UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Што е пристрасно? Реков дека може да играат со големите тимови. Го глеаше мечот со Барса на Камп Ноу? Дортмунд дома рутински добиени, на гости ги одравме у прво за у второ да се деси необјаснив крах. Епа ова ако не е играње гради у гради кажано со боксерски жаргон тогаш не знам што е. Затоа и го дадов ланскиот пример, кај што игравме против два гиганти и еден послаб тим и се покажавме доста лошо.

Неискусна екипа е Интер, освен Годин, Лукаку и Санчез никој нема ЛШ искуство, затоа и викам дека не е смак света ова што се деси. Следна сезона со посилна клупа и ваљда помалце повреди ќе пројдеме даље. :)
Брат пристрасно е, зашто никакво надигрување не е ако само 45 минути си бил подобар од противникот кога на крајот пак си успеал да го изгубиш натпреварот. Пишав и погоре, против Барса на Кампот изиграа само едно полувреме добро. Единствен добар натпревар, каде што го надигравте противникот и победивте беше Дортмунд во Милано.

Не викам дека е смак света, неискусна и незрела екипа е моментално Интер со оглед на играчите. Кога ќе ја земеш предвид и групата, која дискутабилно можеби беше и најтешка не е толку страшно што не поминаа понатаму. Али да не се лажеме дека Интер се надигрувал против некоја екипа, барем не од страна на неутрален фан како мене.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Брат пристрасно е, зашто никакво надигрување не е ако само 45 минути си бил подобар од противникот кога на крајот пак си успеал да го изгубиш натпреварот. Пишав и погоре, против Барса на Кампот изиграа само едно полувреме добро. Единствен добар натпревар, каде што го надигравте противникот и победивте беше Дортмунд во Милано.

Не викам дека е смак света, неискусна и незрела екипа е моментално Интер со оглед на играчите. Кога ќе ја земеш предвид и групата, која дискутабилно можеби беше и најтешка не е толку страшно што не поминаа понатаму. Али да не се лажеме дека Интер се надигрувал против некоја екипа, барем не од страна на неутрален фан како мене.
Pa isto mislime be u globala, ne znam zaso ne me sfakjas... Znaci ako mislis deka aludiram na toa Inter deka gi gazel Barsa i Dortmund togas gresno si me sfatil. Ama eve poprosto da ti objasnam, mislam na toa deka moze da se nosi i so najdobrite. Aj ovaa so Barsa vo Milano ja trgame na strana, ovie so vtor tim dojdoa, ama dvete so Dortmund i na gosti so Barsa mene ko fan mi pokazaa deka moze da se nosime i so top ekipite vo Evropa. E sea zaso se desija tie dva pada protiv niv na gosti e drugo prasanje, koe e povrzano so neiskustvoto i kratkata klupa, narocito sto Sancez, Barela i Sensi ni se povredija.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Затоа пак имате искуство во ЛЕ хехехе.

ле ле рере ле ле рере ле ле ле ле :icon_mrgr:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Сепак ќе има ЛШ на Џузепе Меаца.
Имаа среќа денеска Аталанта.
Незнам дали има клуб што после 4 кола имал само 1 поен и пак успеал да се пласира понатаму.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Pool i premier Liga...
Види го колку уникатен...тажно уникатен...

Разбирам да е во разговорен муабет, па да не можеш да смислиш и да истрескаш глупост ама да седиш пред компјутер, безброј пати да препрочиташ пред да испратиш мислење и да имаш можност истото да го корегираш и покрај се' да истрескаш ваква глупост...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Значи паѓа во вода муабетов на некои тука па и на изјавата на Конте пред некое време дека неговите играчи немаат искуство во ЛШ освен Годин... можело и без искуство да се помине група а? Не сум знаел... добро е да се знае.

Браво Аталанта.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Виде некон на Коман што му се деси? Ко да му ја опседна некој ногата за момент...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom