UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Шпанија - Грузија ✓
Германија - Данска ✓
Португалија - Словенија х
Франција
- Белгија ✓
Романија - Холандија ✓
Австрија - Турција ✓
Англија
- Словачка ✓
Швајцарија - Италија ✓
За влакно избега и Словенија
Сите шо се кекелевте да се јавите на главна каса, давам гратис пива :pipi:
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
873
Поени од реакции
1.382
Дансо едвај чекаше да свирне , едвај се движеше чоекот..
Многу исфорсираа Австрија на трчање и ги истрчаа Турциве , маста им ја извадија.Ама џабе 90 минути ко распашана команда беа.
Оној Сабицер од кога игра по страна?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.567
Поени од реакции
5.694
Турција се борат трчаат ама не се ништо посебно , двата гола ги дадоа од корнер и тука имаа доста среќа ..
Австрија денес потфрли , или можеби ги утепа голот во прва минута и се изгубија ..

Холандија по мене ке ги добие лагано , многу се слаби Турците во одбрана ...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Pa za slovenija site ti se smeevme :kafence:
Смејте се

Каква одбрана на Мерт неколку секунди пред крајот :shook:

Споменик на сред Истанбул да му кренат и 10 нусиња уште вечерва да му пратат во хотелот
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.321
Поени од реакции
21.710
Браво за нашиот зет Демирал, со овие два гола се докажа, ама против Швајцарија ќе навивам за браќата.
Чекај, треба прво Турција да ја помине Холандија, а Швајцарија Англија. :D
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.435
Поени од реакции
2.020
Смешни сте со тоа среќа. Имаат три победи у 90 минути. Ај ако не да не се бројат голови од корнер.

Ова е тоа што им фали пример на Словенија. Ни на прекини се јаки, ни па контра опасна имаат (која што ќе заврши со гол).
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.362
Чекај, треба прво Турција да ја помине Холандија, а Швајцарија Англија. :D
Тешко Турција преку Холандија.

Ама така мислев и за со Австрија, но нема стабилен фудбал од никој освен Шпанија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Pa seriozno sto od drugoto e frapantno, 90% bea favoriti, jedino svajcarija i italija ama nie sto go znaeme Spaleti a i sto gi gleavme italijanive, 0 ocekuvanja imavme posle toa, baska sto Svajcarija redovno se potcenuva radi nekoja x pricina a mnogu se dobri, dolgo vreme igracite im se zaedno, golem del se pomladi ili u prajm a i poseduvaat dosta golem kvalitet, eden ist trener isto dolgo vreme, i Petkovic prethodno i segasniot isto, prethodnoto EP ja eliminiraa Francija na primer u nokaut faza koi bea aktuelen svetski prvak taka da nikakvo iznenaduvanje ne bese toa. I Turcija - Avstraija, sto bese pata-pata, i denesniot mec toa go potvrdi.

Taka da toa sto si go pisala lesno moze da se poklopi so prilicno golem procent od forumov, osven Slovenija za koja retko koj bi tipuval deka bi pominala.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Pa seriozno sto od drugoto e frapantno, 90% bea favoriti, jedino svajcarija i italija ama nie sto go znaeme Spaleti a i sto gi gleavme italijanive, 0 ocekuvanja imavme posle toa, baska sto Svajcarija redovno se potcenuva radi nekoja x pricina a mnogu se dobri, dolgo vreme igracite im se zaedno, golem del se pomladi ili u prajm a i poseduvaat dosta golem kvalitet, eden ist trener isto dolgo vreme, i Petkovic prethodno i segasniot isto, prethodnoto EP ja eliminiraa Francija na primer u nokaut faza koi bea aktuelen svetski prvak taka da nikakvo iznenaduvanje ne bese toa. I Turcija - Avstraija, sto bese pata-pata, i denesniot mec toa go potvrdi.

Taka da toa sto si go pisala lesno moze da se poklopi so prilicno golem procent od forumov, osven Slovenija za koja retko koj bi tipuval deka bi pominala.
Читајќи ја темата сите ја фаворизиравте Австрија и Италија така да ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom