UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Баууу каква одбрана на крајот.
Samo ne povtorija dali bese ofsajd ili ne, ali kako i da e clutch moment od golmanot, mozda najbolja odbrana do sea ako se zeme u predvid i momentot koga e napraena a i uslovite za igra.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.802
Се изгубија водителите.
Квартетот дуели за пласман во 1/8 финалето во сабота ќе го надополнела пресметката помеѓу Англија и Словачка :pos:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.041
Турциве имаат повеќе среќа од памет, ама Австрија потфрли денеска скроз, поготово у прво полувреме. Буквално го потрошија за ништо. И на иста фора примија два гола, невероватно.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.802
Истиот пропуст на европсково е направен како на светското 2002 кога 2 репрезентации од иста група можат да вкрстат во нокаут меч пред да стигнат до финале што не смее да се случи.
Нема да се запримети пропустот, ќути си
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.333
Поени од реакции
29.470
Турциве имаат повеќе среќа од памет, ама Австрија потфрли денеска скроз, поготово у прво полувреме. Буквално го потрошија за ништо. И на иста фора примија два гола, невероватно.
Каква среќа 2 шанси за чист гол имаа на крај. Австрија слаби у завршен пас не се составија со топка напред и Турците солидни у одбрана, освен шо го оставија сам при корнер за да фатиме гг 3+
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.321
Поени од реакции
21.710
Истиот пропуст на европсково е направен како на светското 2002 кога 2 репрезентации од иста група можат да вкрстат во нокаут меч пред да стигнат до финале што не смее да се случи.
Интересен податок.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.461
Поени од реакции
5.253
Помнам како вчера да беше ЕП 1960 каде СССР ја победи Југославија со голот на Понеделник, а го даде во недела. Замисли каков пропуст на официјалните лица на тоа ЕП.
Lată un cadou de la turci ca să nu te enervezi:
1719954174362.png
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.041
Каква среќа 2 шанси за чист гол имаа на крај. Австрија слаби у завршен пас не се составија со топка напред и Турците солидни у одбрана, освен шо го оставија сам при корнер за да фатиме гг 3+
Општо на цел турнир ги прати среќа. Почнувајќи од утакмицата со Грузија, па све до одбранава на Мерт.

Ама па од друга страна, нели среќата треба да ја заслужиш, а ја заслужија пошто стварно изгинаа.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.461
Поени од реакции
5.253
Интересен податок.
Во 2002 ако беше шемата за нокаут мечевите како што треба Турција во полуфинале требаше да игра со Германија или Јужна Кореја а не со Бразил бидејки веќе играа во иста група.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom