UEFA Europa League

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Пошто не им е првпат после сто години да се во нокаут фазата на ЛЕ.
Oни се трет пат во нокаут фаза во последните пет години ама пак ќе речам дека со овој состав што го имаат тоа е голем успех вреден за славје. Згора на се, од незавидна ситуација каде им се закануваше испаѓање во Интертото, завршија први во група и го скокаат 1/16 финалето.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Баш ќе пишев и јас, ме претрка членот над мене. Битно е многу по новиот формат за еден тим да е прв во група пошто така скока цела рунда. Директно се во 1/8 финале а вторите играат со осумте трети од ЛШ во 1/16 финале.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Не беше истиот овој што ги попари лани Тотенхем на Мурињо?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Овие гревовите од Барселона кого го посакуваат во 1/16-финале? Олимпијакос или Ренџерс? Другиве некако тешкички им се, поготово Бетис.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Овие гревовите од Барселона кого го посакуваат во 1/16-финале? Олимпијакос или Ренџерс? Другиве некако тешкички им се, поготово Бетис.
Па не може со Бетис, од иста лига сме. Инаку дај шта даш е работата. Јас сакав да се прошетам до Белград, вака Загреб е троа далеку. :)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Па не може со Бетис, од иста лига сме. Инаку дај шта даш е работата. Јас сакав да се прошетам до Белград, вака Загреб е троа далеку. :)
А тоа правило важи и за ЕЛ?? Мислев тоа важи само во 1/8-финале за ЛШ.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.578
Протестирам да се повтори ждрепката :oops:
Не заебавај, подобро да испаднеме од Наполи отколку од Динамо Загреб. Врз гробот ќе ни серат пола век после.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Не заебавај, подобро да испаднеме од Наполи отколку од Динамо Загреб. Врз гробот ќе ни серат пола век после.
Кога Динамо го исфрли Тотенхем од ЛЕ, тие беа 7ми во Премиер лига, а Барса моментално е 8 во ЛаЛига. :D

Али ајде, ќе мора да испаднат од Севиља.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom