UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Овој Консеисао инаку син на тренерот Консеисао и во Порто вака ги спаси, го убаци татко му во игра пред крај и даде гол за победа неколку минути пред крај, некои играчи имаат ваква звезда.

Инаку знај некој зошто мега јакиот талент Феликс го преседи цел натпревар на клупа иако бркаа негатива ?
Го знаеме ние тренерот Консеисао уште од кога беше фудбалер. Се играше фудбал и пред Торес. :icon_mrgr:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.914
Поени од реакции
9.301
Штоперон на Чешка што им поклони 2 гола на Португалциве уште сега нека си чекира карта за накај дома. Нека иде утре, среда среќен ден, у федерација и нека им каже дека се откажува од фудбал и дека ќе се пребаци на балет, пикадо, онаа глупост од спорт со џогерите што рибаат по мраз.
Сам ги врат во живот и сам им подари победа на Португалците. Голманот исто прича за себе. Од авион се приметуваше дека е усран од возбуда.
Реално штоперот не беше ништо крив за првиот гол. Голманов буквално го напуца у нога со топка, не можеше да исчезне јеботе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.112
Поени од реакции
18.053
Ќе се летаат орли за некој сат или ќе видиме фудбал од Хрватска ?
Со Шпанија беа како патки ама тука ја гледам шансата за да извадат некој бод, против Италија ионака немаат шанса
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.934
Поени од реакции
8.822
Ќе се летаат орли за некој сат или ќе видиме фудбал од Хрватска ?
Со Шпанија беа како патки ама тука ја гледам шансата за да извадат некој бод, против Италија ионака немаат шанса
Узташуте за планинците се поим за фудбал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.112
Поени од реакции
18.053
Узташуте за планинците се поим за фудбал.
Ќе видиме то, ептен просек тим имаат Хрватска а и тој шо треба да е лидер во тимот е пред пензија така да се е можно на овој натпревар
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Ќе се летаат орли за некој сат или ќе видиме фудбал од Хрватска ?
Со Шпанија беа како патки ама тука ја гледам шансата за да извадат некој бод, против Италија ионака немаат шанса
Па не беа толку слаби против Шпанија, резултатот не ја отсликува реалноста.
Имаа шанси за гол против Шпанија, на тој натпревар одбраната премногу им потфрли.
Ако успеат да влезат посконцентрирано и поцврсто во овој натпревар, што мислам дека ќе се случи, нема што да бара Албанија против Хрватска.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.934
Поени од реакции
8.822
Повеќе ја имаат топката Хрватите и поголем XG имаа али нема везе нека биде дека се дупка.
Како што гледав статистика само Хрватска успеала да и земе посед на топка на Шпанија во последните 10 години.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.309
Поени од реакции
8.848
Албанциве ќе им ја пуштеле на Хрвативе, ќе се чувале за против Србија.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.495
Поени од реакции
22.250
Croatia XI: Livaković; Juranović, Sutalo, Gvardiol, Perisic; Modrić, Brozović, Kovacic; Majer, Petković, Kramarić.

Albania XI: Strakosha; Hysaj, Ajeti, Djimsiti, Mitaj; Ramadani, Asllani, Laçi; Asani, Manaj, Bajrami.

#EURO2024
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.769
Поени од реакции
1.684
Croatia XI: Livaković; Juranović, Sutalo, Gvardiol, Perisic; Modrić, Brozović, Kovacic; Majer, Petković, Kramarić.

Albania XI: Strakosha; Hysaj, Ajeti, Djimsiti, Mitaj; Ramadani, Asllani, Laçi; Asani, Manaj, Bajrami.

#EURO2024
Фала богу, го стави Гвардиол на штоперска позиција, и му текна на Далиќ дека не е Гвардиола и да го игра лев бек како во Сити. Исто добро што го нема Будимир во прв состав.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.112
Поени од реакции
18.053
Добро од ко памтам овој е составот на Хрватска, не се најде некое ново дете да го вметнат во состав ?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.621
Поени од реакции
12.524
Ајмо Ролф Шипни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom