UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.579
Поени од реакции
62.643
Која е поентата КДБ да го играш лажна 9ка и практично бескорисен да ти е за ваков меч не ми е јасно.
Се обидувам да се сетам на меч на кој Де Брујне бил во најдобрите 3 на терен во четврт или полуфинале од ЛШ. Нека ми помогне некој. За овој меч, сосема ми е јасно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Се обидувам да се сетам на меч на кој Де Брујне бил во најдобрите 3 на терен во четврт или полуфинале од ЛШ. Нека ми помогне некој. За овој меч, сосема ми е јасно.
Комотно барај во Пелегрини ерата, Пеп се губи начисто чим дојде во нокаут фаза.
Автоматски споено мислење:

Махрез го направи Бакер да личи на прајм Малдини, се му пресече на духов. Али ај простено му е, сигурно пости ...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
На Мбапе не му палат финтиците вечерва,како на мало дете му ја одземаат топката кога ќе се најде во 16.
Паредес е подвижен црвен картон, се пушта клизачи џоа Џани Алиовски е :)
Edinstven koj moze da dobie crven e Canselo
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Се обидувам да се сетам на меч на кој Де Брујне бил во најдобрите 3 на терен во четврт или полуфинале од ЛШ. Нека ми помогне некој. За овој меч, сосема ми е јасно.
Одоговорот ќе го добиеш сам, доколку одговориш и на прашањето ,,зошто Де Брујн замина од Челзи", а да не е стандардното и неточно ,,Мурињо го избрка, Челзи немаше трпение со младите".
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.706
Поени од реакции
5.342
Која е поентата КДБ да го играш лажна 9ка и практично бескорисен да ти е за ваков меч не ми е јасно.
ај барем КДБ постои колку толку на мечов... ама шо улога има Бернардо Силва тоа е нејасно, ваљда тој треба да е "лажната" 9ка, а цело време му влага на Марез на крило и се губат двајцата...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.039
Поени од реакции
55.484
Се обидувам да се сетам на меч на кој Де Брујне бил во најдобрите 3 на терен во четврт или полуфинале од ЛШ. Нека ми помогне некој. За овој меч, сосема ми е јасно.
Ја нејќам многу да зборам пошто Стек ми вика дека со сила се праам различен. И ќутам за Де Брујне ама ај пошто и двајцата ќе го јадеме, па ќе си кажам. :D

Ја иам впечаток дека секоја сезона Де Брујне `набрзинка` ќе натрупа асистенции и голови и после го нема, практично се шлепа и влече во остатокот од сезоната на таа статистика.

Ко Кејн на пример, ќе види некој брејј колку асистенции има а пола од нив му се буквално на 2 утакмици. -Ова ко пример го земав само.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.181
Поени од реакции
107.791
Одоговорот ќе го добиеш сам, доколку одговориш и на прашањето ,,зошто Де Брујн замина од Челзи", а да не е стандардното и неточно ,,Мурињо го избрка, Челзи немаше трпение со младите".
Зошто заминал?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Зошто заминал?
Ментална блокада. Особено кога доаѓал период да игра со големи тимови и големи натпревари. Самиот своевремено зборуваше дека ,,психички не можел да се носи со тоа да игра во Челзи". Впрочем, не за џабе отиде во Волфсбург и таму малку се ослободи од притисок и почна да игра фудбал.

Паметам во првата сезона, Јунајтед-Челзи на ,,Олд Трафорд", Де Брујн игра десно крило. Во еден момент го собира Ван Перси покрај аут линија, пет минути подоцна индиректно издејствува да биде заменет.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.181
Поени од реакции
107.791
Ментална блокада. Особено кога доаѓал период да игра со големи тимови и големи натпревари. Самиот своевремено зборуваше дека ,,психички не можел да се носи со тоа да игра во Челзи". Впрочем, не за џабе отиде во Волфсбург и таму малку се ослободи од притисок и почна да игра фудбал.

Паметам во првата сезона, Јунајтед-Челзи на ,,Олд Трафорд", Де Брујн игра десно крило. Во еден момент го собира Ван Перси покрај аут линија, пет минути подоцна индиректно издејствува да биде заменет.
Могуче али во Сити не гледам да има ментална блокада. Лани со Реал скоро па и сам да го доби двомечот, газеше, со Лион даде гол и мислам му го намести зицерот на Стерлинг за 2-2 итн. Во ПЛ стандард си е добар против сите, е сеа тоа што Пеп го игра лажна деветка денес и со Дортмунд на гости е друго, не е он крив туку тренерот. Во Челзи можда имал притисок и ментална блокада али во Сити тоа не е случај.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.920
Поени од реакции
84.340
Се обидувам да се сетам на меч на кој Де Брујне бил во најдобрите 3 на терен во четврт или полуфинале од ЛШ. Нека ми помогне некој. За овој меч, сосема ми е јасно.
Со ПСЖ у полуфиналето у 2021 ако памтам добро не беше лош.
А освен тоа Сити и не играле ептен у 1/2 финале така да...добар учинок има во полуфиналињата (y)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Могуче али во Сити не гледам да има ментална блокада. Лани со Реал скоро па и сам да го доби двомечот, газеше, со Лион даде гол и мислам му го намести зицерот на Стерлинг за 2-2 итн. Во ПЛ стандард си е добар против сите, е сеа тоа што Пеп го игра лажна деветка денес и со Дортмунд на гости е друго, не е он крив туку тренерот. Во Челзи можда имал притисок и ментална блокада али во Сити тоа не е случај.
Тоа ќе речев, сега е променета ситуација сигурно на подобро, но во моментите кога не постои, можеме тука да ја бараме причината.

Иначе, уста клета, заборавил на Ван Перси, очигледно. :icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Кај го најде факинг Фоден, во најдобра форма е од сите играчи на Сити.
А ти која уталмица гледаш Викингур - Гисласон, а Сити на резултати пратиш сигурно

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Jebem ti poluciski,dremi si u kladilnica i citaj kajgana, i sekako igraj kontra toa sto ke se pise ovde.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Нема везе не е Фоден проблемот, дечкото игра страшно сезонава, проблем е што игра без напаѓач и игра пичкарски.
Па затоа игра без напаѓач, некој треба да излезе за да влезе Кун. Сигурно од овие на терен Фоден е прв што би бил заменет.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom