UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Еве на пример јас RАТМ Мечкаровски би го пуштил врото полувреме да ја суди, секако швабава заа кур не го бива
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.797
Поени од реакции
13.534
Ако Челзи ништо не изиграл, вие што изигравте за да покажете дека можете да се носите?
Не ме заебавај, Милан во споредба со Челзи, џогира. Физички не се ни споредува разликата, комплетно надтрчани и надиграни.
Факт е дека Милан е оштетен со црвениот, престрого беше али далеку сте од било каква шанса да се надигрувате.
Во ред е, те фатила еуфорија.

До црвениот сигурно не доминирале Челзи, па дури ни до вториот гол. Потоа пуштив Динамо.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Еве на пример јас RАТМ Мечкаровски би го пуштил врото полувреме да ја суди, секако швабава заа кур не го бива

Мислам дека ти и останативе, на кои ова од Томори не ви беше пенал, треба да престанете да гледате спорт во следниве 10 години. Како паднати од Марс. Томори пет секунди го држи со две раце Маунт, кога овој се наоѓа во ситуација да шутне на два метри од Татаурашану. И се чудат луѓето зошто е пенал. :pos:
Наместо да се чудат за бојата на картонот, евентуално.

Настрана ова, го забележувам, уште од пред мечот во Лондон, благото и помалку благото потценување на Челзи, следствено на изјавата на Пиоли.
Ништо не играл Челзи, ние згрешивме. Ништо не е Челзи, ние вака. Каков Челзи, да беше xx, ќе се случеше xx.

Епа добро, еве не игра Челзи ништо веќе втор меч, си тераат на среќа, па да видиме до кога вака.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Мислам дека ти и останативе, на кои ова од Томори не ви беше пенал, треба да престанете да гледате спорт во следниве 10 години. Како паднати од Марс. Томори пет секунди го држи со две раце Маунт, кога овој се наоѓа во ситуација да шутне на два метри од Татаурашану. И се чудат луѓето зошто е пенал. :pos:
Наместо да се чудат за бојата на картонот, евентуално.

Настрана ова, го забележувам, уште од пред мечот во Лондон, благото и помалку благото потценување на Челзи, следствено на изјавата на Пиоли.
Ништо не играл Челзи, ние згрешивме. Ништо не е Челзи, ние вака. Каков Челзи, да беше xx, ќе се случеше xx.

Епа добро, еве не игра Челзи ништо веќе втор меч, си тераат на среќа, па да видиме до кога вака.
Па прв што се чудеше беше тренерот ваш, втор Маунт. Тоа доволно ти говори. Башка многу јако влечење беше, мислиш рамото му го извади. Ваков контакт со рака има безброј. Да беше на другата половина од теренот молим, ама тука за ваков смешен контакт срамно е да го суди. Па и црвен резил.

Башка не те чуди ли што 90% од коментарите тука и на социјалните мрежи се дека нема врска ни за пенал ни за црвен. Или ние не пратиме фудбал
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Па прв што се чудеше беше тренерот ваш, втор Маунт. Тоа доволно ти говори. Башка многу јако влечење беше, мислиш рамото му го извади. Ваков контакт со рака има безброј. Да беше на другата половина од теренот молим, ама тука за ваков смешен контакт срамно е да го суди. Па и црвен резил.

Башка не те чуди ли што 90% од коментарите тука и на социјалните мрежи се дека нема врска ни за пенал ни за црвен. Или ние не пратиме фудбал
Ела јас и ти ќе играме фудбал и јас онака ќе те тргам па да видиме дали нема да побараш пенал.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Многу дискутабилна ситуација.

Имаше контакт, кој судијата го окарактеризира како прекршок. Кога веќе така пресуди, црвениот е автоматски бидејќи станува збор за фаул од зад грб (со влечење, како што
гестикулираше судијата) кој се смета за намерен прекршок. Правилото жолт + пенал за последен играч важи во случаи кога прекршокот е ненамерен.

Според мене спорен е самиот фаул, бидејќи како прво немаше влечење како што судијата покажа со рацете, а контактот беше со преслаб интензитет, кој дури не верувам ни дека му создаде пречка на играчот на Челзи. Сепак овде станува збор за проценка на судијата, ВАР не можеше да го корегира никако.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Ела јас и ти ќе играме фудбал и јас онака ќе те тргам па да видиме дали нема да побараш пенал.
Друже извини ама со тебе не би се нафанал овци да пасам, а не па фудбал да играм
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.729
Moze da padnese Maut pa ok, ama vakvo uslovno receno vlecenje, ne ni bese vlecenje poveke fakanje ili kako i da go narecam, e redovna praksa na fudbaleri, a kolku bese jako se vide po toa sto Maut sepak sutna a e kotle meso, lesno ke padne ako fizicki pojak igrac stvarno go faulira.
Premlak faul bese i imase prostor i da ne se svirni jer Maut sepak sutna i vleze u gol sansa, vaka prestrogo e spored mene. Inace crveniot nema sto da se spori, ako se sudi tuka faul i penal, mora da dade crven, jebiga, diskutabilen e faulot, ne crveniot.
MauNt* :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.982
Поени од реакции
35.731
Кога се мести се мести цело коло, секоја чест. :cuc::cuc::cuc::cuc:

Само Лајпциг Челзи и Макаби Хаифа победија.:pos::pos:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Па прв што се чудеше беше тренерот ваш, втор Маунт. Тоа доволно ти говори. Башка многу јако влечење беше, мислиш рамото му го извади. Ваков контакт со рака има безброј. Да беше на другата половина од теренот молим, ама тука за ваков смешен контакт срамно е да го суди. Па и црвен резил.

Башка не те чуди ли што 90% од коментарите тука и на социјалните мрежи се дека нема врска ни за пенал ни за црвен. Или ние не пратиме фудбал

Тренерот наш го испочитува обидот на Маунт да ја доврши акцијата и покажа палец горе дека остана на нозе.
Овие проценти што ги фрлаш од рака, тоа терај си со твоите дома, со другарите. На мојот интернет простор, тешко да се толку. Ја спорат многумина одлуката за црвен картон, вклучувајќи ме и мене самиот.
Не ми се јасни на денешен ден правилата конкретно и сметам дека Милан е оштетен за картонот на Томори, а не за пеналот.

Впечаток и драма. Научени сте, или научени сме. Да паднеше Маунт, никој немаше да зборува за спорен пенал. Овој остана на нозе - млако. Томори го попречи со две раце да заврши акција од нецели два метри со Татарушану само како опонент. Дали требаше и бејзбол палка да се употреби, за да биде по тебе и тие измислени 90 отсто пенал?

Да се надоврзам на претходното, човек треба да е достоинствен и во победа и во пораз. Вас ве видовме во победа како се однесувате на форумов (чест на исклучоци), кога освои Милан титула пролетва.
Во пораз, никаков кредит за опонентот. Челзи не постои. :pos:

Сета среќа што навивачите и овде и надвор од форумов, овие моиве, не се однесуваат како ропаци без почит. Сета среќа што тренерот мој скоро со пиетет зборуваше за Милан во два наврати. И сета среќа што самите фудбалери на Челзи се однесуваа со почит кон Милан на терен.
Челзи на 3:0 во 60-та минута престана да игра фудбал во Лондон. Челзи сега од 30-та минута престана да игра фудбал и чекаше само судијата да свирне крај.
Други топ тимови и тренери, многу веројатно би се изживувале и би лечеле комплекси.

Затоа некој е Андон, а некој...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.797
Поени од реакции
13.534

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.067
Поени од реакции
55.789
Добар беше Милан до црвениот картон, ќе имаше добра утакмица да не ја ебеше овој со црвениот. Контакт премлак за црвен ама доволен за пенал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom