UEFA Europa League

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.264
Поени од реакции
29.246
Нека си подаваат на средина пак Леверкузен
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.180
Поени од реакции
11.620
Има Гасперини сенс да извади вакви играчи.
Глеам ги нема оние Муриел и тој другиот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Дали ќе ги врати Алонсо после ова или може да се осмелиме да кажеме дека германскиот шампион во 75 минути беше комплетно прекршен?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Офтопик, се надевам дека архитектот на стадионов е во затвор, ова мора да е казнено дело по некој закон. 3 трибини со 15 тераси 200 метра у вис и 50 илјади капацитет, последната ја оставил мислиш транспортирана од Кратово или Берово. OCD nightmare стил на архитектура.
Братучеди биле со архитектот на Борис Трајковски арена
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.917
Поени од реакции
13.893
За фудбалерите на Аталанта треба да се има во предвид оној муабет на Хјуз, кога прател некои фудбалери на Феенорд и дошол до заклучок дека тие се "системски фудбалери", односно толку добро изгледаат поради системот во кој играат. И им рекол на своите скаути веќе да не пратат фудбалери од тој клуб, туку се свртел кон тренерот и еве сега и го донесе во Ливерпул.


Таков е и случајот со многу фудбалери од Аталанта што се истакнаа под Гасперини.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.416
Поени од реакции
42.475
ama stelt rece znaete li vie germancite sezonava kakov 'rshum pravat niz Evropa i posiroko ... :pos: :pos: :pos:

ekipata bez poraz u bundes izgazena u poim od 5tiot vo Italija.

Sega za dobroto na ligata, Atalanta najdobro ke bide da gi izgubi slednite 2 vo Italija i da ostane 5ta, i da imaat italijanive 6 pretstavnika vo noviot format na LS sledna sezona. :kafence:
Otidat li mesto pogore, 6tiot izvisuva.

I ne forsav posle plasmanot na Lever u finale na temava koga rekov deka Gasperson ke im go nanese prviot poraz, 0 iznenaduvanje e ova za mene, najmnogu zasto ovoj go ima izmisleno ovoj format so trojca nazad i gi znae site dobri i losi strani na istiot, tuka bese najgolemata prednost na Atalanta denes sto i se vide od prva sekunda na mechov, totalno gi izdominiraa, ugusija, ne mozea eden pas da povrzat a po toa se prepoznatlivi megjudrugoto lever sezonava.

Abe so 10 napagaci da iskocese Alonso denes gubese, ali ke nauci mnogu od ova finale sigurno, sezonava se sekako heroi i kolku i da zvuci apsurdno, potrebno im bese i vakvo nesto za slednite predizvici dogodina, sezona koja ke im e mnogu poteska od ovaa.

Za Atalanta potpolno zasluzeno, titulata ja osvoija so gazenjeto na Pul na Enfild, posle takva perfektna partija morase da ja krunisaat ovaa kampanja so titula, a i realno izigraa najubav fudbal, fokusot bese staven mnogu na Lever od opravdani pricini i nekako se ignorirase toa sto deckite od Bergamo go pravat sezonava.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.421
Поени од реакции
1.969
Искинаа момците, после оној болен пораз против Јуве. Каква волшебна вечер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.707
И Кетеларе доживеа да подигне трофеј :D
Каков мастермајнд потег му беше тоа што ги напушти комиките летоска па па па....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.647
Утрово Сари имаше изјавено дека на Серија А му фали само победник во ЛШ и дека тимовите од 4то место надолу се посилни од било кои бо Европа. Аталанта денес освои ЕУ куп, секоја чест :cuc:

Ја круниса одличната работа веќе сезони наназад и Гасперини се зацимњнтира како легенда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom