UEFA EURO 2020 - Panini Virtual Sticker Album

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.551
Поени од реакции
21.573
И тие што не ти се дупликати ги ставаш на листа за размена за да добиеш сликичка од македонски играч.
=> профит
Го ставив Алаба за логото од ФФМ сабајлево, нема ништо.
Ама Public Request направив. Да не треба некој друг начин?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.814
Поени од реакции
33.663
Го ставив Алаба за логото од ФФМ сабајлево, нема ништо.
Ама Public Request направив. Да не треба некој друг начин?
Public request, да. Ама ставај повеќе сликички за 1, инаку тешко се менуваат. Јас за последните 2 чекав 2 дена. Сите останати ги собрав во 2 дена.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Го ставив Алаба за логото од ФФМ сабајлево, нема ништо.
Ама Public Request направив. Да не треба некој друг начин?
Океј е public, ама многу конкретна размена бараш, тешко ќе те match-не со некого.
Стави го за било која македонска
сликичка. Како тим одбери ги.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас досега 5 наши имам за 2 дена. Николов, Џани, Пандев, Нестор и логото на ФФМ. И плус дупла од Џани, али би ја мењал за некој наш.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.551
Поени од реакции
21.573
Aha, I see it.
Ок, направено.
Треба да чекам за да потврдам размена, или автоматски си иде сето тоа?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Aha, I see it.
Ок, направено.
Треба да чекам за да потврдам размена, или автоматски си иде сето тоа?
Автоматски е, нема потврдување.
Кога ќе ти ја замени ќе ти се појави доле во swap area известување за да си ја "подигнеш" сликичката
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пошто @Zlatikevichius ме праша како се собираат ривалите, ќе пишам тука, сите да знаат.

Тие се добиваат со скенирање на некои карти или кока кола производи, што ти знам веч.
Али, најдов некој странски форум кај што имаа неколку души направено фотка од албумите, што виртуелни што печатени и со телефон од компјутер ги скенирав и ми ги прифати. :D

Така што можете да ја отворите фотката што ја пуштив и да ги скенирате од неа.

П.С. приметив дека има разлика во виртуелниве албуми кај различни земји, пошто имаше сликички што не ми ги прифаќаше и ми даваше порака дека не се достапни за мојата земја. Алаба го имаше на една од нив. Плус Левандовски и Шаќири кај што се, во Белгија мислам беше, им се ист играч на тие позиции c3 и c7 мислам беше али различна сликичка.

Не знам дали ќе има разлика и со hardcopy албумите, со оглед на тоа што за нас ќе биде плав, за други портокалов, а за Швајцарија пак pearl.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Пошто @Zlatikevichius ме праша како се собираат ривалите, ќе пишам тука, сите да знаат.

Тие се добиваат со скенирање на некои карти или кока кола производи, што ти знам веч.
Али, најдов некој странски форум кај што имаа неколку души направено фотка од албумите, што виртуелни што печатени и со телефон од компјутер ги скенирав и ми ги прифати. :D

Така што можете да ја отворите фотката што ја пуштив и да ги скенирате од неа.

П.С. приметив дека има разлика во виртуелниве албуми кај различни земји, пошто имаше сликички што не ми ги прифаќаше и ми даваше порака дека не се достапни за мојата земја. Алаба го имаше на една од нив. Плус Левандовски и Шаќири кај што се, во Белгија мислам беше, им се ист играч на тие позиции c3 и c7 мислам беше али различна сликичка.

Не знам дали ќе има разлика и со hardcopy албумите, со оглед на тоа што за нас ќе биде плав, за други портокалов, а за Швајцарија пак pearl.
Добра финта (y)

Фаќа и за кока кола исто. Таман за challenge-от

1616768330458.png
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Добра финта (y)

Фаќа и за кока кола исто. Таман за challenge-от

Прегледај го приврзокот 289480
Да заборавив да напоменам дека фаќа и за Кока Кола сликите со кои може да се добие пакетче сликички.

Оваа ја скенирав прееска и ја прифати, али ти дава само едно пакетче на ден од Кока Коливе. Дури и да најдеш друга слика, ќе ти даде порака дека си ја искористил веќе.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.323
Поени од реакции
79.072
Пошто @Zlatikevichius ме праша како се собираат ривалите, ќе пишам тука, сите да знаат.

Тие се добиваат со скенирање на некои карти или кока кола производи, што ти знам веч.
Сакаш да ми кажеш дека ако немам смартфон не можам да го соберам албумот?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.917
Поени од реакции
84.336
Сакаш да ми кажеш дека ако немам смартфон не можам да го соберам албумот?
Ја како што сфатив само некои сликички ќе бидат достапни со QR код?

Ама да, вака ја и ти што живееме во 20-от век без QR може да останеме само со QR во рака за некои сликици :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Сакаш да ми кажеш дека ако немам смартфон не можам да го соберам албумот?
За дигиталниот е муабетов, а за hardcopy ваљда истите сликици од Rivals United ќе ги има со кока кола шишиња или нема воопшто да ги има во албумот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom