UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Jас ќе ти кажам зошто.

Затоа што имаш навивачи на ФАКИНГ Хахарсенал 10-2 што пишуваат вакви мислења, пред 2 месеца, во никаков контекст претходно споредено со Роналдо, Рамос и остали наведени:







Ејјј Арсенал фанови ццццццццццццц
Им се измоча вчера у уста Гнабри и на нив и на Тотенхем фанови.
Полека ебач, мислиш освоил ЛШ, Европско, Светско па треба да се извинуваме оти им дал 4 на УМРЕНИТЕ Тотенхем, Орие не постоеше сите голови паднаа од десна страна
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.195
Поени од реакции
21.255
Еден од головите на Гнабри (не ми текнува точно кој беше, третиот може да беше) е плукната копија на голот на Роналдињо против Реал на Бернабеу кога доби овации од навивачите на Реал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.704
Поени од реакции
63.105
Море незнам зошто го доведувавте овој, што му фалеше на Навас само незнам, топ голман. Толку е лош Куртоа во Реал што мислам дека полош голман немам гледано од кога пратам фудбал, може Бартез со испадите во Јунјтед :D. Толкав хајп се крена околу него а ги гледаме резултатите. Што побрзо си најдете нов голман толку подобро.
Бартез му има скратено 10 години на Ферги со оние киксови. Куртоа не му е ни до штуцни во поглед на голмански грешки.

Еден од головите на Гнабри (не ми текнува точно кој беше, третиот може да беше) е плукната копија на голот на Роналдињо против Реал на Бернабеу кога доби овации од навивачите на Реал.
Не беше тоа финиш на прва статива?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.621
Анчелоти очигледно има сериозни планови за Елмас, искрено кога дојде во Наполи мислев редовно ќе е на клупа па туак и таму ќе влага од клупа (нешто како Пулишиќ у Челзи што испадна :D ) па дури у втор дел на сезоната ако почне да игра ама...

Браво, се надевам ќе испадне играчиште од него (y)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.345
Поени од реакции
42.169
Не знам што беше крив Лорис за таа беда вчера. Двајца голмани да имаше пак 7гола ќе примеа.
Druze, aj ako ne neka stavat random igrac za golman, ako ideme na ovaa logika bilo koj ke gi primese ... malomorgen deka bilo koj site 7 ke gi primese, pola od tie golovi bolji golman mozese da gi odbrani, bolje da se pozicionira i da reagira daleku podobro, samo ovoj deluvase ko da nema zivot u nego, radi reda se frlase, nego nekoj da ne mu ja ebel zenata, a ne na eriksen ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom