UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
uzivaj si deka imam vreme da sedam pred pc i da citam milijarda pati.. ne sum ja pedza d boj da nemam so da praam u zivotot i da dremam na kajgana
Среќа немаш време и се појавуваш поретко зошто да беше тука почесто, ќе умревме сите читајќи ги твоите глупости.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Среќа немаш време и се појавуваш поретко зошто да беше тука почесто, ќе умревме сите читајќи ги твоите глупости.
Ke vi doagjav na pogreb, sto se sekiras
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.215
Поени од реакции
107.984
Koman mislam imase izjava deka ako se povredi poseriozno uste ednas moze i da stavi kraj na karierata. :( Iskreno se nadevam deka nema toa da se desi, epten go postuvam i jak igrac mi e.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.030
Поени од реакции
18.024
Некој да не знае нешто повеќе во врска со инцидентот од вчера,зошто навивачите на Лион го провоцираа играчот Марсело со банер на кое имаше магаре и од која причина?
 
M

Macedon1um

Гостин
Англија 4
Шпанија 4
Италија 3
Германија 3
Франција 2

Тотална доминација на тимовиве од топ5 лигите, не памтам во последниве 15 години барем да немало тим надвор од топ5 во осмина финале.

Некој да не знае нешто повеќе во врска со инцидентот од вчера,зошто навивачите на Лион го провоцираа играчот Марсело со банер на кое имаше магаре и од која причина?
Имаше некоја закачка со некоја подруга од навивачите на аеродром по враќањето од Португалија против Бенфика
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.640
Поени од реакции
14.457
Демек ништо посериозно ваљда за Коман, Флик кажа дека немало скинат ACL.

Инаку Кутињо и Дејвис искинаа денес, посебно вториот.

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.557
Поени од реакции
21.585

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.640
Поени од реакции
14.457
FC Bayern will have to do without Kingsley Coman for the time being after the France international was forced off in the 27th minute of the Champions League match against Tottenham Hotspur. The diagnosis from club doctor Dr. Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt late on Wednesday night revealed a capsule tear in the left knee. Coman also pulled his biceps tendon and jarred the knee joint.

Ништо страшно, ќе одмора до зимската пауза.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.408
Факт е дека е неуспех тоа што не пројдоа групи Интер и нема што тука да се објаснува, ама мене ко нивни фан ми е мерак што докажаа дека може да се надигруваат и со најсилните екипи во Европа. Лани на пример имавме две срамни изданија со Барса, срамно издание на гости со Тотенхем, бледо издание на Меаца иако тепаа на мускули, и одлично издание против ПСВ на гости и брукастично на Меаца.
Ама затоа оваа сезона се утепаа од играње.

Пораз дома од Барса (А накај Барса Б), прокоцкување 0-2 против најлошиот Дортмунд во последни години, во 81 минута мачење со Прага, реми дома со Славија и уште еден "prelaz dojave iz kluba' меч со Барса


Ок, јадам гомна, те сфаќам..ама па и не те сфаќам :D Очекував повеќе од Интер, не гледам огромна разлика од овој Интер и тој од лани, со оглед на тоа што тој од лани имаше и потешка група од оваа не гледам никаква разлика
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.135
Поени од реакции
21.048
ОФ ТОПИК малце, ама чисто ради сликава :
Живеам и работам во Лајпциг веќе скоро година дена. Значит уште од прошлото коло (по шо се знаеше дека 80% се први во група),само една работа се слушат : ДАЈТЕ ГО РЕАЛ!

Абе им викам саглам ли сте, сеа ви е шансата да ви се паднит некој послаб па да ојте понатака, а тие "Заслужвит градов еден јак тим да дојдит овде, па макар изгубиле и 7-0". Лајпциг можит да бидит изненадување , од позадина. Игрет многу добар и офанзивен фудбал. Прошлата утакмица со Бенфика бев да ја гледам во живо, лудница беше. Можам да замислам шо ќе се дешават со Реал :D
Не знаев дека во Лајпциг се зборува на охридски. :D
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Favoriti 1:
Барселона
Баерн Минхен
Јувентус
РБ Лајпцинг
Ливерпул
Манчестер Сити
Париз Сен Жермен
Валенсија
Favoriti 2:
Челси
Борусија Дортмунд
Лион
Наполи
Реал Мадрид
Тотненхем
Аталанта
Атлетико Мадрид
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom