UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Абе гитла бе каков црни пенал, коментатори енглези велат на стрим дека ова не е пенал никако хахахаа комедија , кражба од нуклеарни пропорции.. ни вар не гледаа лол.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Moze da padnese Maut pa ok, ama vakvo uslovno receno vlecenje, ne ni bese vlecenje poveke fakanje ili kako i da go narecam, e redovna praksa na fudbaleri, a kolku bese jako se vide po toa sto Maut sepak sutna a e kotle meso, lesno ke padne ako fizicki pojak igrac stvarno go faulira.
Premlak faul bese i imase prostor i da ne se svirni jer Maut sepak sutna i vleze u gol sansa, vaka prestrogo e spored mene. Inace crveniot nema sto da se spori, ako se sudi tuka faul i penal, mora da dade crven, jebiga, diskutabilen e faulot, ne crveniot.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Moze da padnese Maut pa ok, ama vakvo uslovno receno vlecenje, ne ni bese vlecenje poveke fakanje ili kako i da go narecam, e redovna praksa na fudbaleri, a kolku bese jako se vide po toa sto Maut sepak sutna a e kotle meso, lesno ke padne ako fizicki pojak igrac stvarno go faulira.
Premlak faul bese i imase prostor i da ne se svirni jer Maut sepak sutna i vleze u gol sansa, vaka prestrogo e spored mene. Inace crveniot nema sto da se spori, ako se sudi tuka faul i penal, mora da dade crven, jebiga, diskutabilen e faulot, ne crveniot.
чист пенал
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Гледам Шахтјор Реал на некој линк со арапски коментатор...не сум знаел дека сме имале играч Родригер
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Немаше интензитет у контактов. Да не го свирнеше, никад немаше да го викнат на ВАР да го прегледа и да даде ова пенал.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ако гледавте Хаифа-Јуве , на Квадрадо како последен играч пред голманот , одпозади еден јуда му се качи на кркач , буквално го истурка и онеспособи да шутне , и вар гледаа као и не видоа доволно елементи за пенал океј.. а овде овој жалниов го допира како да сака да го праша нешто на културен цивилизиран начин... и црвен и пенал.. престрого дечки... двојни аршини кај судиите, секој различно тумачи , мораше овде да гледаат вар и да го пратат судијата да прегледа за сваки случај.. престрого .
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Се што треба да знаете за аматеризмот на УЕФА. Практично ова му е само 2 натпревар на судијава во ЛШ.
 
C

confusion

Гостин
Немаше ни пенал, камоли црвен. Не знам од кај ги наоѓаат судииве, све мој до моега.
Али како и да е, црвен или не, пенал или не, неможат да се носат Милан, комплетно си доминира Челзи, играат како друг тим под Потер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Се што треба да знаете за аматеризмот на УЕФА. Практично ова му е само 2 натпревар на судијава во ЛШ.
Секако е класа болје Челзи.Не разбирам зашто драмите за очигледен пенал....
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Немаше ни пенал, камоли црвен. Не знам од кај ги наоѓаат судииве, све мој до моега.
Али како и да е, црвен или не, пенал или не, неможат да се носат Милан, комплетно си доминира Челзи, играат како друг тим под Потер.
Aпсолутно ништо не изигра Челзи пред црвениот. После црвениот имаат играч повеќе нормално ќе доминира. Така да огромна глупост ти е дека Милан не може се носи со Челзи.
Автоматски споено мислење:

Секако е класа болје Челзи.Не разбирам зашто драмите за очигледен пенал....
Ok бро. Чим ти така викаш.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Moze da padnese Maut pa ok, ama vakvo uslovno receno vlecenje, ne ni bese vlecenje poveke fakanje ili kako i da go narecam, e redovna praksa na fudbaleri, a kolku bese jako se vide po toa sto Maut sepak sutna a e kotle meso, lesno ke padne ako fizicki pojak igrac stvarno go faulira.
Premlak faul bese i imase prostor i da ne se svirni jer Maut sepak sutna i vleze u gol sansa, vaka prestrogo e spored mene. Inace crveniot nema sto da se spori, ako se sudi tuka faul i penal, mora da dade crven, jebiga, diskutabilen e faulot, ne crveniot.

Ова беше пенал и тоа баш јак пенал. Тоа што не падна Маунт кажува за него. Да беше друг, ќе се фрлеше на земја по првиот допир. Апла го попречи да упати шут. Каков млак.

И напротив, дискутабилен е картонот, а не пеналот. Само тебе впрочем ти е пеналот спорен.
Колку што знам последно и на папир, овие ситуации се пенал + жолт картон. Освен ако нема некоја претерана агресивност или насилен акт.
За жал, недоследни се целосно. И лани и сезонава овие ги досудуваат како Германецов вечерва. Не ми е јасно ништо.

За мене, дури и ако по правилник стои вака, ова на Томори е жолт картон и пенал за Челзи. Овде Милан ми е оштетен.
 
C

confusion

Гостин
Aпсолутно ништо не изигра Челзи пред црвениот. После црвениот имаат играч повеќе нормално ќе доминира. Така да огромна глупост ти е дека Милан не може се носи со Челзи.
Ако Челзи ништо не изиграл, вие што изигравте за да покажете дека можете да се носите?
Не ме заебавај, Милан во споредба со Челзи, џогира. Физички не се ни споредува разликата, комплетно надтрчани и надиграни.
Факт е дека Милан е оштетен со црвениот, престрого беше али далеку сте од било каква шанса да се надигрувате.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ако Челзи ништо не изиграл, вие што изигравте за да покажете дека можете да се носите?
Не ме заебавај, Милан во споредба со Челзи, џогира. Физички не се ни споредува разликата, комплетно надтрчани и надиграни.
Факт е дека Милан е оштетен со црвениот, престрого беше али далеку сте од било каква шанса да се надигрувате.
Да тоа се случува 11vs10 . Тимот со 11 играчи ќе го натрча тимот со 10. Логички.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom