UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    68
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Дали мислиш пред на напишеш нешто?
Јас мислам туку вие а станва збор за играч на Реал и со таквото мислите наместо со паметот, небаре некој фамилија ви ги на.
Океј е Белингам ама за толкава фама околу него не ми е.
За против Валекано, Хихон и слични борании секој играч можи како Меси да изгледа, поготово ако е опкружен со игралишта и има тренериште на клупа, на големи натпреварувања не ме убеди, тоа е мое мислење
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.139
Поени од реакции
2.868
Јас мислам туку вие а станва збор за играч на Реал и со таквото мислите наместо со паметот, небаре некој фамилија ви ги на.
Океј е Белингам ама за толкава фама околу него не ми е.
За против Валекано, Хихон и слични борании секој играч можи како Меси да изгледа, поготово ако е опкружен со игралишта и има тренериште на клупа, на големи натпреварувања не ме убеди, тоа е мое мислење
Многу очекувате од играч што има 20 години, иако во Реал првиот дел од сезоната сам ја избутка кога имаа повредени играчи. А дека на големите натпревари го немало не се согласувам, против Барселона првата 2 гола во втората утакмица пак он ја реши со гол
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.599
Поени од реакции
3.696
Сега ако се деси Холандија да иде до финале , курназот Мемфис Депај ќе биде најак играч за нејзе. :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.579
Не капирам зошто Вокер не го игра на лев бек а Трент на десен, што е фората со Трипие? Или па Трент десен, Трипие лев, а Вокер место Гуеи или као и да се вика на штоперска позиција. Толку да нема поима овој Саутгејт страшна работа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.360
Поени од реакции
29.510
Јас мислам туку вие а станва збор за играч на Реал и со таквото мислите наместо со паметот, небаре некој фамилија ви ги на.
Океј е Белингам ама за толкава фама околу него не ми е.
За против Валекано, Хихон и слични борании секој играч можи како Меси да изгледа, поготово ако е опкружен со игралишта и има тренериште на клупа, на големи натпреварувања не ме убеди, тоа е мое мислење
Дечкото дојде во Реал од друга средина и се прилагоди ненормално брзо и си издоминира, клучни голови за победа на класиката.
Од 28 натпревари даде 19 гола и 6 асистенции, па твојот пулен и капитен на Шпанија од повеќе натпревари даде помалку голови и асистенции.
Ај иди донеси 2-3 гајби пиво за сите тука на форумот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.085
Поени од реакции
85.056
Кој испадна помизерен првенствово, жабарите или англичаните?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Многу очекувате од играч што има 20 години, иако во Реал првиот дел од сезоната сам ја избутка кога имаа повредени играчи. А дека на големите натпревари го немало не се согласувам, против Барселона првата 2 гола во втората утакмица пак он ја реши со гол
Големи натпреварувања реков :pipi:
Автоматски споено мислење:

Дечкото дојде во Реал од друга средина и се прилагоди ненормално брзо и си издоминира, клучни голови за победа на класиката.
Од 28 натпревари даде 19 гола и 6 асистенции, па твојот пулен и капитен на Шпанија од повеќе натпревари даде помалку голови и асистенции.
Ај иди донеси 2-3 гајби пиво за сите тука на форумот.
Мората ако е мој пулен поарно да се отепам :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Сега ако се деси Холандија да иде до финале , курназот Мемфис Депај ќе биде најак играч за нејзе. :pos:
Пишав дека е жива мизерија Депај не ми вади муабети
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.264
Многу очекувате од играч што има 20 години, иако во Реал првиот дел од сезоната сам ја избутка кога имаа повредени играчи. А дека на големите натпревари го немало не се согласувам, против Барселона првата 2 гола во втората утакмица пак он ја реши со гол
Шевченко колку години имаше кога со Ребров ја торпедираа Барселона на двете утакмици 7:0 во Лига на шампиони сезоната 97/98 со Динамо Киев?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.579
Големи натпреварувања реков :pipi:
Доста бе ти аман веќе, не ти е срам јавно да се бламираш? Па за Белингам најде да сереш бог да чува и да брани, човекот изигра сезона како да е во прајмот и како да има 10 сезони позади себе, земи скриј се негде и не замарај. Ќе го посере Атлетико следна сезона па после прва ќе викаш ви реков јас јак е Белингам бла бла...

Нели глеаш дека никој не игра добро? Фоден не постои, Сака не постои, Рајс не постои, Кејн не постои, а сите имаа монструозни сезони позади себе и ги носеа на грб своите тимови. До тоа телето на клупа е, не е до играчите, али ајде добро ништо посебно не е Белингам, тешете се со тоа. Башка мислам дека игра повреден.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.951
Поени од реакции
24.687
Саутегејт кретену за 10 минути ќе испаднеш од ЕП од Словачка.
Што кур чекаш со измените не ми е јасно, само една измена направи и тоа принудена поради повреда на Трипие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom