UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Браво за нашиот зет Демирал, со овие два гола се докажа, ама против Швајцарија ќе навивам за браќата.
Нема лек за тебе..Ако ти треба помош , ќе ти помогнеме, а ти треба помош...
Автоматски споено мислење:

Тешко Турција преку Холандија.

Ама така мислев и за со Австрија, но нема стабилен фудбал од никој освен Шпанија.
Има лек, ти биди само жив и здрав...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.537
Поени од реакции
5.567
Тешко Турција преку Холандија.

Ама така мислев и за со Австрија, но нема стабилен фудбал од никој освен Шпанија.
Непопуларно мислење но Холандија ми е тука со Шпанија, иако Холандија повеќе ми се свиѓа на терен. (Ова зборам лично).


Франција чекаме да убаци во брзина и да покаже квалитет, Германија ми е заедно со Франција исто пред Шпанија. Само Португалија ми е чудна првенствово ама мислам дека на искуство ќе догура далеку.

Англија ме разочара од игра но може да им пукне среќата у Гз и финале да фатат. Иако заслужено ќе беше ни четврт финале ако не осетеа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.122
Поени од реакции
8.408
Turcu su razvalili so slavje vecerva i toa bolje so pocit ni so provokacije sprema nas i Makedonce
Da su bile plemenski Albance sad bi imalo navreda,problema

to je ta razlika pleme i narod kako Turce

srekan sam sta su proshli
Јас имам две пријателки Турчинки, мед, така да навиваме заедно.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.085
Ептен имаат среќа кебапиве, трета утакмица веќе.
Која среќа бре човече значи ти не разбираш од фудбал. Момците си играа јуначки и борбено. Каква среќа какви бакрачи.
Автоматски споено мислење:

Општо на цел турнир ги прати среќа. Почнувајќи од утакмицата со Грузија, па све до одбранава на Мерт.

Ама па од друга страна, нели среќата треба да ја заслужиш, а ја заслужија пошто стварно изгинаа.
Па и Франција имаше среќа ако гледаш така. Една утакмица добија со автогол. Другите паушално ги добија и тоа е тоа. И дај престанете со ова среќа среќа.
Автоматски споено мислење:

Смешни сте со тоа среќа. Имаат три победи у 90 минути. Ај ако не да не се бројат голови од корнер.

Ова е тоа што им фали пример на Словенија. Ни на прекини се јаки, ни па контра опасна имаат (која што ќе заврши со гол).
Франција победи една утакмица со автогол, а другите ги доби горе долу исто со среќа. Но интересно кога си фаворит никој не ти јаде гомна дека со среќа имаш победено. Според мене Швајцарија и Турција многу по заслужено стигнаа до овде отколку самобендисаните на Франција и Англија.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.122
Поени од реакции
8.408
Која среќа бре човече значи ти не разбираш од фудбал. Момците си играа јуначки и борбено. Каква среќа какви бакрачи.
Автоматски споено мислење:


Па и Франција имаше среќа ако гледаш така. Една утакмица добија со автогол. Другите паушално ги добија и тоа е тоа. И дај престанете со ова среќа среќа.
Автоматски споено мислење:


Франција победи една утакмица со автогол, а другите ги доби горе долу исто со среќа. Но интересно кога си фаворит никој не ти јаде гомна дека со среќа имаш победено. Според мене Швајцарија и Турција многу по заслужено стигнаа до овде отколку самобендисаните на Франција и Англија.
Франција и Англија се чуваат за во финале.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.157
Поени од реакции
4.708
Која среќа бре човече значи ти не разбираш од фудбал. Момците си играа јуначки и борбено. Каква среќа какви бакрачи.
Автоматски споено мислење:


Па и Франција имаше среќа ако гледаш така. Една утакмица добија со автогол. Другите паушално ги добија и тоа е тоа. И дај престанете со ова среќа среќа.
Автоматски споено мислење:


Франција победи една утакмица со автогол, а другите ги доби горе долу исто со среќа. Но интересно кога си фаворит никој не ти јаде гомна дека со среќа имаш победено. Според мене Швајцарија и Турција многу по заслужено стигнаа до овде отколку самобендисаните на Франција и Англија.
Со Грузија Господ ги помилува да не примат гол во последните 10мин. Со Чешка судијата им помогна, со Австрија три пати шутнаа два гола дадоа, Австрија се изнапромашува во прво.

Се надевам со Холандија ќе се сврти тркалото оти за кур не ги бива.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.542
@Sussaro учи сине, џабе филозофираш 15 години на форумов. :kafence:
Во некоја кафанска ноќ, не знам ни кога, не знам ни кој беше, ама некој кажа една друга многу поточна верзија на таа изрека што нема да ја заборавам, а моралот не ми дава да си ја присвојам како да е моја.

"Нема маж што бара само секс, има жена што само тоа може да понуди".

Темата иначе беше дали мажи само секс ги интересира, демек дур да те легне е работата па после чао пријатно како што правеше Џои од Френдс.

Он топик, Португалија со двајца од топ 20 најодвратни играчи на сите времиња гнасниот Пепе и мочконо Роналдо отиде даље. Три дена пролив да серете ако навивате за нив.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
609
Поени од реакции
1.902
Zabravi ga Brunu zemjache, taj pacovska faca sto se buni 24/7 mi e poodvratna i od Pepeta.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.001
Поени од реакции
3.529
Во некоја кафанска ноќ, не знам ни кога, не знам ни кој беше, ама некој кажа една друга многу поточна верзија на таа изрека што нема да ја заборавам, а моралот не ми дава да си ја присвојам како да е моја.

"Нема маж што бара само секс, има жена што само тоа може да понуди".

Темата иначе беше дали мажи само секс ги интересира, демек дур да те легне е работата па после чао пријатно како што правеше Џои од Френдс.

Он топик, Португалија со двајца од топ 20 најодвратни играчи на сите времиња гнасниот Пепе и мочконо Роналдо отиде даље. Три дена пролив да серете ако навивате за нив.
1 day down, 2 to go ...:гомце::гомце::гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom