UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.321
Поени од реакции
9.393
Пикси е тежок сељак и егоцентрик и моментално може и најслаба точка на репрезентацијата. Се уште се шлепа на квалификациите за СП 2022, а реално после тоа имаше катастрофален настап у Катар и му висеше за пласман на ЕП до 70 и некоја минута против Татарстан у последната утакмица у квалификациите за ова ЕП.

Вечерва ги упари Влаховиќ и Митар а немаше кој да им "дотури" топка пошто Тадиќ беше на клупа. У средина у исто време му беа на терен Гудељ и Лукиќ, креација 0. После кога ги стави Илиќ и Тадиќ малце живна средниот ред, ама недоволно за макар и реми.

СМС е ко баба некоја, алиби играч кога ќе дојде време да се игра за репрезентација. Ја не памтам една негова добра утакмица. Надмен преценет позер.

Сеа со Словенија иде едно реми и тоа после водство на Јанезите, а со Данска очекувам флоп, исто ко што беше и со Швајцарија пред 2 години. И после тоа се надевам дека Пикси ќе лета.
vazi, sekade vo fudbalskiot svet pocituvan (francija, italija, japonija itn) vo top 5 najdobri igraci od yu-prostori na site vreminja, za strucnjacite na forumov bil tezok seljak i najslaba tocka.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.812
Поени од реакции
111.408
Е добро де фаулот беше на 70 метри од голот на Чешка, божем Гвида нерегуларен гол им призна на Португалија. А у прво што не досуди фаул над Леао и згора на тоа му даде жолт? Нема везе заслужено тепаше Португалија, подобри беа цел меч, Чешка првиот шут кон голот го материјализираше и беше сконцентрирана на одбрана цел меч. Оној од Чешка штоперон за греота, автогол си рокна и згреши сеа за вториот гол, ебем ти несреќата.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.132
Поени од реакции
3.695
Е добро де фаулот беше на 70 метри од голот на Чешка, божем Гвида нерегуларен гол им призна на Португалија. А у прво што не досуди фаул над Леао и згора на тоа му даде жолт? Нема везе заслужено тепаше Португалија, подобри беа цел меч, Чешка првиот шут кон голот го материјализираше и беше сконцентрирана на одбрана цел меч. Оној од Чешка штоперон за греота, автогол си рокна и згреши сеа за вториот гол, ебем ти несреќата.
:kuracc: eden i za tebe te zaboraiv...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.858
Поени од реакции
4.752
:kuracc::kuracc::kuracc: 1 za colizmo da si go stavi u usta i da se zadavi, 1 za lokvan da si go stavi u gz i da mu se uarni za stalno i 1 za ostanatite hejteri :icon_lol:
Што бе за циганиве навиваш? Знаеш дека ќе го награбусиш првиот момент кога ќе испаднат така? Да не биде не сам знајала само после.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.615
Поени од реакции
5.411
vazi, sekade vo fudbalskiot svet pocituvan (francija, italija, japonija itn) vo top 5 najdobri igraci od yu-prostori na site vreminja, za strucnjacite na forumov bil tezok seljak i najslaba tocka.
Факт е дека како играч беше врв во светскиот фудбал па не случајно го викаа Марадона од истокот но како тренер се покажа многу лош.Во историјата на фудбалот најдобрите тренери биле просечни или потпросечни играчи и обратно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.163
Поени од реакции
64.757
vazi, sekade vo fudbalskiot svet pocituvan (francija, italija, japonija itn) vo top 5 najdobri igraci od yu-prostori na site vreminja, za strucnjacite na forumov bil tezok seljak i najslaba tocka.
Се посељачил по стари години :D ...
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
571
Koj crn majcin jazik wtf ni na francuski kante ne e konte ni na makedonski. Isto kako i yamal sto ne e dzamal ili arda guler ne e gules (da mu ebam darko alfata) na nieden majcin jazik.
Абе и ја сум на твоја страна и мене ми е тапа , проверив неколку играчи на гугл транслејт, имаш опција да слушнеш како се изговараат и навистина така е хахахахаха
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
923
Поени од реакции
987
Пикси е тежок сељак и егоцентрик и моментално може и најслаба точка на репрезентацијата. Се уште се шлепа на квалификациите за СП 2022, а реално после тоа имаше катастрофален настап у Катар и му висеше за пласман на ЕП до 70 и некоја минута против Татарстан у последната утакмица у квалификациите за ова ЕП.

Вечерва ги упари Влаховиќ и Митар а немаше кој да им "дотури" топка пошто Тадиќ беше на клупа. У средина у исто време му беа на терен Гудељ и Лукиќ, креација 0. После кога ги стави Илиќ и Тадиќ малце живна средниот ред, ама недоволно за макар и реми.

СМС е ко баба некоја, алиби играч кога ќе дојде време да се игра за репрезентација. Ја не памтам една негова добра утакмица. Надмен преценет позер.

Сеа со Словенија иде едно реми и тоа после водство на Јанезите, а со Данска очекувам флоп, исто ко што беше и со Швајцарија пред 2 години. И после тоа се надевам дека Пикси ќе лета.
Точно ..Не е до Пикси... Премногу кродили..а мала бара ..
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
vazi, sekade vo fudbalskiot svet pocituvan (francija, italija, japonija itn) vo top 5 najdobri igraci od yu-prostori na site vreminja, za strucnjacite na forumov bil tezok seljak i najslaba tocka.
Разликувај ги поимите Пикси играч со Пикси селектор. Тотално два различни поими.

Као играч го неам гледано (додуше како низ магла ја памтам oпроштајната негова утакмица Нагоја-Звезда :D) у прајмот, ама како селектор еве го пратам 3.5 години више. И да, нема да ми го смениш мислењето дека понашањето му е сељачко и егоцентрично. Милион примери има каде го потврдува тоа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.990
Поени од реакции
24.569
Штоперон на Чешка што им поклони 2 гола на Португалциве уште сега нека си чекира карта за накај дома. Нека иде утре, среда среќен ден, у федерација и нека им каже дека се откажува од фудбал и дека ќе се пребаци на балет, пикадо, онаа глупост од спорт со џогерите што рибаат по мраз.
Сам ги врат во живот и сам им подари победа на Португалците. Голманот исто прича за себе. Од авион се приметуваше дека е усран од возбуда.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.954
Поени од реакции
17.821
Овој Консеисао инаку син на тренерот Консеисао и во Порто вака ги спаси, го убаци татко му во игра пред крај и даде гол за победа неколку минути пред крај, некои играчи имаат ваква звезда.

Инаку знај некој зошто мега јакиот талент Феликс го преседи цел натпревар на клупа иако бркаа негатива ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom