе глуми газда на сите утакмици, слободно ќе може да се тепа и да вреѓа по играчи.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
738
Поени од реакции
1.591
Се виде какво менаџериште е Гаспер кога буквално го легна на плеќи еден Пул под Клоп. Овој го има измислено фудбалов за 90 % од "менаџериштава", само го нема тој хајп и ПР. Овде треба да се зема записки што е дефанзива и како таа треба да изгледа.
Каков час по фудбал, феноменален.
Секоја чест !
Серија А не изобилува со индивидуален квалитет како другите лиги од Европската петторка, ама имаат топ системи и менаџери. Гасперини и од умрен Јунајтед би направил тим со лик и образ.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.642
Поени од реакции
23.650
Култниот Гасперини у фармерки, со млеко фризура, дојде виде освои. Сеа у Италија оправдано ќе се кара со противнички тренери и судии, со право ќе глуми газда на сите утакмици, слободно ќе може да се тепа и да вреѓа по играчи.
Јбг заслужи.
Ајде здравје следната недела и господинот Виченцо Италијано да го додадеме на листата пред Раниери.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
641
Поени од реакции
1.522
:pos::pos:
За тие што не знаат ликов е еден од најголемите баксузи во историјата. Буквално што и да прави/пише обратно испаѓа. :pos:

Значи црната верзија на Илз. :ROFLMAO:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.393
Поени од реакции
108.952
Се виде какво менаџериште е Гаспер кога буквално го легна на плеќи еден Пул под Клоп. Овој го има измислено фудбалов за 90 % од "менаџериштава", само го нема тој хајп и ПР. Овде треба да се зема записки што е дефанзива и како таа треба да изгледа.
Каков час по фудбал, феноменален.
Секоја чест !
Серија А не изобилува со индивидуален квалитет како другите лиги од Европската петторка, ама имаат топ системи и менаџери. Гасперини и од умрен Јунајтед би направил тим со лик и образ.
Абе какво менаџериште да му ебам мајката у пичка јас на него, и он ко Раниери умрен лузер цел живот, али ајде ако ништо друго заслужи бар една титула затоа што добро ја води Аталанта за целиот свој мандат. Што рече еднаш нашиот интерашки комрад Лупхол, му ебам старецот со јазовец на глава :pos:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.343
Поени од реакции
10.703
Серија А не изобилува со индивидуален квалитет како другите лиги од Европската петторка, ама имаат топ системи и менаџери. Гасперини и од умрен Јунајтед би направил тим со лик и образ.
Како од Интер што направи :ROFLMAO:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
Овој Грималдо некој рече бил најдобар лев бек у свет? :icon_lol: :icon_lol:

Овој не е ни бек ко прво :))
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.909
Па не го играше бек Стварно чуден состав извади Алонсо, изгледа го има она експериментирачко во него пред важни утакмици како Пеп на пример. Ако замислата му беше со составов да парира на пресингот, ептен ја промаши. Баш поради тој пресинг јас би играл со класичен вол напаѓач и прескокнување средина, да се гради и спушта топки...ама кој ме ебе мене, кауч експерт.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.140
Па не го играше бек Стварно чуден состав извади Алонсо, изгледа го има она експериментирачко во него пред важни утакмици како Пеп на пример. Ако замислата му беше со составов да парира на пресингот, ептен ја промаши. Баш поради тој пресинг јас би играл со класичен вол напаѓач и прескокнување средина, да се гради и спушта топки...ама кој ме ебе мене, кауч експерт.
Не е чуден, ова се буквално истите 11 со кои игра Алонсо нокаут фаза ЛЕ, едина замена беше Вирц за Хофман вечерва.
Го делам истото мислење дека Грималдо е покорисен како винг-бек, но така играше Алонсо воглавном во ЛЕ сезонава, спротивно од Бундес.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.393
Поени од реакции
108.952
Не е чуден, ова се буквално истите 11 со кои игра Алонсо нокаут фаза ЛЕ, едина замена беше Вирц за Хофман вечерва.
Го делам истото мислење дека Грималдо е покорисен како винг-бек, но така играше Алонсо воглавном во ЛЕ сезонава, спротивно од Бундес.
Да, ако нокаут фаза почнува од полуфинале тогаш со истиве 11 играше Алонсо. Огромна грешка му беше што не почна со шпиц и што не беше Хофман во прв тим кој игра одлично во завршниот дел од сезоната. И да, апсолутно Грималдо е покорисен како вингбек отколку како класичен бек.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.238
Поени од реакции
16.693
Како од Интер што направи :ROFLMAO:
Па и до Интер одлично ја водеше и Џенова.

Со Интер беше друга приказна и околности, и Исус не би ги опрајл.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.343
Поени од реакции
10.703
Па и до Интер одлично ја водеше и Џенова.

Со Интер беше друга приказна и околности, и Исус не би ги опрајл.
Па и за Јунајтед важи истото :coffee:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.939
Абе какво менаџериште да му ебам мајката у пичка јас на него, и он ко Раниери умрен лузер цел живот, али ајде ако ништо друго заслужи бар една титула затоа што добро ја води Аталанта за целиот свој мандат. Што рече еднаш нашиот интерашки комрад Лупхол, му ебам старецот со јазовец на глава :pos:
Гасперсон да не добиеше прерано отказ од Интер многу лесно ќе не поминеше преку бантерот. Еве го у Аталанта без многу трошење, со полупросечен состав веќе 7 8 години ги држи на одличен пласман низ сезоните.
Скоро секоја сезона со Аталанта почнува лошо ама после зема замав и гази низ цела сезона. У Интер после 5 кола испи отказ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom